Téma: PA sestava kolem 20 000

Zdravím,
chtěl bych si pořídit PA reprosoustavu, ale jsem omezen finančním limitem okolo 20 000 kč.
Moje představa by byla taková, že bych chtěl použít sestavu 18" - 12" - 1" jako ozvučnici bych chtěl použít buď MT18SUB a nebo http://www.speakerplans.com/index.php?id=x1 pro subwoofery a jako středy/vrchy použít stavebnici EM121 z prodancu.
Potřeboval bych poradit s osazením subwooferů tak abych se vešel do limitu a zda je EM121 dobrá volba do této sestavy.
Hrát se bude živá hudba jako například rock atd...
Děkuji předem za vaše rady/připomínky.

Web

Re: PA sestava kolem 20 000

Kdyby jsi si tady pročetl fórum,tak máš takových odpovědí že to budeš mít na celej den + repromania.A za 20000 toho moc nepostavíš,to máš tak na pořádný satelity + zes

Re: PA sestava kolem 20 000

Bery: zkus upresnit na co mas tech 20tis. - jen na samotne repro + vyhybky, nebo se do toho musi vejit i skelet bedny pripadne i zesy? (ty zesy nepredpokladam, to by bylo nerealny).

Re: PA sestava kolem 20 000

20 000 je jen na repro, je mi jasné, že zesilovače by se do tohohle rozpočtu nevešly ani náhodou.

Web

Re: PA sestava kolem 20 000

No jasny, ja myslim, ze Em121 je dobrej satelit a jako sub je ten hornflex s 18" taky vhodny, asi z duvodu ceny s 18PS76. Nebo popremyslet, jestli by nestacil 15" sub, pokud to primarne bude rock, tak by to asi taky slo.

Re: PA sestava kolem 20 000

Dobře, dobře chtěl bych momentálně něco co bych nemusel "upgradovat" později, například jako teď... celou sestavu najednou, takže asi spíš ty 18-ky, zatím jsem rozhodnutý pro MT18SUB a 18PS76, za tu cenu... smile
Nemá někdo nějaké námytky? smile

Web

Re: PA sestava kolem 20 000

tak já bych teda 18ps76 nikdy nedal do Mt18,tam patří něco s 100mm cívkou,teda jestli chceš aby to něco vydrželo!

Re: PA sestava kolem 20 000

Nemůžu najít který je to parametr (průměr cívky) suby bych chtěl na delší dobu, to je jasné. Jen mi záleží hodně na ceně a vůbec netuším v jakém cenovém rozhraní se pohybují repro se 100mm cívkou.

Web

Re: PA sestava kolem 20 000

jardapeši: to jestli to vydrzi bude zalezet na tom cim a jak se to bude zivit. Ale vzhledem k tomu, kolik je schopna uhrat Delta12 je dle meho 18PS76 v pohode. Je to taky otazka cenoveho limitu.

(upravil Bery 20. 10. 2009 15:43)

Re: PA sestava kolem 20 000

Zesilovače budou QSC, na EM121 bych pořídil GX3 a na suby RMX 1450 do můstku a suby paralelně. Mono na basech by nemusela být až zase taková tragédie nebo snad ano?

Web

(upravil jardapeši 20. 10. 2009 18:46)

Re: PA sestava kolem 20 000

Mono na basy se jede normálné,takže v poho já bych si prostě počkal a koupil do toho lepší repro,pač s tou ps76 časem zjistíš že je to málo,takhle to hned předimenzuješ a kdykoliv z výkonějším zesíkem z toho dostaneš víc.Já bych si našetřil a vzal tam LF18G401 a to bude jiné peklo a hlavně bezpečné.prostě mi připadá zbytečné do tak povedené ozvučnici jako je Mt18,dávat slabé repro.Možná by tam šla i 18PS100,ale ta má nižší citlivost a myslím,že se spíš hodí do BR.Ten zesik nvm,nvm, já bych 1450 spíš použil na buzení nějakých satelitů než bass,jo kdyby jsi si vybral 1850HD,tak to je jiná káva.Já vím,je to dost peněz,ale nejsou to zbytečně vyhozené prachy

Re: PA sestava kolem 20 000

18PS76 je velmi oblibene levnejsi repro do subu, i Megaton to daval do sveho subu. rmx1450 by ani lepsi repro nenakrmilo.
Pokud bude vic penez, muzes to udelat jak radi jardapesi.

