Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 4 z 18)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Tip na repro, "Poor Man's R909"

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 ... 18 »»»

RSS

Příspěvky [61 až 80 z 359]

(upravil MaBat 20. 7. 2009 19:13)

Re: Tip na repro, "Poor Man's R909"

Kritik: byl jsi někdy ve špičkově ozvučeném kině? big_smile

Ne, vážně, nevím a ani to tu nechci popisovat, jediný smysl dává to slyšet sám, třeba i v přímém porovnání s bednou "klasickýho střihu". "Chybí" tomu brzký laterální odrazy a přibývají další, zpožděný (ty ze směru repráků minimálně o 5ms, pokud je to metr od zdi), nic víc nechtějte ode mě teď slyšet... Na basech je to jiný, mnohem příznivější než dvě basreflexový bedny na stejném místě.

Ale taky se mi nelíbí, jak je to velká kráva, taky bych radši něco menšího, jenže to už jsme zas u dvoupásma s 12" v uzavřený bedně, velkým WG a několika suby.

(upravil Kritik 19. 7. 2009 13:13)

Re: Tip na repro, "Poor Man's R909"

Do kina moc nechodím ...
Právě nad tím přemýšlím, ale mám malou místnost a bedny bych musel mít blízko stěny.
Chci dvoupásmo s Monacorem, ale tohle vypadá podstatně zajímavěji.
Hodí se to na taneční hudbu, metal atd.?
Kolik to má na výšku?

Web

(upravil MaBat 20. 7. 2009 9:58)

Re: Tip na repro, "Poor Man's R909"

Do malý místnosti asi ne, v tom je ta deska blbá (jedině, že bys tu stěnu za nimi udělal akusticky co nejvíc mrtvou, což nakonec není od věci i tak - narozdíl od všech ostatních stěn, který je naopak dobrý nechat holý). Tam bych neváhal a udělal samotnou 8"+WG, když už dvoupásmo. Na metal asi nějaký PAčko, ne? Dostal by ses na směšně malej objem bedny. To když se udělá pořádně, není co řešit (do malýho pokoje). Přijdeš tím tedy o ten dipól na spodku, ale dostat dobrý basy v malý místnosti je obecně problém (v jednom poslechovém místě se to ale dá ještě jakš-takš pořešit).

Na výšku kolik je potřeba, u mě to vyjde asi 130cm.

Re: Tip na repro, "Poor Man's R909"

Kdybys uzavřel střed do budky a nechal hrát OB jen basy? Myslel jsem, že průserový je pásmo pod 500 Hz, kde ti to kurví místnost...

(upravil MaBat 19. 7. 2009 15:28)

Re: Tip na repro, "Poor Man's R909"

Průserový je celý pásmo smile Jen všude v něčem jiném. Ale u všeho figuruje místnost.


A vůbec, přečtěte si to všechno sami. V tý knížce je sice spousta nezodpovězených otázek, ale základní představu o tom, kam by měl člověk směřovat úvahy o domácí reprodukci, to dává víc než jasně. Mimochodem z 500 stran se tam např. zkreslení věnuje asi jeden odstavec, víceméně konstatující, že to u repráků "nebývá důležité"... Zbytek zabírají úplně jiný věci. Dá se to asi i někde stáhnout, já si tu knížku koupil a byla to jedna z mojich nejlepších investic do audia "so far".

Re: Tip na repro, "Poor Man's R909"

kniha treba tady smile
http://anonym.to/?http://rapidshare.com … y.zip.html

(upravil MaBat 20. 7. 2009 10:08)

Re: Tip na repro, "Poor Man's R909"

Pro doplnění tý knížky o spoustu konkrétních důležitých teoretických i praktických věcí si přečtěte vše, co napsal Geddes na diyAudiu (dá práci si to všechno pospojovat, mohl bych dát jakýsi výchozí seznam klíčových a shrnujících příspěvků - nejen těch o tom, jaký jsou v Praze skvělý holky - ale snažte se taky sami (jeden za všechny) a budete vědět přesně, co potřebujete, do čeho investovat, čím se zabývat, a na co se vybodnout.

Stručný, ale VELMI podnětný příspěvek k tématu od Linkwitze si můžete přečíst třeba tady. (A jsem hodně zvědavej na jeho říjnový vystoupení na AES konferenci, bude prdel, jestli došel k tomu samému, co Geddes, resp. bude zajímavé, k čemu došel. Teda jestli už bude mít nějaké výsledky, z toho jsem úplně nepochopil, jestli už je mít bude, nebo k tomu jen vyzve).

