Téma: Actidamp IV

Ahoj všichni smile,
nevíte jestli někdo distribuje stavebnici Actidampu IV, díky za radu či informaci.

Re: Actidamp IV

Měli ho mít v ALDAXU. Sinclair psal, že bude, ale zatím ho tam nevidím. sad

Re: Actidamp IV

Jj, taky uz sem ho tam hledal, snad bude.. dikec

Re: Actidamp IV

o stavebnici bych měl zájem .....postavit si ji k novým DPA 223.
gramec u nás doma ještě pořád frčí     smile
hlásím se zase pozdě,nebo to s aldaxem nedopadlo?

Re: Actidamp IV

Desku má Kohout a součástky klidně použij z GM/GESu. Operáky, chceš-li mít jistotu, vezmi z Aldaxu.

Důležitější je vybrat co nejpřesněji kondenzátory určující průběh RIAA korekcí.

Web

(upravil pslava 13. 8. 2009 16:57)

Re: Actidamp IV

ok díky o tu desku mi šlo především .....
kohout nemá web stránku ,nebo sem slepej?

Re: Actidamp IV

Má: http://www.volny.cz/plspoj/

Web

Re: Actidamp IV

Kdyby jsi chtěl, tak mám jednu DPS od Bučka i s deskou zdroje.Já ho nakonec postavil na deskách od Luba, když se dělala hromádka na Slovanetu a tohle mě zůstalo.Nechám to za 120,- oboje.Je to lakovaný a nevrtaný.

(upravil pslava 13. 8. 2009 19:42)

Re: Actidamp IV

buček no ......no jestli je to alespoň trošku neojebaný ...jak ho znám.
Tak to beru!!
levnějc nepořídim...posílám e-mail

Re: Actidamp IV

Buček dělá pěkný hnusy a navíc často s vlasovýma trhlinama, používá podle mě nějaký druho nebo třetijakostní materiál, který se pro nic jiného, než amatéry nehodí. Při složitosti Actidampu bych to teda já neriskoval...

Docela dost mě zajímá, kde sháníte třeba odpory 300R, 750R, 1M6 a další podobné z řady E24. Kdepak to prodávají?

Web

Re: Actidamp IV

Třeba i GM.

Buček - souhlas! Zlatý Kohout!!!

Web

Re: Actidamp IV

Nevíte někdo, jestli Kohouti mají i podklady /filmy/ k deskám starším než 1980?
Tehdy to vyráběla tuším Radiotechnika Teplice a ještě předtím radioklub Smaragd, u někoho přece ty filmy skončit musely. Nebude třeba Pavel Dudek vědět co a jak? Potřeboval bych vyrobit dvě desky z roku 1973, tehdy se ještě neuveřejňovala černá klišé, ale jen pokládačky s šedým podtiskem, takže bych to musel komplet tuší překreslit na pauzák a přefotit nebo oskenovat, což je tedy dost omrd...
Tož nebude někdo vědět?

Web

Re: Actidamp IV

Pro Bučka to dělá Mucha http://www.apama.cz

Web

Re: Actidamp IV

Pánové změnilo se něco od původního zapojení z roku 94,nebo můžu obědnat součástky podle původního pramene?
Nerad bych přišel o nějaký vylepšeníčko.
Pravděpodobně mi bude stačit GM,nebo GES....kritické hodnoty vezmu víckrát a uvidíse čeho se doměřím.

Re: Actidamp IV

Vylepšit lze novějšími operáky:
-OA1 a OA201 vyzkoušené LT1028 a LT1115
-OA2 a OA202 OP134 (doporučuje i autor)

Web

Re: Actidamp IV

a jde jen o ty operáky, nebo se s jejich výměnou musí taky něco v tom smetí okolo?

Re: Actidamp IV

zbytek zůstává..

Web

Re: Actidamp IV

Snad ještě zvednout zesílení poslednímu operáku, aby z toho lezly nějaké ty 2 volty, tedy to "hrálo stejně nahlas jako CD". Jde o změnu 2 rezistorů.

Web

Re: Actidamp IV

Součastky do korekce RIAA:
R17 - 2k7
R18 - 300
R22 - 6k8
C15 - 1,06M
C16 - 3n3
C17 - 11n


R24, R224 zvětšit  až na  8k2 a  vyhodit C18, C218.

(upravil opamp 16. 8. 2009 12:32)

Re: Actidamp IV

Místo 6k8 a 11n doporučuju 7k5 a 10n. Časová konstanta je ideálních 75us a vybrat si z pár kousků 10n kondíků dva "ideálně přesný" není problém. Nemusí se to skládat z více kusů smile

R24 / 224 závisí na použité vložce... někdy je líp 4k7 nebo 6k8 (poznatek z nedávného hraní si s různými MM a MC...).
Nejde o žádnou tragedii.

Web