Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Nezařaditelné » Akustika nevhodného prostoru

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [19]

Téma: Akustika nevhodného prostoru

Při ozvučování disko místnosti cca (d x š x v) 10 x 8 x 6,5 musím nějak řešit odrazy od stěn, podlahy (dlaždice) a stropu, fackuje se to fest, hotový kostel.
Nemáte pánové tip na nějakou literaturu o tlumení prostoru nebo odkaz?
Popřípadě uvítám i fundované nápady. Podotýkám, že koberce na zeď nebo podlahu a sametové závěsy mám od majitele označeny jako nevítané (on snad ty facky neslyší..). Vajíčková plata jen slyším vyslovit a osypávám se hrůzou. Nejspíš asi tlumící zavěšené panely, ale nevím z čeho a kde, aby to řádně plnilo funkci. Snížený strop rovněž není vhodné řešení, zanikly by scanery.

Re: Akustika nevhodného prostoru

Sežeň si nějaká skripta od stavařů, není úplně marné ani Ozvučování od Smetany apod. Jo a taky si sežeň Příručku první pomoci, až zjistíš co to bude stát a předložíš majiteli rozpočet lol

Web

Re: Akustika nevhodného prostoru

Pročti si http://www.electrozone.cz/zvuk/?sid=564 … caf928bcf7 , sekci zvuk. Popřípadně se na ně obrať, určitě poradí. Ta výška je šílená, ani nevím jak bys ji upravoval, respektivě jak se tam dostaneš.

Re: Akustika nevhodného prostoru

skoro bych udělal ve třech metrech nějakej falešnej strop z tlumení. Třeba metr tlustý a pochytá to všechno.

Re: Akustika nevhodného prostoru

Také z toho prostoru nejásám, ale znáte to...
Toho Smetanu z cca 88. roku někde mám, momentálně nenacházím, ale přečetl jsem si ho kdysi, za 20 let se to mohlo někam pohnout.
Já sám zatím vidím jako řešení ty zavěšené panely, vídám to často u moderních prostor, docela to funguje. Asi zkusím sehnat ta stavařská skripta, to vypadá na dobrý tip. Elektrozone také.
Nízký strop z tlumících panelů - můj sen. Jenže se tam moc nehodí.

Re: Akustika nevhodného prostoru

A to bud rad, ze tam vubec NEJAKE upravy udelat muzes. Vezmi si, ze mas tan prostor dany jako konstantu a ted se snaz... Moderni otevrene prazdne interiery s pevnymi stenami a podlahou, nejlip beton, sama plocha a nejvetsi tlumidlo je tvrda kozena sedacka uprostred mistnosti.

Re: Akustika nevhodného prostoru

http://www.aaastrechy.cz/rockwool-airrock-ld/d-85126/
Panel 20cm tlustý za každou bednu, pokud možno, tak i trojúhelníky o výšce aspoň 30cm do každýho rohu a další panely na boční stěny podle potřeby. Rám uděláš ze dřeva a na zeď ho můžeš upevnit na háčky jako obraz.
Hlavně ten rockwool dej do igelitu, jinak hrozí silikóza plic..
viz. http://www.electrozone.cz/viewtopic.php … mp;start=0

Re: Akustika nevhodného prostoru

Díky, pánové, za tipy a návody, o něco jsem v této oblasti postoupil dopředu. Jakési představy už mám, materiál tlumení si také dovedu představit. Nechám si to uležet v hlavě a s něčím na majitele vyrukuji.

Re: Akustika nevhodného prostoru

Ty rámy na zdech s rockwoolem (itaverem, orsilem...) :
- Tlumení je účinnější, když mezi zdí a minerální vatou nebo sendvičem je vzduchová mezera (cca 10cm)
- Tyhle rámy mají jednu značnou nevýhodu, najdou se kreténi, kteří je devastují - zapichují do toho různé předměty, trhají z toho povrch atd. sad

Web

Re: Akustika nevhodného prostoru

Při téhle výšce místnosti bych ty panely zavěsil do prostoru pod strop tak aby nepřekážely scanerům. Jde totiž o to, odstranit v prvé řadě ty odrazy od stropu, který je příliš vysoký. Ty  panely na stěnách se dají elegantně zamaskovat zvnějšku moderní potahovou látkou, či obrazem, fotografií. Ale na to by to chtělo i výtvarníka...

