Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 18)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Compact Easy stereo zosík s TDA2005

  Stránky: 1 2 3 ... 18 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 341]

(upravil Rakosnik 23. 7. 2009 19:07)

Téma: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

caw, nasel sem doma dve třípásmové reprobedny, výkon odhaduju tak na 50W
http://teslacoil.chytrak.cz/DSCN5979.JPG
tak jsem se rozhodl ze si udelam repro k PC stereo...
nasel sem si k tomu korekcni zesik
http://pandatron.cz/?620&korekcni_s … vac_hifi_2
a i zesilovac 2x25W, jenze max zatez 4 ohm...
a ty reprobedny maji 3ohm
nemate nekdo nake schematko nebo link na zesik stereo, o výkonu 20-40W, a vystupni impedanci 2ohm?

(upravil sinclair 23. 7. 2009 20:16)

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Ten korekční zesilovač je zcela, úplně a lautr na hovno, korekční zesilovače s LM1036 jsou naprostá katastrofa po stránce zvuku, zkreslení, průběhu korekcí, výstupního napětí i přebuditelnosti.
Někdo už by těm hovadům blbým na Pandatronu, Svetelektro a dalších měl říct, že LM1036 je kvalitativně naprosto stejný shit, stejně, jako je shitem třeba TDA7250.
Tři ohmy pro slušně dimenzovaný čtyřohmový zesilovač nejsou žádná pohroma, ani si toho nevšimne.
Možností, jak to všechno udělat je spousta - musíš naznačit, jak jsi daleko se znalostma a zkušenostma, pak se uvidí dál.

Web

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

tak znalosti mam z oblasti elektroniky..., stavim zdroje stabilizovane a regulovatelne,
ale s audio zacinam. Rozhodl sem se, že si k PC koupim nejake repraky, ale kdyz sem objevil doma, ty vetsi repracky..., tak bych si neco kvalitnejsiho chtel postavit.

(upravil opamp 23. 7. 2009 20:29)

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

K těmhle reprákům Ti naprosto postačí TDA2005, 2030 a podobné laciné šváby. A jako korekčák bych tam klidně i ten 1036 dal, stejně to jsou bedny na prd.

Web

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

proc myslis ze to sou bedny naprd? se da poznat z fotky?

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Tipuju, že pocházejí z nějakého mini/mikrosystému. Dokonce mám pocit, že jsem je i slyšel. Středobas má průměr membrány 13 cm? Přední stěna je z plastu?

Web

(upravil Rakosnik 23. 7. 2009 20:45)

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

nj... prumer membrany basaku je asi 13-14cm, a predni stena je z plastu... ale to me ani nevadi....,
vetsina repraku, v obchodech.... sou plastove cele...
i treba ty kere stoji kolem 800kc...
tyhle.. maji aspon ostatni steny ze dreva.

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

A jo, takhle, Ty míříš do jiný cenový skupiny. V tom případě OK, jsou to dobrý bedny.

Ale TDA2030A k nim bude fakt adekvátní. Případně, pokud chceš zesilovač, který je použitelný i pro normální hifi poslech, postav si něco s LM3886 (třeba to, co mám na webu smile).

Web

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

jj videl sem pekne..., a zvuk to ma jaky kdyz to pouzivas?? a výkon RMS..?

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Zvuk to má lepší, než komerční receivery a zesilovače dejme tom u do 10 000.

Výkon? Podle trafa. Maximálně z toho dostaneš cca 60-70 W RMS trvalých, s optimálním trafem a dokonalým chlazením.

Web

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

jj ok, no chladic mam 26x7cm, trafo nejake sezenu...
a tak tech 40 W max mi bohate staci...
trochu si to mozna upravim..., aby tu max. hlasitost zvladaly reprobedny...

(upravil sinclair 24. 7. 2009 7:20)

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Hele, nechcete někteří místo pajcování Aldaxáckých ochran radši nakreslit plošák na tohle a udělat tak užitečnou věc pro spoustu ostatních?
http://sweb.cz/servisdok/PCzes.doc

Pro začínající, nebo méně náročné, jako je Rákosník by to zcela bohatě stačilo, je to kompletní a hlavně levný.
Pokud na to někdo udělá pěkný desky, jsem ochoten to nechat vyrobit, ověřím to a vyrobím k tomu dokundamentaci.

