Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » vyhybka pre visaton+tonsil

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [6]

(upravil right13 18. 6. 2007 12:08)

Téma: vyhybka pre visaton+tonsil

Idem s bobiskom postavit pre mna bednicky, typ ALTO II osadene Visaton W170S/8 a Tonsil GTC 10/80/21. Pomozte mi prosim spravit vyhybku, na basak bude by mohla byt 2mH a 5uF kond, ale na vyskac netusim aku dat. Diky za pomoc.

Web

Re: vyhybka pre visaton+tonsil

dobre,vidim ze ziadny zaujem po tyzdni,tak mi aspon povedte ako na to v LSP cade som sa o nieco pokusal,ale celkom by bodli nejake ukazkove grafy podla ktorych by som pochopil kedy je vyhybka dobra a kedy nie.

Web

(upravil Boramyr 20. 6. 2007 14:39)

Re: vyhybka pre visaton+tonsil

Potíž je v tom, že bez změření těch repráků v bedně si tu už asi nikdo výhybku jen tak navrhnout nedovolí. Ta basová výhybka co tu píšeš je vlastně ALTO II pro 8R reprák, že? Mohlo by být, ale místo toho 5uF bych dal 4,7uF který je v řadě. Já osobně bych paralelně k repráku doplnil ještě kompenzační člen 10R+10uF. Když není k dispozici měření, můžeš zkusit i výškovou sekci udělat podle toho visatoního návrhu, beztak udávané charakteristiky výškáčů jsou v podstatě rovné čáry. Tedy kond asi tak 6,8uF a cívku asi tak 0,18mH. Odpor odhaduji na 4,7R. Ber to jen jako odhad, já si bez měření už taky netroufnu dělat nějaké "přesné" závěry.

(upravil right13 20. 6. 2007 15:28)

Re: vyhybka pre visaton+tonsil

dakujem,aspon niekto sa ozval smile a este ,bude treba zatlmit vyskac z 92dB na 86dB,ako?

Web

Re: vyhybka pre visaton+tonsil

určite... v lsp-CAD-e sa to volá Attenuator,je to tam kde sa zadávajú hodnoty súčiastok pre výhybku... tam napíšeš o koľko to chceš zatlmiť a dáš calc,v podstate ti to dopočíta odporový delič... pokiaľ sa nepletiem tak to počíta tak aby sa impedancia s deličom čo najviac rovnala impedancii samotného reproduktoru??

Re: vyhybka pre visaton+tonsil

NEbo si tam našleháš odpory a srovnáš si to podle libosti. smile

Příspěvky [6]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » vyhybka pre visaton+tonsil

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£