Re: Akustika nevhodného prostoru

Pro Sendyo- Představ si,že se najdou magoři co dávají rockwool do bassrefl. reprosoustav. 
Pro Otase-
Mi jsme to řešili tak,že na stěnu co je za reprakama jsme udelali falešnou stěnu vníž byli mezery pro basové pasti,uvnitř tlumení rockwool a ovčí rouno+vzduchové mezery-jak psal Sendy. Ztrop byl zešikmený za úžití sádrokartónu.

Re: Akustika nevhodného prostoru

Sendy: té devastace se také velmi bojím.
Aleska: zatím je to, co jsi napsal, absolutně nejblíže mým představám.

Ta vzduchová mezera byla popisována i v tom Ozvučování od Smetany, používala se spolu s tuhým závěsem často (pamětníci znají schůzovní místnosti). To byl můj první návrh majiteli, leč neuspěl jsem (nasákne to, bude to flekaté a smradlavé..). Ale je to nejspíš nejúčinější v poměru k objemu materiálu. Rockwoll jsem měl před časem možnost nahradit Sibralem (krásná jemná nedrolivá neštípající bílá vata), který má značně lepší vlastnosti, prodával se za pár kaček z demontovaných kryogenních zařízení. Prošvihl jsem to.

Zešikmený strop by musel být cca ve tvaru jehlanu kvůli čtyřem scanerům. Možná by to bylo zajímavé, navíc dát nějaký prosvítající panel do něj a za to efekt.
Díky za tipy.

Re: Akustika nevhodného prostoru

2 Lexx - v tom případě jsem taky magor smile. Jenže ne tak úplný, já tu čedičovou vlnu překrývám igelitem a vifalonem.

2 Otas - je hezké, že tam narveš do prázdného prostoru ke stropu nějaké závěsné desky, což pěkně pohltí basy, jenže problém odrazů od stěn a podlahy to vůbec nevyřeší. Kupa tlumení na jednom místě je špatné řešení, takhle se dá na bazénu snížit hlučnost, ale dobrý zvuk bez mazání netlumenýmo odrazy to nebude.

Web

(upravil lexx 4. 9. 2009 8:18)

Re: Akustika nevhodného prostoru

Pro Sendyho - nechtěl jsem někoho  urazit. Já jen nechápu proč? To tak dobře tlumí? Že riskujete rakovinu plic. Já používám namykanou ovčí vlnu .
Svůj úkol to plní výborně,je to přírodní materiál, není to drahé a zdravotně naprosto nezávadné. Reprosoustavy stavím a opravuji už bezmála skoro 30 roků a za ta léta,jsem vyděl  toho dost. Ale stále nevím a nechápu proč tam lidé cpou skelné,čedičové svinstvo. Je sice pěkné,že to dáváš do igelitu,ale mnozí to tam cpou jen tak.

Re: Akustika nevhodného prostoru

Ano, tlumí to natolik dobře, že to nějaká ovčí vlna nenahradí. Leda by to bylo rouno ze skleněné ovce smile. Profíci na to přišli dávno...

Web

Re: Akustika nevhodného prostoru

Ovčí vlna navíc chutná různým broučkům, molům...

Re: Akustika nevhodného prostoru

Sendy díky za odpoveď a radu,ale zustanu  u rouna.
Pepo mám asi štestí,ale broučky ani moly nemám.

Re: Akustika nevhodného prostoru

S těmi moly a broučky je to pravda. Kamarád měl kdysi bedny, kde byla ovčí vlna, po 6 letech v pokoji s půlrokem na suché zateplené čisté půdě (při tom byl do basreflexů strčen Invet) se po demontáži našla pěkná hmyzí kolonie - malí černí broučci, larvy velikosti zrnka kmínu i dospělí moli sad.

Web

Re: Akustika nevhodného prostoru

Věřím a nehádam se. Já mám v obyváku mravence a serou mě.

Příspěvky [19]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Akustika nevhodného prostoru

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£