Hraje to velmi dobře, má to výborný korekce, 2x25W výkonu a pro home PC je toho až nad hlavu.
Potenciometr na vstupu zvolte TP169A 25k/L a přepočítejte si tímpádem obvod loudness. Korekce to zas tolik nerozhodí.
Navrhuju klasické poťáky TP169A a tlačítko "mini Isostat" na loudness, zbytek materiálu je zcela běžný.
Ve stabilizátoru by bylo dobré použít nějaký větší, perspektivnější a laciný Darlington, třeba TIP142 nebo BDW84C, 93C, pokud se doma válí, tak i KD367, A, B.
Deska zdroje a stabilizátoru by měla být zvlášť, tranzistor se přišroubuje a chladí např. zadní stěnou krabice, připojen nějakým 3x1mm2 třívodičem.
Filtrační kundy lze vyskládat například i z šesti běžných low level levných kondů 2.200uF/35V s drátovými vývody, celkově by tam mělo pro dva můstky být pověšeno asi 12-15G.
Trafák - jakejkoliv, pro fajnšmekry ideálně toroid okolo 100VA/21-22V AC, ale pro běžný hudební provoz s troskama z kompu bohatě stačí i 50VA, třeba levné toroidy z řady TST, například typ TST50/010 2x21V se sekundárními vinutími paralelně /má je vyvedeny obě zvlášť. EIčka a zvlášť starší moc neradím, jsou stejně dost měkké a rozptylové pole by se mohlo vesrat do korekcí.
Diody-kvůli úbytku a účinnosti nejlíp 5A šotky třeba SB560, což je jedna z nejběžnějších a nejprodávanějších.

Web

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Jinak teda mimochodem-tyhle bedny jsem měl v dílně taky, přivezli  mi je funkční ze sběrného dvoraa už jsem je i jednomu soplivcovi daroval.
60W nesnesou ani omylem, to by z nich zbyl jen prach a popel. Jestli hodně nahlas, tak max. 20W, jinak je po nich.

Web

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

O týždeň budem mať konečne 4 dni dovolenku, ja ten plošák skúsim spraviť. Aspoň uvidím, či som ešte všetko nezabudol.

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

sinclair napsal:

Filtrační kundy lze vyskládat například i z šesti běžných low level levných kondů 2.200uF/35V s drátovými vývody, celkově by tam mělo pro dva můstky být pověšeno asi 12-15G.

Na to bych mohl nabíndnout elyty zase já, Nippon..., GPA 2700uF 50V.

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Dost velkej luxus k TDAčkům, nemyslíš? Jediný místo, kde by měl být a zůstat kondík s lowESR je ten KMF na výstupu stabilizátoru, je jedno, zda to bude 100, 22O, 330 či 470uF. Měl by to ale být KMF, KY, LXV. LXF nebo LXZ kondík, jinak má celý ten stáblík tendenci při prudké změně odebíraného proudu kmitnout. Ono není ani divu, je tam uzavřený poměrně dost velký zesílení, já při zkouškách používal KD367 s betou 13.000 při Ic=5A a Uce=5V. "Moderní" darlingtony takovou betu už nemají.

Web

(upravil Dingo 25. 7. 2009 4:40)

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Tak luxus to je a docela velký smile

Jenomže co s tím luxusem, když ho je hodně, to na obrázku je jen nepatrná část.

http://megaupload.cz/images/luxus.jpg
a u velkých jsou dokonce dvě barvy smile na výběr
http://megaupload.cz/images/luxus2.jpg

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Tak kdo udělá ten plošňák? Ondra Plachý?

Web

(upravil ondra Ch 28. 7. 2009 7:37)

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Leoši mám ten zes v aktivních bedýnkách, spoj mám, ale pouze zdroj a korekce, konec mám z EZK...
Ale hraje to slušně.....

Web

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Sinclair poslal som Ti mail.

Příspěvky [1 až 20 z 341]

  Stránky: 1 2 3 ... 18 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£