(upravil Lojzek 2. 5. 2009 20:47)

Re: nastavní LAN sítě?

ale prdlajs! ono to šlapalo normálně až tedka tak 2 měsíce mi to dělá bordel!

to může říct každý každému!,, zavolej si na to člověka který tomu rozumí''
proč se potom zakládají fóra? to aby si lidi jenom tak zachatovali nebo co?

Když máš defekt na autě taky voláš odtahovku?  Aď ti auto dovezou do servisu jenom proto že tomu víc rozumí a jsou tam na to lépe vybavení?

Re: nastavní LAN sítě?

Souhlas s redym (však jsem to na začátku tohoto threadu navrhoval). Radši obětuju pětikilo a budu to mít nastavené jak z praku a zcela jistě se dozvím i několik praktických informací, než abych tu x dnů řešil jednu a tu samou věc. Jestli chceš, můžu říct kolegovi, ať se u tebe zastaví. Za hoďku to máš perfektně nastavený, máš v kapse hafo informací k tomu a kdoví co ještě, jenom to cestovné si budeš muset připlatit (10kč/km): lol

(upravil Lojzek 2. 5. 2009 20:55)

Re: nastavní LAN sítě?

jo jo, jak který servisák ti dá hafo informací! Posledně jak mi tu nastavoval routera, udělal to -to- to, hento, tamto a když jsem se ho poptal co a jak, tak mi to ukázal ještě jednou stylem ťuk, ťuk a hotovo! řekl: no pospíchám
Vyplázl jsem ono pětikylo a měl jsem to nastavené! to jo!

Re: nastavní LAN sítě?

V tom případě tam máte pěkný kokoty. My s každým zákazníkem musíme dost komunikovat a všechno mu vysvětlit podle jeho představ, jinak bysme měli průser-po každém servisním zásahu se posílá dotazník zákazníkovi. smile

(upravil Lojzek 2. 5. 2009 21:00)

Re: nastavní LAN sítě?

je to možné! a nebo třeba fakt pospíchal! asi bylo těsně před ,,PADLA''


ono mi tak 2x do roka blbne Net (pořád se odpojuje, padá ale to háže chyby i na modemu), napíšu email a hned ještě ten den nebo druhý den hned ráno příjde technik, vleze do skříňky co máme před barákem a problém je vyřešen! je to jejich závada tak se snaží. S personálem je super domluva! ale ten chlápek co mi tu byl nystavovat routera ten asi fakt měl před padla.

Re: nastavní LAN sítě?

...a to stačilo investovať do knihy, čo je voľne na nete v pdf, volá sa to TCP/IP guide.pdf či dáko podobne smile)

Web

Re: nastavní LAN sítě?

lojzek skusal si to čo som ti pisal???

A k tým technikom živim sa tým a ani ja nevysvetlujem ľudom čo a ako lebo na to ozaj nemám čas ked mám 20 servisou denne ozaj nestiham vysvetlovať čo prečo a ako .......nieje to take jednoduché ako sa zdá...hlavne ked sa sere siet neviem kde mi hlava stojí...a ľudia niesu vždy dosť inteligentný na to aby pochopili zakladné veci...

(upravil Lojzek 2. 5. 2009 21:44)

Re: nastavní LAN sítě?

ještě ne waresi, asi zítra. firewal nemám zaplý. No a s tou IP tam musím dát
toto:
http://audioweb.cz/uploads/thumbs/1191_router_ip.jpg
DNS toto:
http://audioweb.cz/uploads/thumbs/1191_router_vse.jpg

(upravil W@R35 2. 5. 2009 22:22)

Re: nastavní LAN sítě?

návod do PC máš tu :

http://www.isper.sk/main.php?act=inet&a … winXP#set2

tvoja IP : 192.168.0.niečo povedzme 2 potom aj na ostatných kompoch to musiš spraviť 1 je router
sub mask : 255.255.255.0
defaul gateway : 192.168.0.1
DNS1: 212.71.186.249
DNS2: 212.71.186.252


Inak ak máš XP a použivaš kodovanie WPA tak sa nediv....XP a WPA sa nemajú radi ja by som použil WEB aj ked je na dve veci a  radsej by som zapol firewall viazaný na mac a IP

(upravil Lojzek 3. 5. 2009 8:06)

Re: nastavní LAN sítě?

jj to vím kde se nastavuje.

no však tam příjde:
můj PC je 192.168.0.101
prckův 192.168.0.102 ?

Re: nastavní LAN sítě?

ano može to biť aj tak...

Re: nastavní LAN sítě?

hm.. pořád to zlobí pořád to zlobí! sice ne už tak často a tak na dlouho ale vypadává...

Re: nastavní LAN sítě?

Lojzek: Vymen router. Vrat ho. Pokud ti to nejde ani flashnout tak je chyba v nem. pripadne nemas spravny soft proto to vyzkakuje. jinak s tim vysvetlovanim. Tezko neco vysvetlovat clovekovi ktery tomu neholduje, nechape podstatu TCP/IP a te reci by neporozumel. jednym uchem vleze v hlave to udela binec a druhym vyleze. technici to moc dobre vedi, takze reknou kdyby co zavolejte. Je to treba prvne pochopit  apak se ptat. jelikoz kdyz nevis co je DNS a k cemu slouzi jak vysvetlovat na co to je. Pripadne jine veci. Prvne precist a pak se ptat.

Web

(upravil Lojzek 4. 8. 2009 16:10)

Re: nastavní LAN sítě?

čau tak jsem to reklamoval a tedka to šlape v pohodě až na jednu závadu. Když stahuju, šlape to cca poloviční rychlostí, stáhne např. 20-30-40 MB pak se to kousne a když dám zastavit a pokračovat tak to prostě nejde! zkoušel jsem půjčený router a ten šlape uplně v pohodě jede to skoro celou rychlostí. myslíte že se to dá někde ve vnitř nastavit? nebo je prostě na hovno i ten nový router?
zkoušel jsem resetovat a znovu nastavit - nepomohlo.
zkoušel jsem aktualizovat firmware - opět nejde