Tímto tu finálně končím s osvětou... Tohle už musí stačit.

(upravil MaBat 20. 7. 2009 12:14)

Re: Tip na repro, "Poor Man's R909"

Takže zpátky k desce, směrem dozadu se to chová i trochu jako LP filtr, dál snižující max. frekvenci pro dělení středy/vejšky. Mně to vychází na cca 1,5 kHz ("shodou okolností" zhruba stejně, jako Linkwitzovy u Orionu). Pro Neo8 žádnej problém, u kaloty nevím, on tam má nějakej Excel, ale bez WG a hlavně s 24dB/oct aktivní vekslí.

Re: Tip na repro, "Poor Man's R909"

Marceli,  jako fanda vseho neobvykleho a ne-uplne-standardniho ti drzim palce. Kdybys to nekdy dojel i v pasivni verzi a bez WG (s jakymi menici uz je celkem egal, pasky optimalne) vystojim si frontu a jsem ochotnej se na tom financne podilet.

(upravil MaBat 20. 7. 2009 12:13)

Re: Tip na repro, "Poor Man's R909"

Problém je v tom, že na pasivní verzi potřebuješ nějaký takovýhle basáky a ty se blbě shání. Doporučuju udělat zásobu big_smile V aktivu jde tohle všechno líp (a bohatě stačí pár desítek čistých wattů na kanál).

Proč bez WG?

Re: Tip na repro, "Poor Man's R909"

Čistě vrtoch. smile

Re: Tip na repro, "Poor Man's R909"

No, můžu ti nabídnout špičkovou čistě pasivní verzi OB s 2x 15", 8" na středech a páskem, ale cena se ti asi líbit nebude. Včera mne kamarád po přečtení tohoto threadu požádal o ekonomickou pasivní verzi s basovými měniči z Hadexu, tak ta by byla určitě dostupnější širší skupině lidí.

(upravil MaBat 20. 7. 2009 13:30)

Re: Tip na repro, "Poor Man's R909"

To jsem Járo zvědavej, co vykouzlíš big_smile

Re: Tip na repro, "Poor Man's R909"

Se z toho všichni poserete, já to viděl rozdělaný smile

(upravil MaBat 20. 7. 2009 16:00)

Re: Tip na repro, "Poor Man's R909"

Myslel jsem hlavně tu ekonomickou variantu.

Hlavně ale rozlišujte mezi "špičkovým" a "drahým". Doufám, že tam Jarda nedá ten Aurum Cantus G1, o kterém kdysi psal, že koupil. Pak by to celý bylo samozřejmě nebylo dobrý (napsal jsem původně "nahovno", ale zachovejme dekorum). Jedině, že by měl dva. Doufám tedy, že ne... smile

Re: Tip na repro, "Poor Man's R909"

Ekonomická varianta rozhodně nebude s páskem, DT-300+WG mi připadá rozumná, řeším k tomu cenově odpovídající střed, který by neudělal ostudu, nějaké varianty už mám, to šíro od Monacoru jsem vypustil. Moji TOP variantu si zatím nechám pro sebe, až budu mít hmatatelné výsledky. Je to vývoj, který rozhodně není levný a neříkám, že to musí dopadnout dobře. Jinak si myslím, že vím kam směruješ, pásky na tom nejsou ve vertikální rovině zrovna nejlépe, to vím...

(upravil MaBat 20. 7. 2009 18:42)

Re: Tip na repro, "Poor Man's R909"

E e, o vertikální teď vůbec nejde... Ale taky si to tedy nechám pro sebe smile


Cítí se někdo na to tu ještě jednou zopakovat, co musí mít dvě libovolné reprobedny stejné, aby hrály +- stejně (tak, že nejdou rozeznat) a současně se omezily negativní vlivy na reprodukci v místnosti? Já už to vzdávám... Vždyť ten Linkwitz to tam má napsaný jako "key point"! smile

Re: Tip na repro, "Poor Man's R909"

ten pásek má vzádu dekl lol

Re: Tip na repro, "Poor Man's R909"

Bingo!!

(upravil Jarous 20. 7. 2009 17:48)

Re: Tip na repro, "Poor Man's R909"

To se dá, ale řešit smile

Příspěvky [61 až 80 z 359]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 ... 18 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Tip na repro, "Poor Man's R909"

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£