(upravil Birkoff 20. 8. 2009 14:48)

Re: Actidamp IV

smile OK, v pohodě - právě těmi LMEčky jsem měl na mysli "dobrý operák". Pokud myslíš tohohle Punčocháře http://shop.ben.cz/cz/120489-operacni-z … onice.aspx , tak ten mi teda dává občas zabrat. Místy bych potřeboval "výkladový slovník" nebo spíš doplnit matematické vzdělání...
EDIT: A to jsem ještě neměl v ruce Dostála, to je prý ještě větší masakr.

(upravil sinclair 20. 8. 2009 15:38)

Re: Actidamp IV

Jojo, Dostál je dost hustej, tam jsem na spoustu věcí taky civěl smile

Například NAD už od roku asi 1988 nepoužívá jiné, než pasivní korekce a to v takovém trochu neobvyklém /ale ne nelogickém/ zapojení, které kombinuje dohromady korekce, jejich vypnutí a ještě je do toho namočená odbočka loudnessu. Příjemné je, že to má asi jen 6-8dB zdvihu nebo potlačení, což na základní korigování místnosti nebo umístění beden bohatě stačí a nehrozí při tom přebuzení stupně za korekcemi. Pravda ale je, že NAD v signálových cestách až na výjimky vůbec nepoužívá operáky, všechno je tam tranzistorový. Funguje jim to bezvadně.
Na požádání mohu předložit ctěné veřejnosti např. zapojení C352, C355, nebo i staré 304 či 310, ať máte možnost porovnání a vysledovat kontinuitu v obvodovém řešení.

Web

Re: Actidamp IV

Jojo, tenhle Punčochář je proti Dostálovi čtení pro děti na dobou noc. Přesto poskytuje obdivuhodně použitelné informace a zjednodušuje, nikoliv mrzačí teorii, která za tím stojí.
Jako "předskokana" před Punčochářem doporučuju Belzu, měl i jedno monotematické modré Amatérské radio někdy koncem 80. let... Nebo tu jeho knihu...

Web

(upravil sinclair 20. 8. 2009 15:41)

Re: Actidamp IV

Belzovo "OZ pro obyčejné smrtelníky" je víceméně Belzova odpověď na Dostála smile Docela jistě to visí na rapidshare, kdysi tu kdosi už dával link.

Web

(upravil pslava 20. 8. 2009 16:39)

Re: Actidamp IV

Jenomže něco jiného je, když já si doma sednu a zaposlouchám se do svých oblíbených  nahrávek a něco jiného je, když přijde zbytek rodiny,která to bere jako kulisu.
Pustí si bůh ví co, za staženou mp3a teď to poslouchejte....buď to duní,nebo je to pořád suchý.....
Ono taky na trošku kloudnejch bednách už je kdejaká ta neduha poznat.
A co teprve můj taťka,kterej má sbírku asfaltu z roku "nežer chleba" na rychlost 78.
Alespoň ty dvoupásmový korekce,který se daj vždycky vypnout to chce.

Hoďte sem nějaký schéma,který si myslíte,že je tak asi to nejlepší co se podle vás dá postavit,já to tam vrznu a bude.Nejsem vysokoškolák,abych počítal rovnice na dvě A4.Chlapi vy jste v tomhle úplně jinde než já.

Re: Actidamp IV

To, co postoval Sinclair v threadu BA-200 v zesilovačích (originál je od Dr. Sýkory z hifistického pravěku, tuším sedmdesátých let), se Ti nelíbí? Ani tam nejsou operáky ale dva trandy smile

Web

(upravil pslava 20. 8. 2009 18:01)

Re: Actidamp IV

jo vzpomínám si ...nějak to schema nemužu najít ...našel sem jen
Pokládačka korekčního předzesilovače BA-100:
http://sweb.cz/servisdok/BA-100pokl.pdf

má to být tohle:?      http://audioweb.cz/uploads/thumbs/2201_tesla814amodulkorekca.jpg

Re: Actidamp IV

Ne, něco úplně jiného.
To, co je na fotce je modul korekcí ze stereopřijímače 813A-814A.
Spletl jsi dokupy dvě zcela rozdílné věci.
Ten Sýkora stojí, jak už jsem psal, za hovno. Má to dva trandy a je to útlumový článek.

