Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 3)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač pro holoprdelníky

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 44]

Re: Zesilovač pro holoprdelníky

Šířka spoje 0,8mm? To jako proč takovej chlup? Dyť na té desce je místa dost  a spoje nevycházejí dlouhé...

Web

Re: Zesilovač pro holoprdelníky

já si myslím že když je to nějaká signálová cesta  tak stačí 0.8 - 1mm bohatě.. když jsou cesty výkonové tak podle ampér smile

Re: Zesilovač pro holoprdelníky

pouzi miesto prepojik 0R odpory,bude to vyzerat v konecnom dosledku krajsie ako kusy dratu... nevyzera to zle,ale ma to vyznam davat do toho tolko usila a tolko prachov ked mozes postavit nieco s 3886 pripadne tranzistorak ?

Web

(upravil sinclair 10. 10. 2009 19:18)

Re: Zesilovač pro holoprdelníky

No hlavně to nemá smysl v tomto případě, kdy deska na to už je hotová...

Web

Re: Zesilovač pro holoprdelníky

Řekl bych docela bída... některý cesty zbytečně šíleně dlouhý a jako bonus co nejvíc zaklikacený. Troufám si tvrdit, že by to šlo udělat mnohem mnohem líp.

(upravil Lojzek 11. 10. 2009 7:34)

Re: Zesilovač pro holoprdelníky

righte jo, místo propojek jsem chtěl použít 0R0 rezistory ale propojky jsou moc dlouhé ( i když možná by to vyšlo )
myslíš že LM3886 je lepší jak toto?? myslíš že bych za nějaké 4 stovky udělal 70-100W tranzistorák? vždyť toto je takový napůltranz. smile  jestli jo tak šoupni schéma a skusím to načmárat smile
Jinak sinclaire je pravda že na to je DPS ale některé cesty jsou uzké a některé pájecí body jsou malé....
Sejny smile ty cesty v ochrnách to jinak nešlo big_smile no možná šlo ale byla by to další mrdačka, jinak s tím zaklikacením souhlasím! někde by to šlo udělat rovnější smile

(upravil sinclair 11. 10. 2009 8:01)

Re: Zesilovač pro holoprdelníky

To se ti zdá a navíc je Eagle značně zrádný co se týče šířky spojů a velikosti pájecích bodů. Ne vždycky to vyjde tak, jak by člověk chtěl, naposled jsem se o tom přesvědčil na desce pro můstkový stereozesilovač s TDA2005. Pájecí plošky vypadaly dobře, ale po odvrtání na 1,5mm pro potenciometry tam nezbyla skoro žádná měď a bez zahnutí by se to trhalo z desky...
Eagle je spíš taková slepice domácí - je to vysloveně na hobby nenáročné použití, v některých případech bych radši dělal desku od ruky nebo použil Pierrův-Aldaxův PROTEL. Trochu je to i tím, že se Slepicí pracujou mladí sopli, sice dobře ovládající PC a daný program, ale už neví, že pro 1,5mm vývod výkonové diody je zapotřebí ploška o průměru  nejméně 3mm - tedy sice ovládají program, ale neovládají zásady návrhu, což je ve výsledku vždy na hovno a škoda  času. 
Nehledě k tomu, že topologie té původní desky je vyzkoušená a dobře chodí-u jiných návrhů to tak být nemusí.

Web

Re: Zesilovač pro holoprdelníky

Zdravim, predem chci sinclairovi podekovat za tohle zapojeni, po tom co zabalil BA-200 tohle zahralo moji holou prdel:) (doufal sem ze v necem zkusim utlouct 2N3055 co tu mam) aa rovou se zeptam prvne treba jeho-stavil jsi to na orig desku?nejak mi tam nesedi zapojeni u ochran a hlavne mi tam nejak prebejva R21, ale to je skoro jedno..navrhl jsem si vlastni desku (snad to nedpoadne spatne:) a tak se jeste zeptam ostatnich kdo to staveli-podle schematu to jede v poradku ne? predem diky

Re: Zesilovač pro holoprdelníky

A čo poviete na stavebnicu TDA2030 + tranzistory z SOS.sk? NE078, potrebujem len to, aby to nevystrelilo pri prvom zapnutí ... http://www.soselectronic.hu/a_info/resource/p/ne078.pdf

Re: Zesilovač pro holoprdelníky

Ta stavebnice je na hovno, je třeba použít minimálně TDA2030A, anebo ještě lépe TDA2050 a koncové tranzistory TIP35C/36C. V této konfiguraci to mám vyzkoušeno a s integračními články na vstupu to chodí úplně nomálně, tak jako stavebnice 75W z odkazu na první stránce. Je to oskenováno z KTE 4/93.
Deska má mít rozměr 95x104mm /mezi rohovými značkami/.
http://sweb.cz/servisdok/75W.pdf
Nedoporučuju používat tranzistory BD911/912, to už spíš nějaké starší MJ2955/2N3055. Pochopitelně nepřekračovat napájecí napětí, jinak to celé střelí jako Betaronovi. S LM1875 jsem to nezkoušel.

Vašku, máš ještě někde tu krabičku originálních 2N3055 RCA ? Koupil bych ji od Tebe, potřebuju to do TW200, zatím jsou tam KD3773, ale není to origoš.

Web

Re: Zesilovač pro holoprdelníky

Mám tú stavebnicu už doma. Našťastie to nieje pre mňa, ale čo s tým už teraz? Je tam TDA2030A, tie BDXká mám rovno nahradiť TIP35C/36C?

