Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 4 z 18)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Compact Easy stereo zosík s TDA2005

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 ... 18 »»»

RSS

Příspěvky [61 až 80 z 341]

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Tak to máš dělat ne hydroxidem ale postaru chloridem železitým.

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

opamp napsal:

Jj, komunikace eagle <-> orcad se mi jeví jako zhola nemožná.

Pokud se pletu, prosím, napište, jak na to smile

Teoreticky by to jít mělo, i když omezeně. Ze schématu v Eagle by např. pomocí scr nebo ulp skriptu šel vytvořit netlist ve formátu Orcad Layout, kde by pak probíhalo routování. Na vlastní oči jsem viděl u kolegy, jak nenaroutovanou desku v Eagle pomocí nějakého scr skriptu načetl do routeru Specctra, tam ji (auto)naroutoval, pak Specctra vytvořil(a):-) scr soubor, který když se načetl do (prázdné plochy) Eaglu, tak on ji vlastně podle pokynů v tom scr souboru naroutoval tak jako předtím Specctra.

Ale pořád ve vzduchu visí otázka: Proč to dělat? Snad jedině kvůli přechodu z jednoho systému na druhý a snaze se vyhnout znovu navrhovat již navržené.

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Pokud Gabo uvolní data z Eaglu k výrobě, nechal bych u Kohoutů vyrobit jeden vzorek na 70um matroš, který bych nechal uložit pod nějakým typovým číslem. Osadím to a pokud bude vzorek vyhovovat elektricky i mechanicky, zveřejnil bych typové číslo desky v tomto threadu a ať si každý objedná dle libosti.

Web

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

To se mi jeví jako optimální varianta.

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Tak ještě se semotamo něco učeše a v pondělí fičí gerbery ke Kohoutům.

Web

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Tejden skoro pryč a zatím žádné info, jak pak to tedy vypada ?

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

(upravil right13 23. 8. 2009 17:04)

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

to je toho,cela veda ohladom jednej dosky smile


OT : nedavno som riesil vyhybku na subik tak prikladam image aby niekto nepindal ze len plno reci a skutek utek smile
http://i80.photobucket.com/albums/j177/ … /subik.png ma to volume fazu od 0-180°, Q  frekvenciu 15-150Hz a FC  30-600 vsetko plynule nastavitelne smile
miestom som nesetril.sak aj naco. potaky zaberu miesto tak ci tak. brutal by to bolo v SMD ale som rad ze som to zmakol takto

Web

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

sinclair
Je možné použít pro tento zesilovač transformátor 220/24V (5A)?

Web

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Snad mi sinclair promine:
pokud má to trafo štítkový údaj 220/24 (tedy starší "rozvaděčové" trafo), tak při dnešních nominálních 230V v síti (spíše ale počítej 240V) mi vychází ztrátový výkon na regulačním tranzistoru stabilizátoru - při plném výkonu zesilovače -  přes 50W - uchladíš to nějak rozumně? Je tu možnost odmotat pár závitů ze sekundáru, ale to jednak není úplně jednoduché a navíc můžeš při neopatrné práci učinit trafo životu nebezpečným..

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Birkoff
Právě proto se ptám. Je to pravé rozvaděčové EI trafo - tímto ho zavrhuji a raději si případně koupím správný toroid.

Druhá otázka: postačil by na uhlazení tohoto zesiku chladič z autobusového zesilovače AZA 043 (který mi naké leží v šuplíku) http://www.denkl.cz/administration/foto … g_6991.jpg

Web

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Někam se mi zakutálela věštecká koule smile Hele Honzo, korektní návrh chladiče není zas tak triviální záležitost. Budeš to prostě muset vyzkoušet. Maximální ztrátový výkon těch dvou TDAček by měl být asi tak 25W + něco na ten trand ve stabilizátoru. Jestli k tomu tvýmu chladiči jde přidělat nějaký výkonový trand nejlépe v pouzdru TO3, třeba KD503, tak ho tam přišroubuj, nastav ho v ss režimu tak, aby topil na uvažovaný výkon (třeba 35W) a uvidíš jak se ti chaldič ohřeje.