Web

Re: Actidamp IV

sinclair: a ty o nějakym zapojení nevíš ?...taky se psalo něco o přírůstku stavebnce do aldaxu...ale pořád nic.

(upravil wwsly 20. 8. 2009 19:49)

Re: Actidamp IV

TO opamp: které zapojení z punčocháře myslíš ? Jinak tu knihu mám a je výborná.

Pro představu:

http://wwsly.sweb.cz/audioweb-upload/BE … 5B1%5D.pdf
http://wwsly.sweb.cz/audioweb-upload/hf … ervice.pdf

Toho behringera jsem zkoušel simulovat a výsledek? Na výškách otřesný.

Ale třeba by šlo vyjít z toho NADa.. případně jiného jejich modelu, pokud sinclair bude laskav a hodí nám jsem něco ze své bohaté sbírky smile .

Web

Re: Actidamp IV

sinclair: je alebo bude niekedy moznost kupit dokumentaciu k BA-100?

(upravil opamp 20. 8. 2009 20:58)

Re: Actidamp IV

Toho Sýkoru bych nezatracoval, i kdyby tlumil smile Pořád má aspoň dobré průběhy korekcí, malé ovlivňování a hlevně malé zkreslení. V dnešní době nízkošumových součástek není problém ten útlum vyrovnat.

Kdyby se tam ještě vrazil proudový zdroj (aktivní zátěž), mělo by to takovou rezervu zisku, že by to jistě netlumilo.

Wwsly, ten pasiv z toho NADa by asi stál za vyzkoušení... nechceš se chopit simulace, zjistit jaký útlum to má atd? A je tam dost pěknej koncák, current feedback...
Korektorem z Punčocháře jsem myslel zapojení z obr. 294, strana 410. Pochopitelně s LME nebo jiným bělošským audiooperákem, nikoliv MA1458 smile... Dá se s tím vyhrát, dalším potenciometrem přidat pásmový EQ atd atd.

EDIT: Pojďme ale z tohoto threadu pryč, než nás vyženou. Od Actidampu jsme se poněkud vzdálili smile

Web

Re: Actidamp IV

Ono by možná stačilo rozdělit baxandala mezi 2 OZ (H,V) a k žádnému ovlivnování by nemělo docházet... Co si o tom kdo myslí?

Web

Re: Actidamp IV

Jo, ale asi to je zbytečný smile

Web

Re: Actidamp IV

Se středem pásma to bude hýbat tak či tak, pokaď to bude blbě navržený, rozdělení mezi stupně nic neřeší.

Web

Re: Actidamp IV

To ano.

Web

Re: Actidamp IV

Leoši díky. Dobrá inspirace.....
Nějak jsi  porušil svoji zásadu ohledně servisek .....!?:)

Web

Re: Actidamp IV

Něco málo je i tady... http://www.audio-circuit.dk/Schematics/List%20files.php   big_smile

Web

(upravil sinclair 21. 8. 2009 10:03)

Re: Actidamp IV

Ondro, to jsou přístroje, které Ty bys spravil i bez servisu...v tomhle případě o nic nejde - C275 bych Vám sem ale nedal..
Račte si všimnout, jak má korekce zapojena legenda 310 a jak je v jeho konci ve dvojici použit fet a bipolár.

Web

(upravil pslava 21. 8. 2009 16:45)

Re: Actidamp IV

Tak kluci pěkně se to rozjelo.Určitě zkusím nějakej ten nad.Zkusím časem postavit obojí co nahodil sinclair.
Díky za inspiraci.

Určitě je nejakej dobrej jednoduchej program volně ke stažení,ve kterym by se to dalo nasimulovat.
Včem si s tim hrajete?