Re: síťový filtr pro cd a dvd

Rýpnutí:
Když máte na koncernové produkci blbě cejchované tacháče a ostatní jedou 80, vy už valíte stovkou, tak je potom jasné, že se vám zdá jaký máte žihadlo. smile

Hop377: A dolo by se filtrem vyřešit poškrábané CD? Určitě jo...

Re: síťový filtr pro cd a dvd

To Michal:
S tym poskriabanim CD to nebude take jednoduche, ale v kombinacii s kabel elevatormi a zulou by to isto slo. smile

Re: síťový filtr pro cd a dvd

Ještě že nemají všichni stejný názor, to by tu byla nuda.Příští týden budu mít filtr nejspíš hotový.Troidy mám za dáka a zbytek pořídím za hubičku.Určitě vám pak ukážu ňáké foto, a také se nebráním to s někým poslechnout..Michal už ví že bydlím v Plzni..

Re: síťový filtr pro cd a dvd

Hernajs dejte už pokoj s tím antispamem. Mě taková odbočka pokud nevyleze z mezí normálu nevadí a naopak mi začíná dost vadit to neustálé připomínání. Antispameři běžte si hrát s filtrem na seznam nebo centrum. Tam se můžete vyřádit dost. A sorry za spam yikes/

Re: síťový filtr pro cd a dvd

A víte Vy co? Já se Vám na to můžu vysrat. Mažu tu denně několik spambotových příspěvků, opravuju píčoviny a pravopisné chybi, které mě praští do očý a pak, když se tu píše o takových koninách, jako je pračka napětí v souvislosti s LM3886, pemeze  tak se do mě navezete, když si rejpnu.

Uznávám, že jsem v poslední době napsal pár offtopiců a možná i úplný spam, ať hodí kamenem ten, kdo je bez viny.

Moderujte si to tu sami.

Re: síťový filtr pro cd a dvd

Já jako hluchoň vidím přínos filtru jako ochrany, pokud je vybaven přepěťovou ochranou.

Re: síťový filtr pro cd a dvd

EMI filter je na ZABLOKOVANIE PRENIKANIA BORDELU ZO SIETE DO ZOSILOVACA A OPACNE, nie na "zjemnenie výšok a zlepšenie presnosti basov..." Vyskúšajte niekto. Jo, a Furious, napíš mi princíp, ako sa môže zlepšiť zvuk pridaním nejakých cievok, trafákov a kondíkov do napájania. Čakám že mi to vysvetlíš. Chcem vedieť čo sa tam deje.

Web

Re: síťový filtr pro cd a dvd

Ja vím na co jsou ty filtry (elektrické principy).
Já jenom popisuju jaký mají vliv na zvuk.
Proč by nemohli mít věcí vliv na zvuk když mají vliv na funkci přístroje (dokázané různymi měření osciloskopem).

Re: síťový filtr pro cd a dvd

Furiousi, zkus si změřit spektrum výstupního analogového signálu z CD přehrávače bez filtru na AC a s filtrem. Pak se ukaž.

Re: síťový filtr pro cd a dvd

Mi Furious vysvetli, aký vplyv má filter, keď máš či už klasiku zdroj s trafom alebo je spínaný. Máš tam predsa stabilizáciu napätia, máš tam aj odrušovasie kondíky paralelne k diódam a podobne... Skúsil som filter a bez filtra a Tvoje príznaky kvalitnejšieho zvuku sa nekonali. Iba odrušenie, na ktoré tento filter bol vymyslený. Takže tak. Vplyv na svuk teda žiadny, odstránil rušenie zo siete. Asi sa v obvodarine moc nevyznáš, postavil si si svoj zosilovač, CD prehrávač so zosilovačom a podobne? Tak sa ukáž. Kúpiť prvky audioreťazca vie každý, kritizovať ich tiež. Bedne si postavíš, to verím.

Web

Re: síťový filtr pro cd a dvd

To mě nepřestává fascinovat. Že furýk tutyvěci zkoušel a slyšel a zručeně fungují na zesu s LM3886 a bednách s TVM...

Re: síťový filtr pro cd a dvd

Musí fungovat, když si za to Accuphase nestydí říct půl miliónu, tak na tom něco bude, ne? smile Malověrní technokrati, styďte se... ani pemzu jste nezkusili a furt krafáte smile

Re: síťový filtr pro cd a dvd

Tak jsem to pospojoval a zapojil před CD. Zatím jsem zkoušel poslouchat jen cca 0,5 hod.A zchrunul bych to asi takto: Když jsem připojil filtr zdálo se mi jako by hudba vystoupila z poza jemné mlhy.Tím chci říct že se o krapek zlepšila lokalizace a jste blíže hudebníkovi.Ještě samozřejmě budu naslouchat a uvidíme jestli to nebyl chvilkový klam.
http://img444.imageshack.us/img444/8227/obrzek17pg7.jpg

Kurpelm:nevím úplně přesně do detailu jak může filtr ovlivnit zvuk, ale činí tak(samozřemě určitou mírou). Je to to samé jako signálové kabely.Ty za 30 000,- vedou signál stejně jako za 50,-.Ovšem výsledný zvuk je jiný.

Re: síťový filtr pro cd a dvd

Jsem rád že někdo konečně vyzkoušel síťový filtr a sednul si a porovnal zvuk.
Test na pemzu je dokonce technicky méně náročný, stačí koupit a podložit ani pájku nepotřebujete.
kvakošš:
Zkus pak poprosit kámoše aby Ti měnil (jestli je zapojený nebo ne) síťový filtr - test naslepo.Stejná skladba, stejná hlasitost.
Pak poslouchej týden s filtrem, aby se Ti zvuk s filtrem ustálil v hlavě a test zopakuj.Většinou výsledek test po týdnu - reakce po odpojení filtru :
-Okamžitě zapoj zpátky, je to tupé a neposlouchatelné oproti verzi s filtrem.

Re: síťový filtr pro cd a dvd

celkom sa mi ten filter začína pozdávať, po tom čo som si všimol koľko máme bordelu v sieti
budem si ho stavať aj ja, výstup na 5 zásuviek na zadnom panely, na predom bude 5x poistka, 5x ledka idikujúca napätie v danej zásuvke, 5x ledka zapojená ako primitívny ampérmeter /ak máte niekto schému kľudne hodte,že by ste mi ušetrili robotu počítať bočník smile / a 5xledka signalizujúca prepálenie poistky, čiže poruchu ... môžno ešte voltmeter, no nikde som nevidel žiadny s rozsahom od 200 do 250V ... a prípadne ešte ručičkový ampérmeter.... cca do pol roka by som to mal dokončiť dúfam, celé by to malo byť v 19" RACK-u 2U smile

Re: síťový filtr pro cd a dvd

UPS smile

Re: síťový filtr pro cd a dvd

nad tým som neuvažoval a ani nechcem.. kvalitná výde draho a aj tak to chcem do RACK-u bo sa mi ľúbi profi vzhľad wink