Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 11 z 11)

Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Vyhybka ARN 188/05 a DT25n

  Stránky: ««« 1 ... 9 10 11

RSS

Příspěvky [201 až 215 z 215]

Re: Vyhybka ARN 188/05 a DT25n

A čo takto zmerať to znovu a prekopať výhybku?

(upravil Frisko 2. 9. 2009 20:10)

Re: Vyhybka ARN 188/05 a DT25n

Bude to treba ? , meral som to, a vyzera to uplne rovnako, ako bez pridavnych magnetov, az na zvysenie citlivisti na basoch . Povodne sa mi zdalo, ze vysky treba este malinko zatlmit, no teraz sa to akurat vyrovnalo a bedne zneju OK smile Vyzera to nejak tak:

http://s4.postimg.cc/5oi5m2sah/3332_osova_charka.jpg

Re: Vyhybka ARN 188/05 a DT25n

Napracoval jsi se napoprvé dost, magnety tam přilep epoxidem (ten nejlevnější/pomalý stačí) a tak dva měsíce to kriticky poslouchej, určitě ti něco začně vadit. Odpočineš si od měření, změříš to celé znova a odsimuluješ tak jak jsem říkal na začátku.
Nasimuluj si ten reprák v tvém objemu (nevím jaký máš objem), myslím že by šlo použít nízko laděný BR 30-35Hz. Hrb to moc nezvětší (táhlý hrb nevadí - schová se do BSC), basům to dost pomůže. BR musí být nutně silně oboustraně zaoblený.
Jinak zatím musím pochválit za dobrou práci! Profík by s tím uměl ještě víc zakouzlit, ale už jen detaily.
http://www.peloton.cz/files/images/Palecnahoru.thumbnail.jpg

Web

Re: Vyhybka ARN 188/05 a DT25n

Mam to odsimulovane s aktualnymi TS parametrami basakov. BR je ladeny ne nejakych 46Hz v objeme 16L, no obavam sa, ze nizsie to uz nepojde, som dost obmedzeny priestorom bedne, proste tam dlhsiu trubku uz nenarvem hehe. Basy su ale slusne, tie magnety im zjavne pomohli, pocut ten rozdiel smile
http://s4.postimg.cc/dm3dw8qt5/3332_charka_na_basoch.jpg

Vrela vdaka vsetkym, ktory mi s tymto projektom pomohli, parti to hlavne Checkovi a MaBatovi, s ktory mi som projekt konzultoval najviac. Skusim este popocuvat, pripadne doladit co sa da... Buduci projekt uz bude o nieco viac HIGH-ENDovejsi wink

(upravil Frisko 5. 9. 2009 22:22)

Re: Vyhybka ARN 188/05 a DT25n

Este jedna otazocka, ked som zapustl ten vyskac zarovno s celnou doskou, tak som ho posunul viac dozadu, do ktorej strany sa mi posunie faza vyskaca (v okne LSPcadu) Skusal som to aj cez nastavenia menicov rel. location, ale neviem ci tam ma byt +5 alebo -5...  cool Este stale nieco spekulujem ako z toho vytrieskat co najviac

(upravil check 5. 9. 2009 22:50)

Re: Vyhybka ARN 188/05 a DT25n

+5mm, čím je reproduktor dál, tím větší má měřená féze strmost (a tím víc se láme - zlomy se posunují níž). Vykašli se na spekulace a změř komplet horizontální i vertikální charakteristiky měničů (následně udělej simulace (odladění nové výhybky) pro všechny polohy) a zkreslení na více úrovních. Tak už se dají najít velmi dobré souvislosti mezi simulovanými daty a výsledným zvukem.

Mimochodem, proč jsi nezapustil i ARN a neudělal zaoblení hran?

Web

Re: Vyhybka ARN 188/05 a DT25n

Dobrý den/noc. Především děkuji za uvolnění stresů se na něco zeptat novějších členů. Starší poradili a smekám nad vašimi vědomostmi. Frisko vás zdvořilým způsobem donutil pustit něco, na co nás "vlažnějších" nemá čas.
Přesto se chci zeptat:
Má smysl řešit cokoliv bez povědomí o konfiguraci jeho bedny? T.j. zapuštění repro, překrytí repro jako u Xavů,  velikost ozvučnice, pokos přední desky, vyosení repro, atd. Zatím doufám, že řešíte věci přes maila a tímto je diskuze zde naprosto plochá. Já osobně bych potřeboval základní informace. Nemyslíte, že povědomí o konstrukci je důležitější, než se zde osobně osočovat a napadat se? Rád bych viděl Friskovo bedny, je-li to možné. Ty na kterých provádí předchozí měření.
Děkuji

Frisko: dej obrázky, prosím

(upravil MaBat 5. 2. 2010 10:55)

Re: Vyhybka ARN 188/05 a DT25n

Co myslíš, že ti řekne o bedně víc, než takhle podrobné měření? Co "základního" by mělo mít dál na co vliv? To, že to je normální malé dvoupásmo s reproduktory, kterými napsal, jsme si tu všichni tak nějak domysleli. V čem je "zde diskuze naprosto plochá"?

