Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Reproduktory » NoName reproduktor

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 23]

Téma: NoName reproduktor

Zdravím věechny,
asi tak před půl rokem jsem koupil na aukru repraduktor, který byl prý použit v PA ozvučení a rozhodl jsem se ho použít do subwooferu, teď přišla jeho doba pro osazení do nějaké bedny... Ale vím o něm jen opravdu málo věcí a nevím kde mám hledat... V aukci bylo napsáno 1200W, jenže to budou nejspíš P.M.P.O., vím o něm tedy toto: 15" rozměr, koš je z plechu (asi ocel), impedance 8 ohmů, vnější průměr 382 mm, průměr magnetu 157 mm.
Chtěl bych poprosit někoho, kdo se s tímto reproduktorem setkal, nebo někde viděl na internetu, jestli by bylo možné prozradit firmu, která tohle vyrobila a nějaké bližší info smile
Pár fotek zde: http://img197.imageshack.us/gal.php?g=obraz013gsm.jpg
Děkuji za odpovědi a pokud to bude nutné, thread po sobě smáznu smile

Web

Re: NoName reproduktor

Bery - za kolik si to koupil.? Dle mého názoru to bude opět už tady známý HADEX... Tady na té stránce ho jistě najdeš.

http://hadex.cz/reproduktory-reprosoust … zev-page-4

Re: NoName reproduktor

Už si to moc nepamatuji... něco přes 1000 a jestli jo, tak se mnou někdo pěkně vyjeb*l smile, protože vypadá podobně jako ten Q352, jen nemá nic na magnetu napsáno a trošku jiné tvarování koše okolo magnetu... Sem ani nevěděl, že někdo prodává 15" reproduktor za 400, to musí být porádná šunka smile mě to bylo divný smile tak ho zkusím střelit na aukru smile napíšu k němu 350W a on to někdo koupí... Sem hold asi další blbec, co se nechal nachytat na kec: Reproduktor byl použit v PA sestavě...

Web

Re: NoName reproduktor

Bery - No prostě HADEX to je značka sama pro sebe smile ... Ale můžu ti říct že jsem taky začal s hadexem big_smile Hold většina lidí se nezeptá než něco koupí.. Pokud přejdeš třeba na TVM bude to velkej skok... Pokud chceš ale opravdovej zvuk sáhnul bych být tebou po Eminence, pokud něco cenově dostupnějšího tak Beyma... Potom sou tu i Daytona atd. ale to se opravdu šptaně schání. Nad Eminence jsem kdyby uvažoval i já, ale problém byl v tom, že mám zesilovač určen pro 4ohm a Eminence dělá jen 8-mi.

Re: NoName reproduktor

Eminence dělá i 4 ohmy, ale hůř se shánějí. Nedávno jsem koupil dvě Kappy 15 na kytary.cz, ale chvilku jim trvalo, než je sehnali.

(upravil pepe 30. 6. 2009 15:16)

Re: NoName reproduktor

A proč pro čtyřohmový zesilovač nemůže být repro 8 ohmů? V tom přece není žádný problém, v opačném případě by to nešlo.

Navíc v PA se používají většinou osmi- a občas i patnáctiohmové bedny kvůli dlouhým přívodním vodičům.

Re: NoName reproduktor

Taky se klidně používají PA bedny 2,66 ohmu, když tam jsou 3 repra paralelně smile

Web

Re: NoName reproduktor

No to taky smile Prostě nač se omezovat jen na 4ohmové repráky?

Re: NoName reproduktor

pepe - protože mám moc velký napětí na trafu a LM3886 by mě s 8-mi ohmem začal limitovat někde kolem 8W... ( Alespoň mi to bylo takto od zkušenějších řečeno)

Re: NoName reproduktor

tak keď máš moc veľké napätie na trafáku, potrebuješ naopak veľkú impedanciu, aby si to LM neodstrelil. Koľko má napájanie?

Re: NoName reproduktor

no je to 2x18 a 100VaC a prej kdybych tomu dal 8-mi ohm tak by to nefrčelo bo co.. abych tomu dal 8-mi tak bych musel mít např. jen 36V a 100VaC ne.?