Re: PA sestava kolem 20 000

A co takto lepsiu variantu. SUB18 BC&Speakers

Web

Re: PA sestava kolem 20 000

Co je na tom lepsiho??

(upravil jardapeši 20. 10. 2009 20:34)

Re: PA sestava kolem 20 000

No jak napsal hans:co je na tom lepšího!!!
Ona ta každá ozvučnice je primárně podle mně určena na jiné ozvučení a styl hudby(používám je na minimal,techno ,DnB atd a to je ta muzika na kterou je BR asi nej)).podle mně není třeba sub18 určen ven,je to přeci BR a venku jich musíš mít o dost  víc a nemá takový tlak jako Mt18 (ale tím myslím tlak s nějakým LF18***)Ale:zase sub18 hraje dost nízko,no neumím to posat,prostě někomu se víc líbí Bassreflex a někomu víc zase Hornflex,bandpass atd,Já mám suby BC sub15 s 15ps100 a nemohu si stěžovat,je to spíš na menší klubíky do uzavřených prostor.prostě br má jinej přednes spodních kmitočtů (říkám tomu subsonické orgie),ale to asi MT18 nezahraje ale zase zahraje líp třeba kopák atd,to je podle chuti.Já s těma Mt18 moc zkušeností nemám,na mě to je moc velká bedna.Jo a myslím si,že k sub18/15 se hodí spíš nějaké satelity,kterým nevadí trochu nižší dělení,pač u mně to dělím tak max 90hz,pak už stoupá výchylka a už to není ono.nejlépe by bylo,kdyby jsi si sehnal někoho z okolí kdo je má a poslechnul to i to.

Re: PA sestava kolem 20 000

Zesilovač na suby bude nejspíše RMX 2450 protože jsem si nevšiml opravdu malých filtrací v 1450-ce, na EM121 jsem sehnal za 1 000 kč zesilovač Seak PA 410 (bude chtít menší údržbu smile) a bude drobná změna v subwooferech a to taková že bych použil reproduktory Eminence kappalite 3015LF do ozvučnic BCSUB 15, kamarád tuhle kombinaci má a hraje to celkem velmi dobře.

Web

Re: PA sestava kolem 20 000

No jako muj favorit pro lowendovy sub by bylo prave 2xKappaliteLF v bedne podobne ND215. Univerzalni ven/ dovnitr, vysoka citlivost, nizka vaha, prijatelne rozmery a dobry pomer vykon/cena.

Re: PA sestava kolem 20 000

a co takhle místo RMX 2450 Crest Audio řady CC ?? sinclair je hodně chválil smile

Re: PA sestava kolem 20 000

jde o to že RMX2450 můžu mít za 9 000 kč smile ND 215 by nejspíš byli zatím nejlepší, slyšel jsem je hrát jen netuším co tam bylo za osazení... jenže už to je zase zatím 6 000kč přes ten nejvrchnější strop co do toho můžu zatím vrazit...

Web

(upravil sinclair 5. 11. 2009 7:30)

Re: PA sestava kolem 20 000

Já bych zesilovače řady GX úplně zavrhnul, je to strašný ojeb, srovnatelný už jen s Omnitronikem, je to daleko horší než Behringer EP.
Hnus, kterým se QSC snažilo "přiblížit peněženkám zákazníků", ve kterém chybí všechno to, co má slušný zesilovač mít.
Ony ostatně ani RMX nejsou žádná výhra, je to stejnej lowcost jako Behringer EP, všelijaký ty DAPy, T-Ampy, PSA31500 a podobný.
Slušný zesilovač vypadá zevnitř zcela jinak a chová se také úplně jinak.

Stejně tak Eminence - lowcost repráky dobrý akorát tak pro začátečníky nebo někoho, komu nevadí, že občas něco shoří nebo odejde mechanicky.
Pořádná práce se má dělat s pořádným vercajkem a tohle odshora opravdu dobrej vercajk není.

Web