"Já osobně bych potřeboval základní informace" - buď trochu konkrétní, osobně vůbec nevím, co tím myslíš.

(upravil check 5. 2. 2010 15:46)

Re: Vyhybka ARN 188/05 a DT25n

No není tu sice dokumentace, podle které by se projekt dal okopírovat, stejně je to docela pěkná ukázka pro začátečníky, jak na to.
Rozdíl mezi 90% dotazů a tím od Friska je ten, že on, ačkoliv o tom na začátku věděl úplný kulový, je trochu chytrej, respektive v tom nehledá magii, umí si dát dvě a dvě dohromady a HLAVNĚ SI NECHÁ PORADIT!!!

Naprostá většina lidí se zeptá, třeba i něco málo ví, ale pak si to udělá stejně po svým - blbě. Na čistý list se dobře píše.

Web

Re: Vyhybka ARN 188/05 a DT25n

čau tak mě napadá když se tu říká něco o ploché diskuzi že tu nikde není popsán ten tuning Détéčka ...
mám ho ve WG a rád bych věděl jestli mě nějaký zatlumení pomůže k odstranění toho zobáku
Frisko to má asi o kapánek rovnějšílepší i když to vlastně kompenzoval vyhybkou, tak nevím, v čem se zlepší přenost toho reproně  http://img710.imageshack.us/img710/2276/dt300wg.png

(upravil check 5. 2. 2010 22:48)

Re: Vyhybka ARN 188/05 a DT25n

Nevím, kolik máš dB na obdélník, ale jestli 5, tak je to celkem normální, mimo osu se dírka myslím na 7kHz srovnává. S tuningem má repro přívětivější zvuk a líp se s ním pracuje.
Rozdělat, vysát ferrofluid, vyhodit filcové kolečko, vytlumit zlehka díru do zadní komůrky třeba vatou do uší, trochu povytrhat drátky jdoucí od cívky z lepidla (aby mělo větší výchylku). Taky se může do nosiče cívky udělat jehlou 7ks asi 1mm děr. Pak to celé složit, měřit zkreslení a promačkávat závěs a sledovat jestli repro přestane řvát. Může se to dělat při konstantním tónu někde na 700Hz, musí to přestat řvát.

Web

Re: Vyhybka ARN 188/05 a DT25n

jasně mezi čárami je 5dB, mimo se to téměř srovná, nějaký 2-3dB tam ale zůstanou.
Vytlumení, ferofluid - jasný
Mohl by si trošku rozvést to řvaní? Souvisí to nějak s vystředěním kmitačky?

Re: Vyhybka ARN 188/05 a DT25n

3,5dB je to teď, na nějaký 2 se to mimo osu musí srovnat.
Řvaní - cívka není vystředěná a při větší výchylce naráží do póláků, dole je to slyšitelné pro každýho i necvičeným uchem. Projevuje se to i ale vejš, měřitelné zkreslením snadno - vyšší třetí h. a harmonické vyšších řádů.

Web

(upravil Frisko 10. 2. 2010 9:58)

Re: Vyhybka ARN 188/05 a DT25n

Zdravim, tu je jedna fotka mojich bedniciek, bohuzial doma momentalne nemam fotak, tak som to nemohol pofotit lepsie. Este fotka zosilovacku, ktory som nedavno k bednickam dokoncil, je to stereo s osadenim LM3886. smile

http://s4.postimg.cc/kmhqe5wvt/3332_bedna_obyvacka.jpg http://s4.postimg.cc/dxb6y5bjt/3332_zosik.jpg

Re: Vyhybka ARN 188/05 a DT25n

Frisko
Děkuji už je mi to jasné.
MaBat
Promiň, nějak si už radši nedomýšlím, vede to spíš k vzájemnému nepochopení.
Jinak díky za názory

Příspěvky [201 až 215 z 215]

  Stránky: ««« 1 ... 9 10 11

Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Vyhybka ARN 188/05 a DT25n

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£