Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Výhybka Visaton Alto 1

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [16]

Téma: Výhybka Visaton Alto 1

Ahoj. Nedávno jsem za levný peníz koupil starší Alta. Dneska jsem se do nich podíval a výhybka je nějaká s cívkami Dexon. Bohužel mají jiný hodnoty a to samý platí o jednom kondenzátoru. Nebyl byste někdo tak moc hodnej a nenasimuloval mi tu "novou" výhybku? Zajímá mě co to dělá s charkou. Reproduktory jsou W 170S/4R http://www.visaton.com/en/chassis_zubeh … 70s_4.html a DT 94 /8R http://www.visaton.com/en/chassis_zubeh … n/170.html  Schéma výhybky: http://img217.imageshack.us/img217/1425/altoiwew1.gif  Cívky 0,82 místo 1,0 a 0,22 místo 0,33, kondenzátor na výškách 2,2 místo 3,3 , odpor UR 005 3R3K 10W místo 8,2ohm 5W. Prosím prosím, pomůžete mi někdo?

Re: Výhybka Visaton Alto 1

ako hraju tie bedne? idem tiez kupit 170S

Web

Re: Výhybka Visaton Alto 1

Mathes: Stahni si Boxsim ze stranek www.visaton.com. Vychazi to oproti originalni kombinaci docela hur. Mezi 3k az 8k docela divocina a na vyskach razantni zdvih.

Re: Výhybka Visaton Alto 1

Uživatel byl asi hluchý, to je první příznak boostů na výškách.

Re: Výhybka Visaton Alto 1

Prvne nahrad ten odpor pred vyskacem. Ten koupis kdekoliv. Nevyresis tim vsak propad okolo 7k kterej takhle dela 5dB. A taky rozsekanou impedancni charu. Ale tohle ani tak nevypada na nekoho kdo by to chtel zvedat na vyskach jako spis na gumu ktera to skladala z toho co se dalo nejsnadneji sehnat nebo z toho co bylo prave doma nebo v obchode. To jsou ty lidi co si reknou ze tak mala uprava hodnot prece nemuze mit vliv wink Bedny s W..s me dost zvukove prekvapujou. Ale tohle je elektricky mrsba. Je treba to opravit. Oprava je v tomto pripade otazka maximalne par set korun.

(upravil Mathes 18. 6. 2007 9:11)

Re: Výhybka Visaton Alto 1

Díky kluci, moc jste mi pomohli! Nakoupím jiný cívky a udělám to podle Visatonu. Nebo strejda mi doporučuje použít výhybky od Dexonu 3kHz, 12/18dB (on totiž stavěl Alta právě s touhle výhybkou a Tonsilem GTC 11 na výškách), ale to je podle mě blbost, páč nevím co ta výhybka udělá, když nevím hodnoty cívek a kondíků...

Right13:  Jsou to malý bedýnky, takže basy nic moc. Ale po zvyknutí si na ně mi ten zvuk příjde příjemný, jemný, oproti českým basákům detailnější, čistší. Jinak strejda teď staví Alta 2 s Visatonem SC 10 na výškách (asi 500kč/kus) a podle p. Rochelta, který tu Visatony prodává, tak vznikne o dost kvalitnější reprosoustava. Za 500Kč je prý SC 10 výborná.

Re: Výhybka Visaton Alto 1

Visaton SC 10 je skutečně dobrý výškáč, stavěl jsem s ním dvoupásmo z toho, co mi přišlo pod ruku, tak mě nekamenujte, ... Vnitřní výškač od koaxiálu odpojen. Vyhybka 6/6 dB

http://img29.picoodle.com/img/img29/8/6 … 6530c7.jpg

Re: Výhybka Visaton Alto 1

ja idem stavat ALTO II ,mam vsak problem s vyhybkou.vravis ze tie W170S su dost detailne? takze sa oplati za ne dat tolky peniaz?

Web

Re: Výhybka Visaton Alto 1

Mathes: Posli strejdu k panu doktorovi az mu osetri tu bouli na hlave a oprav vyhybku podle toho jak ji maji vyzkousenou a odmerenou ve Visatonu. wink

Re: Výhybka Visaton Alto 1

Right13: Podle mýho ucha jsou detailnější než TVM. Na kolik tě vyjde jeden? Já ty Alta mám jen proto, že jsem je sehnal za 1125 ,- i s poštovným, což je super cena, vzhledem k tomu že pro mě není problém udělat korpusy Alto 2 a mít tak slušný regálovky...

Re: Výhybka Visaton Alto 1

na 720 sk.co nie je vela ak je to kvalita

Web

Re: Výhybka Visaton Alto 1

Kolik tě stojí třeba ARN 188? tak 400 sk? pokud ano, tak 720 za Visaton je podle mě rozhodně přiměřený.

Re: Výhybka Visaton Alto 1

jj,tesim sa na ne,co myslis ako na nich vyznie rock?

Web

Re: Výhybka Visaton Alto 1

Nevím, rock už jsem dost dlouho nepouštěl. Alto 2 ale zní jinak než 1. Basy mají daleko větší hloubku. Alto 1 je díky malýmu objemu takový trochu "přidušený", s razancí 80-120 Hz, kde je hrb. Strejda teď bude mít provizirní Alta s objemem asi 65 litrů (Visaton doporučuje W 170S až do 70 litrů) a SC 10 na výškách, tak jsem zvědavej. Určitě to půjde dost hluboko, ale rychlost basů nebude nic moc a zatížitelnost jakbysmet, páč  W170S má měkký závěs. A určitě chci srovnat SC 10 s DT 94 z originál Alt.

Re: Výhybka Visaton Alto 1

70L pro W170S je strašnej náklad. Tyjo 70L je tak pro 10"-12"... To už ten 6.5" pojede v podstatě free-air.

Re: Výhybka Visaton Alto 1

Já vím, ale píšou to. Já si myslím, že maximum je tak 40 litrů, čili 10 litrů nad objem vyráběného Alta 2.

Příspěvky [16]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Výhybka Visaton Alto 1

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£