Re: Zesilovač pro holoprdelníky

Darlingtony do toho rozhodně nepatří.

Web

(upravil danhard 3. 2. 2011 14:23)

Re: Zesilovač pro holoprdelníky

Leoši, kolik jich chceš ?
KD3773 jsou tam lepší, ale jestli chceš původní, tak jsou to 2N3055H RCA date code asi tak 1972 až 76

(upravil vapno92 4. 2. 2011 20:19)

Re: Zesilovač pro holoprdelníky

Kúpil som TIP35C/36C a TDA2030A. Idem to teda aspoň skúsiť oživiť.
EDIT: S TIP35C/36C a TDA2030A to ide bezchybne. Darlingtony odkladám do šuflíka.

(upravil Wili 8. 4. 2011 10:49)

Re: Zesilovač pro holoprdelníky

Zdravim, mam problem s podobnym zosilnovacom. Je to podla schemy NE078 akurat som si upravil dosku (vid obr.) na trochu vacsie tranzistory TIP35C/TIP36C. Ako budic tam mam TDA2050, odpory krmiace to TDA mam 2,2Ohm/2W. Problem mam v tom ze ked to pripojim hraje to, ale ako nahle zvysim hlasitost tak, ze zacne vznikat ubytok napatia na odporoch aby sa otvarali tranzistory, tak tie idu ako by do skratu alebo ja neviem, proste to pali poistky(T6,3A) v napajani okamzite...skusal som dat namiesto poistky do jednej vetvy merak a bezne to tam skakalo k hodnotam cez 10A prave v momente ked zacinaju tranzistory spinat... nevie niekto co s tym ?

moja DPS:
http://audioweb.cz/uploads/thumbs/1176_ne078dps.jpg

schema zapojenia:
http://audioweb.cz/uploads/thumbs/1176_ne078schema.jpg

Re: Zesilovač pro holoprdelníky

Zkontroluj hodnotu a neporušenost odporů R4, R5, R10 a R11. Má-li se např. horní tranzistor otevřít, nesmí být úbytek napětí na spodním odporu tak velký, že by se otevřel spodní tranzistor. Není tam řádová chyba v hodnotě, např. místo 2R2 je tam 22R?

(upravil sinclair 23. 12. 2012 23:08)

Re: Zesilovač pro holoprdelníky

Wili, porovnej si zapojení toho 75W zesilovače a toohodle k bastlu a zjistíš jisté, ale podstatné rozdíly. Ten 75W modul na rozdíl od ostatních mutací nezpoblémově chodí, pokud  v něm ovšem nepoužijete šváby a tranzistory z GMka, ty odcházejí už při křivém pohledu na ně, sám jsem ty moduly dva postavil s materiálem z EZK a oba chodí už víc  než dva roky a to je ve zkušebně na zpěvy rozhodně nešetří, spíš je to naopak  - dostávají pěkně o píči. A drží. Takže chybu hledej všude jinde, jen ne v konci. Ten, pokud je udělaný ze slušného matroše, musí jet na první šup a spolehlivě. Pozor na špičky a napětí naprázdno ze zdroje.
Dodej mi dvě desky od Kohouta přesně podle návrhu, co  mi visí na swebu, já Ti je osadím a rozchodím a uvidíš, jak to bude makat . Do 2 ohm to umí i 120W, záleží na tvrdosti zdroje.
S TDA2050 z toho půjde dostat i víc, ale přes těch cca 120W/pár bych asi rozhodně i při tak malém napájecím napětí nešel. Tyhle tranzistory mají při malém kolektorovém napětí ještě ucházející SOA. Pozor na TIP35C/36C z GME, které mají být elektricky úplně shodné, ale ty z GMka rozhodně nejsou.
Kohout ty desky má interně číslovaný, třeba Leach z PE má číslo K134 a vsadil bych se že i na tyto desky bude mít film, takže to bude za pár kaček. Docela by mě zajímalo, jak by se tohle zapojení chovalo s LM1875....
EDIT: s LM1875 se to chová výborně a rozdíl oproti TDA2050 je slyšitelný.

Web

Re: Zesilovač pro holoprdelníky

Nj sinclair ja ti verim ze to tvoje zpojenie slape ako hodinky... to je jasna vec. Ide o to ze ja to nemam zapojene ako mostik, vyuzivam len polku toho mostika cize pouzivam to ako stereo. Potom v podstate je ta schema zhodna s tou co som tu dal nie ? az na to ze jeden vstup nepouzijem invertovany ale tak ako to je v tej scheme z ne078... Ja tam mam osadene ST koncaky, a ST TDA2050, vsetko su znackove nie, sracky...ved tie koncaky su tak rozbustne ze vydrzali aj ten skrat, a neodpalilo ich to...

napajam to symetrickymi 17,5V, ja z toho nechcem strasne vykony, skor len 2x30W a aby to bolo spolahlive.

No skusim do toho este pozriet a vecer napisem ci som na nieco prisiel

(upravil sinclair 23. 12. 2012 23:09)

Re: Zesilovač pro holoprdelníky

záleží, co jsi použil za zapojení a s jakým gainem....

Web

Re: Zesilovač pro holoprdelníky

a na tohle by kohout neměl desku ? ( je to téměř stejné zapojení ale bez ochran )

http://s4.postimg.cc/eeh7wzj21/1477_2030_posilena_trandy_z_ar_2007.jpg

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Příspěvky [21 až 40 z 44]

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač pro holoprdelníky

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£