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Birkoffe, to, cos napsal je samozřejmě pravda, ale platí jen při plném výkonu konců a sinusovém buzení.
Při buzení přirozeným signálem a bělošských hlasitostech s občasnými špičkami zůstane vše vlažné - já totiž to zapojení původně s rozvaděčovým trafem zkoušel a až pak jsem si jej zapojil přes régl a tak došel k potřebným 22V. Nicméně trafo 220/24V bude na síti 230-235V dávat okolo 25-26V naprázdno, což je už docela dost a protopí se to ve stáblu. U běžných rozvaděčových traf většinou jde sundat horní krytí a potřebných cca 10 závitů se dá odvinout.

Web

(upravil Birkoff 11. 9. 2009 12:55)

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Jasná páka Leoši smile Počítal jsem to jak píšeš - tj. sinus na plné koule a v síti těch 240V. Prostě hraniční stav - sichroval jsem se. Přirozený hudební signál a běžná poslechová v hlasitost - to by snad i ten chladič z Honzovy fotky měl zvládnout.
P.S. napájet to TDA 22V (byť stabilizovaných) už je podle mne "přes čáru". 18V bych viděl jako bezpečnou hranici - nikdy nevíš, jakýho švába Ti prodaj..

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Těch 22V jsem myslel střídavých z trafa, na vstupu usměrňovače.
Samotné TDA2005 nesmí dostat víc, než 18 - 18,5V, jinak se uzavírají /ale nezničí se/. Proto tam ten stabilizátor je.

Web

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Nové jsou až do 28V:
http://www.ges.cz/?page=index&or=so … ES05002387

Web

(upravil Birkoff 11. 9. 2009 21:15)

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

sinclair: OK, rozumím.
Quart: suffix "R" v označení obvodu nemá absolutně nic společného s max. napájecím napětím při daném výkonu, tedy "bezpečnou pracovní oblastí", dá-li se to v tomto případě takhle říct. Datasheet obvodu nebyl změněn!

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Tak ako to vyzera s tym skusobnym vzorkom?

(upravil sinclair 22. 12. 2009 10:22)

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Stereozesilovač 2x25W s 2x TDA2005 je hotov, oživen a bez problémů pracuje.
Schéma se oproti mé ručně kreslené verzi mírně změnilo, ale jen v hodnotách některých součástek - například kvůli špatné dostupnosti potenciometrů 5k/Y a 10k/Y je potenciometr hlasitosti změněn na 25k/Y, což sice není úplně ideální, ale je to lepší, než drátem do voka.
Pochopitelně se v té souvislosti změnily i hodnoty součástek, patřící k fyziologické regulaci hlasitosti.
Změnil se typ jednoho tranzistoru ve zdroji /KC635 místo jednoho KC237, druhý odspodu/.
Ve stabilizovaném zdroji je v mém prototypu osazeno 6 kondenzátorů Nippon 4.700uF/35V SMG, takže celková kapacita zdroje je neuvěřitelných 28.200uF. Zdroj je tedy velmi tvrdý a s takovouto kondenzátorovou baterií by bylo možno použít i poněkud méně výkonnější transformátor okolo 60W, kdy ještě zůstane zachován plný hudební výkon.
Diody zdroje jsou použity Schottky SB560 nebo SR560, je to výhodnější, než klasické křemíkové diody P600 a podobné. Ale ve finanční tísni je tam samozřejmě lze bez újmy na parametrech dát.
Ti, kteří by zesilovač chtěli stavět, už si mohou dopředu chystat transformátor 230V/22V 100W. Nade vší pochybnost půjdou použít "rozvaděčové" bezpečnostní transformátory 220V/24V, které jsou všude téměř zdarma, či na Aukru za dvacku a které vyhoví, když z nich /i bez rozebírání/ cca šest až osm závitů sekundáru odvinete, aby byl výsledek kolem oněch 22V. O odstup u EI trafa není třeba se bát, zesilovač na rušivá pole vůbec není citlivý.

Typové číslo u Kohoutů zatím ještě není, protože tato konkrétní deska obsahuje několik kosmetických vad a bude se ještě maličko předělávat. Jakmile ji Gabo /DC20/ překreslí, nechám u Kohoutů udělat další prototyp a ten už číslo a označení mít bude.
Kompletní dokumentaci /schéma, pokládačku, rozpis součástek a doprovodné texty/ vystavím v okamžiku, kdy si budu jist, že je druhá prototypová deska zcela v pořádku.

Web

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Chcete vidět fotku osazeného a odzkoušeného prototypu?
Gabo na tom má sice ještě nějakou drobnou práci, ale to je na jedno odpoledne.

Web

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Jo wink

Příspěvky [61 až 80 z 341]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 ... 18 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£