Re: NoName reproduktor

Tak to máš moc malé napätie, nie moc veľké. Potreboval by si 2x22V trafo. Frčať to bude s menším výkonom

(upravil bhm1 30. 6. 2009 20:59)

Re: NoName reproduktor

aj tak..

Re: NoName reproduktor

bhm1: Už jsem koukal a asi půjdu do některého od Eminence smile konkrétně KAPPA-15LF 8 / ohm

Web

(upravil bhm1 30. 6. 2009 20:56)

Re: NoName reproduktor

Bery - to je dobrá volba ale je to vyloženě na PA... dom bych to asi nebral smile

Re: NoName reproduktor

No občas se sestava vytáhne někam na vesnickou tancovačku v hospodě, nebo na dětský den na hřišti atd... ještě plánuji časem dokoupit nějaké satelity... celá sestava se skládá z reproduktorů nevalné kvality tak bych chtěl tu sestavu nějakým způsobem "renovovat" smile

Web

Re: NoName reproduktor

Bery - no jo, ale pokud to chceš renovovat, bejt tebou pro tu Kappu udělám i tak novou ozvučnici.:)

(upravil Bery 1. 7. 2009 16:29)

Re: NoName reproduktor

No, právě proto jsem chtěl vědět co je ten repro výše zač, abych podle toho mohl udělat ozvučnici smile
jenže když je to takový šunt, tak koupím jiný a udělám ozvučnici na ten nový smile

Web

Re: NoName reproduktor

Jeste k tem 4 ohmovym eminencim-> sveho casu jsme mel emi deltu 15 lf taky ve 4 ohmech-> taky jsem ji nikde jinde nevidel, ale musim rict, že na domaci poslech i na light ozvucení narozenim a silvestrů relativně parada:)

modul s lm 3886 jsem také měl, shodou okolností jsem ho také zkoušel na +- 18 V a vykonove katastrofa-> jeste než repro začalo trochu hrát, dostavilo se zkreslení jak brno.. Standartně jsme ho napájel trafem 2*29V 200VA, to pro nej bylo zase asi trochu moc, páč po usmernení a po filtraci napeti vzrostlo na cca +-44V, pro lm to byla asi hranice.. parkrat mi konec shořel, pak jsme se na to nastval a rozprodal díly-> zbyl mi tu pouze modul s vymenenym integráčem..

jen takova otazka vyplyvajici z meho prispevku-> jak navrhujete pri stavbe zesu napájení? např : modul má napájecí napětí 2*35 V, jaké použiju trafo? -> pouziju 2*35V a stabilizator? či použiju trafo třebas 2*22V a bez stabilizace? ..  diky

(upravil Bery 7. 8. 2009 3:46)

Re: NoName reproduktor

Nakonec to dopadlo tak, že jsem od Antonia koupil Eminence kappalite 3015 LF a osadil do BCSUB15 a je to uchometricky celkem pěkný výsledek smile

Stabilizace napětí není nutná, jen se nesmí překročit jistá mez daná datašitem LM3886 a to je myslím +-42V ale stejně bych integráč nehnal až na samý kraj smile. Já bych zdroj navrhoval podle požadovaného výsledného napětí a to bych volil +-35V. Na +-35V bych volil trafo 2x 24V 60-100VA pro jeden modul.
Výsledné napětí bude 24 * 1,44 = 34,5 V minus nějaký ten úbytek na diodách zhruba 1V. Napětí ještě trošku poklesne po vybuzení, to záleží na tvrdosti trafa.
Stabilizace se může použít tam, kde dodávané napětí by mohlo (vlivem vyššího napětí v síti, špička) překročit mez danou datašitem třeba u tohohle Sinclairova zesu, ze kterého se dá vymáčknout i 2x25W smile kde bez toho stabilizátoru by se mohlo stát, že uvidíš jen šrapnel lol
http://sweb.cz/servisdok/PCzes.doc

Web

Příspěvky [1 až 20 z 23]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Reproduktory » NoName reproduktor

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£