Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 3)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zosilnovac 50W (navod)

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 54]

Re: Zosilnovac 50W (navod)

RCclanok C3a R8 treba nastelovat tak aby bola rýchlost co najvysia a zaroven stabilita dostacujuca

Web

Re: Zosilnovac 50W (navod)

Dnes som spravil aj DPS....co hovorite na rozmiestnenie suciastok?....moze byt alebo mam nieco zmenit?
Dik moc vsetkym co pomohli

Re: Zosilnovac 50W (navod)

Marosh, aj takto sa dá, tá istá schéma, len sú tam dva páry koncových trandov http://img198.imageshack.us/img198/6462/azkamp.png

Re: Zosilnovac 50W (navod)

Urcite je vela sposobov ako to spravit ale tak ako to mam ja mi to vyhovuje pretoze ako konce chcem pouzit tie KDcka a zdroj chcem mat mimo dosku. A inak by to mohlo byt? Ak by bolo vsetko ok tak idem na to a vymenim to este tento tyzden ak budem stihat smile

(upravil opamp 4. 8. 2009 7:01)

Re: Zosilnovac 50W (navod)

Máš na chladiči i budiče a máš tepelnou vazbu mezi koncovými trandy a "hlídacím" tranzistorem T6?

A taková libůstka - zpětnou vazbu (tedy spoj výstup - R10) si natáhni pokud možno samostatným trackem přímo z výstupní svorky.

Web

Re: Zosilnovac 50W (navod)

nechceš sem hodit schéma i s hodnotami?

Web

Re: Zosilnovac 50W (navod)

Ked to dokoncim a uvidim ze to funguje tak to tu dam....najskor to chcem odskusat ci som sa niekde nesekol

Re: Zosilnovac 50W (navod)

desku bych si rád navrhnul sám

Web

Re: Zosilnovac 50W (navod)

WWSLY, šak si vygoogli AZKO51...

Re: Zosilnovac 50W (navod)

Budiče na chladiči co to je? Trend na měření kliďáku na chladiči na co... smile

(upravil Marosh555 4. 8. 2009 20:46)

Re: Zosilnovac 50W (navod)

Tento isty zosilnovac je aj v amare PE8/2006 akurat tu sme ho s chalanmi trocha upravili takze podla toho si to mozes spravit ked si taky nedockavy smile
Budice som na chladic nedaval lebo ako som pisal uz som postavil par ks tohoto a pouzival som ho aj s vacsim napajanim a nebolo treba ich chladit.....tepelna vazba?.....tranzistor prilep na chladic a s DPS spoj nejakym kablom wink btw tak to bolo aj myslene...takisto tam neni boucherot lebo ten budem davat priamo na konektory

Re: Zosilnovac 50W (navod)

A co udělat to nějak takhle ? Přívody k tranzistorům jsou minimální, na desku můžeš doplnit i elyty...Získáš tak kompaktní blok který jen přišroubuješ na chladič...
http://audioweb.cz/uploads/thumbs/262_sps50.jpg

Web

Re: Zosilnovac 50W (navod)

To je sinclairova SP50ka ze? smile Tak napisem este raz dovody preco som to takto robil:
1. Ako konce chcem pouzit KD6xx a nie trandy v plastovom puzdre
2. Zdroj mam mimo dosku preto, lebo ten uz mam hotovy
Neskor samozrejme ak by bol zaujem tak mozem to prerobit na ine konce + pridat na DPS zdroj. Najskor vsak uvidim ako chodi toto a az potom sa mozeme o tom bavit

Re: Zosilnovac 50W (navod)

Klidně to udělej po svém. Kluci Ti jen chtěli ukázat spolehlivé a funkční řešení.
Dráty k výkoňákům použij tlusté a krátké, jinak to z důvodu kmitání nerozchodíš!

Web

(upravil reeb 5. 8. 2009 9:09)

Re: Zosilnovac 50W (navod)

Tak na ten L profil jde dát i TO3 pouzdro...

http://s19.postimg.cc/gii3pxkhb/262_dscn8837.jpg

Web

Re: Zosilnovac 50W (navod)

Samozřejmě... ale jako v té pohádce o neohroženém Mikešovi - nedají si říct a nedají...

Web

Re: Zosilnovac 50W (navod)

reeb: heh neboj ja viem ze to ide ale neviem ako ti to mam vysvetlit ale proste mam chladic aky mam a ten na dosku nedam....ak chces tak ti potom dam *brd subor a rob si s tym co chces smile

Re: Zosilnovac 50W (navod)

Jen se ti snažím naznačit že je dobré když jsou k tranzistorům minimální délky cest, tranzistory na společné teplotě a příp. blízko kondenzátory. Má to svůj význam

Web

Re: Zosilnovac 50W (navod)

Ja ti nehovorim a nikdy som nepovedal ze je to zle ale znova opakujem ze ja som ten zosilnovac navrhol tak aby to vyhovovalo mne....mam komponenty take ake mam a proste inak sa to nedalo.....nehnevaj sa ale uz ti to pisem snad treti krat

Re: Zosilnovac 50W (navod)

velmi velka DPS na tak jednoduchý zosilnovac. ide to aj mensie: www.kyblsoft.sk/storage/borecsite/jozi/azk51.png

Web

Příspěvky [21 až 40 z 54]

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zosilnovac 50W (navod)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£