Téma: Ako ovládať HTPC?

Zdravím. Niekoľkými úpravami sa z môjho PC stal plnohodnotný zdroj multimediálnej zábavy. Sledovanie filmov, kvalitný posluch hudby, surfovanie po internete atď. mám v jednej skrinke, čo je super. Monitor som vyhodil, všetko už riešim len prostredníctvom projektora (obrazom na stene) zo  5 metrov v pohodlí gauča a prestáva ma baviť stále odbiehať k počítaču.

Moja otázka znie, ako inteligentne diaľkovo ovládať takýto typ PC? Viem, že existujú OS pre HTPC, originál skrinky s dotykovou obrazovkou a dialkovým ovládačom v ruke...ale ja mám klasickú skrinku s XPčkom a nerád by som sa vzdal klasickej klávesnice s myškou. Napadla ma malá bezdrôtova klávesnica ale nechám si radšej poradiť. Kamoši ma od tohto riešenia odhovárali.

Re: Ako ovládať HTPC?

menšia bezdrôtová klávesnica s touchpadom plus diaľkové na ovládanie tuneru smile)

Web

Re: Ako ovládať HTPC?

S tým touch padom by som bol celkom vytešený, len nikde tu nablízku to v Eshopoch nemajú. A keď už ju nájdem, na aké značky sa mám zamerať?
Tuner mám na AV receiveri a na ten DO mám smile

Re: Ako ovládať HTPC?

asi brať niečo čo má väčší dosah, skor drahšie veci, orientuj sa poľa recenzií...

Web

Re: Ako ovládať HTPC?

Pokud máš DO k TV kartě tak se dá požít i to. Já mám doma XP na tom daný free soft Mediaportal ( http://www.team-mediaportal.com/ ) + karta TV Hauppage s DO a naprosto stačí (TV s nahávánímí + timeshift, hudba (flac, mp3, wma), foto, počasí, epg, videa (avi, mpg, mkv, HD). Windowsy automaticky startují do mediaportralu a vše se pak odehrává v tomto programu. Do windows pak prakticky nelezu.

Pokud chceš lepší DO s emulací myši tak se dívej po něčem od iMon.

Pokud požaduješ word nebo šmejdit po netu, tak zlatá klávesnice a klasická myš - tady hledej něco co spíš běží na 2,4,Ghz atd (logitech pro 2400) - má to lepší dosah, cca 10m proti standardním 2m nebo IR které musíš navíc směrovat na čidlo.

(upravil marecek1984 13. 10. 2009 20:55)

Re: Ako ovládať HTPC?

v PC nemám TV kartu, na to mám klasický satelit s dvoma kartami. Našiel som jednu klavasnicu, asi bude primárne určená na tento účel, lebo nad touchpadom ma definovateľné tlačidlá pre priamy prístup do Mediacentra (možno k tomu bude aj nejaký softík). Je malá, tenká, nepotrebujem myšku, funguje do 10m na 2,4GHz...uvidím ako dlho vydržia baterky smile . Poreferujem ked dojde domov.
A vďaka za rady.

Re: Ako ovládať HTPC?

Ještě mám doma klávesnici Genius luxmate810 ( http://www.svethardware.cz/art_doc-2F0C … 7D8A0.html ) s takovou náhražkou myši.

Když to shrnu:
zlatý logitech
+ daleko dýl vydrží na baterky
+ parádní odezva na stisk kláves
+ myš perfektně zabírá na čemkoliv (vyjma skla) + není vidět žádné podsvětlení myši
-  rozměrnější a pevné

genius
- po stisku klávesnice se občas jakoby chvilku nic neděje a pak až naskočí na obrazovce psaný znaky
- joystick místo myši je opravdu těžká nouzovka
+ pokud máte Mediacentre od Microsoftu (mraky kláves speciálně pro něj) u mediaportalu některé nefungují
+ elegantnější, ale hrachové

Re: Ako ovládať HTPC?

tá čo som si objednaj ja vyzerá ako klasická klávesnica, dokonca aj s numerickou klávesnicou a úplne napravo je touchpad ako na notebooku. Len dúfam, že to pojde na XP, lebo v popise o tom nebolo nič.

Re: Ako ovládať HTPC?

já to řeším takto http://www.alza.cz/logitech-dinovo-edge-eng-d136455.htm

Web

Re: Ako ovládať HTPC?

preco to nevyriesit cez pda? spojit momocou wifi a vhodnym nastavenim htpc a vzdialenym ovladanim plochy plus k tomu nejaku wireless klvaesnicu. su to sice dve zariadenia, ale polziacky sa klavesnica pri ovladani spatne drzi... mal som to takto asi mesiak kym som nevratil pda. aj mi bolo za tym potom smutno big_smile

Re: Ako ovládať HTPC?

No jasné, kúpim si ďalší PC aby som mohol na HTPC spustiť film, hudbu, nastaviť hlasitosť... Tú klavesnicu nebudem držať v ruke nonstop, a keď už budem potrebovať niečo napísať vo worde, tak si k tomu sadnem.

Re: Ako ovládať HTPC?

na nete existuje par programov, ktore dokazu komunikovat s mobilom pomocou bluetooth. v mobile mas program, ktory si spustis. v programe v pc si nastavis programy, ktore mienis ovladat+nastavis k nim klavesove skratky. a hras sa... cez mobil si najdes na disku film, hudbu, pustis to ... vypnes to, pretocis, pridas hlasitost... vypnes pc. da sa tam toho celkom dost.

dufam, ze to o chvilu bude minulost, chcem si totiz kupit "air mouse". funguje presne ako klasicka mys, len nemusis chodit po stole ale hybes nou vo vzduchu. ak sa nemylim, mali by sa dat na nej nastavit aj rozne pohyby. takze iba chytis, pohnes a program mysi vykona dannu funkciu.

Re: Ako ovládať HTPC?

Klávesnicu už používam, za 25eur super kupa. Akurát je trosku citlivejši touchpad a chýba mi na nom rolovaci pásik napravo, inak za tu cenu spokojnost.

Re: Ako ovládať HTPC?

marecek1984: co jsi nakonec koupil? Dej sem link ať si taky zaslintáme.

Re: Ako ovládať HTPC?

Tak na uplne zoslintanie to teda nie je, ale na moj ucel staci v pohode...
http://www.kassotechnik.sk/produkt/Klav … -Wireless/