Re: Bentley (TVM ARN-130-02/8 a Monacor DT-25N)

super nápad to zafrézování.... Kdysi jsem taky dělal všechno tak nějak s pomocí toho, co bylo doma (a moc toho nebylo), ale teď postupem času, co jsem pokupoval nějaký to nářadí jsem přestal mít takový ty vychytralý nápady jak na to, ale když je nouze, člověk si musí nějak poradit... Jinak moc hezký bedny, přeju hezký poslech smile

Re: Bentley (TVM ARN-130-02/8 a Monacor DT-25N)

Zajdi v Praze - Holešovicích do Ferony a kup si tzv. závrtné matice M5 (1,30/kus). Jsou to takové hliníkové vložky do děr s vnějším hrubým závitem pro zaříznutí do dřeva a vnitřní metrickým. Vrtákem 8 uděláš díru a imbusem zašroubuješ do otvoru. Ujišťuju Tě, že na srágory typu narážecí matice navždy zapomeneš.

Re: Bentley (TVM ARN-130-02/8 a Monacor DT-25N)

Pokud udělá kolmou díru smile

Web

Re: Bentley (TVM ARN-130-02/8 a Monacor DT-25N)

Trošku offtopic: Dobrej vtip s narážecími maticemi provádí IKEA. Jako tatramatku na vyrovnání velkých skříní pouívá právě zespod naražené narážecí matice. Pánové, já do toho lamina tu jejich tupou narážecí matici nedokázal kilovým kladivem dostat bez použití skutečně enormní síly a i tak není na doraz... Možná svěrák, ale ten v kapse nenosím... Kdyz jsem to zkoušel z druhé strany utáhnout tím závitem se skutečně velkou podložkou, do lamina lezla ta podložka a narážecí matice si v klidu seděla pár mm nad plochou...

Re: Bentley (TVM ARN-130-02/8 a Monacor DT-25N)

to je zivot... no nechce se mi prevrtavat zase diry. vemu ty z monacoru, stejne tam budu delat objednavku a vypadaj celkem k svetu.

Re: Bentley (TVM ARN-130-02/8 a Monacor DT-25N)

Bentley na narážacie matice ti stačí spraviť nové diery a zospodu ich prilož. Skrutka ich  sama zatlačí do dreva, ja som to tak robil

Re: Bentley (TVM ARN-130-02/8 a Monacor DT-25N)

Na to, že to dělal autor na koleni, projekt vypadá moc pěkně. Jen jedna výtka, která tady zazněla, vruty  wink Proti "tapetě" nic nemám.

Web

Re: Bentley (TVM ARN-130-02/8 a Monacor DT-25N)

Čo máte furt s tými narážacími maticami?? Vyskúšal niekto tie mosadzné skoby o ktorých som písal v 19tom príspevku? Budete prekvapený ako to dobre drží. A stačí IBA navàtať diery, zpredu vložiť skobu a zaskrutkovať repro.

Re: Bentley (TVM ARN-130-02/8 a Monacor DT-25N)

bubuxin: kde si to kupil resp. zohnal?

Re: Bentley (TVM ARN-130-02/8 a Monacor DT-25N)

Taky si řikám, já používám vruty na všechno a dycky to drželo, pokud to někdo 10x rozebírá, jeho blbost. Narážecí matky sem dával max na velkej sub.

Web

Re: Bentley (TVM ARN-130-02/8 a Monacor DT-25N)

Kupoval som u Ivana
http://audioweb.cz/viewtopic.php?pid=127795#p127795

Re: Bentley (TVM ARN-130-02/8 a Monacor DT-25N)

K tomu zafrézování , když jsem viděl první fotku s odvrtanýma dírama a výsledek  ve finále , tak zde platí dvojnásob, že udělat dobrou práci s dobrým nářadím umí kdejakej....., ale i s mizerným nářadím  udělat dobrou práci chce kus řemesla. Pekný , na postup práce velmi pěkný . Celková koncepce vemi slušná

Re: Bentley (TVM ARN-130-02/8 a Monacor DT-25N)

Bubuxin a šak narážacie matice sa používajú tak isto smile. Tiež stačí IBA navàtať dieru, zozadu priložiť maticu a zaskrutkovať lol.

Re: Bentley (TVM ARN-130-02/8 a Monacor DT-25N)

Skús to spraviť v hotovej bedni

Re: Bentley (TVM ARN-130-02/8 a Monacor DT-25N)

bubuxin: smile presne, nejdriv se mi vrtakem strha folie, pak tam neco poseru a mam bednu v pr... neni jednodussi vzit vruty stejneho prurezu? v zelezarstvi jako odvetvi se urcite neco podobne vyrabi smile
jinak poradne DIY se ma delat na koleni smile  staveni pouzivanim stroju je rychlejsi, presnejsi,ale mi to prijde jako seriova vyroba jen v mensim-kusovka. to by me uz tolik netesilo...tak si to radsi takhle "ususnim"

Re: Bentley (TVM ARN-130-02/8 a Monacor DT-25N)

jestli se má dělat diy na koleni, tak úplně bez nástroje, měl jsi to zapouštění dloubat nehtíčkem smile

Web

Re: Bentley (TVM ARN-130-02/8 a Monacor DT-25N)

DIY je o tom a keď ťa to baví ako vraví mirulu "dloubat nehtíčkem", tak sa bav. Nakoniec celkom bez nástrojov to nejde a ty si použil super nôž smile Jeden podobný z Mikova mi slúži od roku 1985. Vykašli sa na matice a ostatné hovadiny, výsledok máš perfektný. Keď si predstavím ako si k nemu došiel, dávam klobúk dole.

Re: Bentley (TVM ARN-130-02/8 a Monacor DT-25N)

bubuxin, šak ja to robím na hotovej bedni smile

Re: Bentley (TVM ARN-130-02/8 a Monacor DT-25N)

mirulu napsal:

jestli se má dělat diy na koleni, tak úplně bez nástroje, měl jsi to zapouštění dloubat nehtíčkem smile

Jo. A pájet horkým dechem.

Web

Re: Bentley (TVM ARN-130-02/8 a Monacor DT-25N)

Bentley: nějak jsem to zde už dával. Kdo nemá frézku zvolí jiné řešení poskládání.

http://s19.postimg.cc/67d56soa7/1730_p1010003_1oje.jpg