Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Reproduktory » Citlivost reproduktoru - na čem všem záleží

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 33 z 33]

(upravil Vaillante 4. 6. 2007 18:39)

Re: Citlivost reproduktoru - na čem všem záleží

ted neco nechapu.jak je mozny tedy,ze eminence delta 12 lf je doporucovana do br ozvucnice?
EDIT:co je to CC?

Re: Citlivost reproduktoru - na čem všem záleží

Taky nechápu lol Já ji strkám do CC ale to taky nic extra. Na PA bych ji dal jedině do BR.

Re: Citlivost reproduktoru - na čem všem záleží

Též nechápu, ale nakonec jde "ta moje" do uzavřenky a kdyžtak zažije elektronické peklo big_smile

Re: Citlivost reproduktoru - na čem všem záleží

Eklektronické peklo a zavřenka - kreši, víš co z toho kouká za průser? Podívej se na průběh  výchylky správně naladěné BR bedny se subsonicem a potom na uzavřenou s nějakým tím "elektronickým peklem".

Re: Citlivost reproduktoru - na čem všem záleží

Koukal jsem na to už dřív i bez jakýkoli ekvalizace, a xmax je překračována příliš brzy a vysoko. Sinclair mě ujišťoval že se membrána "ani nehne", tak já ti nevím jak to bude. přinejhorším se pak udělá díra...

se subsonicem si nelam hlavu, bude tam HPF na 40Hz.

Re: Citlivost reproduktoru - na čem všem záleží

Jasny ze Sinclair napsal ze se ani nehne - kdo by taky do basaku s citlivosti 95dB poustel vic nez 1 watt doma. Na plnej knedlik to prekroci Xmax odhadem na 120-130Hz. V Uzavrence. Ve vented bude zatizitelnost kolem 50Hz odhadem max 100W.

Re: Citlivost reproduktoru - na čem všem záleží

Ne, tak jsem to nemyslel. Bavil jsem se o tom s nim přes mail a něco i tady, a řekl jsem mu něco jako že při simulaci jde xmax hodně přes už docela brzo a na vysokejch frekvencích. Sinclair mi na to pak řekl, že to má na nějakym zesiku nad 100 - ta nakládačka, a že to (mám dojem se subsonicem) přes xmax nejde. nepamatuju si to přesně ale i já jsem to urgoval, a sinclair mi na to řekl něco ve stylu "ale hovno...." big_smile

(upravil mekky 16. 6. 2007 4:41)

Re: Citlivost reproduktoru - na čem všem záleží

Podle mě citlivost záleží hodně na velikosti (síle) magnetu.

Větší magnety mají vyšší citlivost (pochopitelně), ale zase nemůže membrána tak plandat, takže je vyšší i Fs (magnet to má moc pod kontrolou, nedovolí repráku plandat sem-tam).

Menší magnety dovolují membráně plandat, takže repráky hrajou níž, ale zas mají nižší citlivost kvůli malého magnetu (setrvačnost je silnější než síla magnetu, takže reprák plandá a není tak dobrý na detaily při basech).

To vysvětluje, proč "plandáky" jako Eminence LAB12 nebo Peerless XLS12 mají citlivost jenom kolem 89 dB a hrajou hluboko, a profíky se silným magnetem jako Delta 12LF hrajou výš, ale mají citlivost třeba 95+ dB.

Od toho se odvíjí závěsy. Nemá smysl dávat profi nízkozdvihový závěs na reprák, který umí plandat kolem 35 Hz (na kterých už je výchylka potřeba), a stejnětak nemá cenu dávat gumový long-throw závěs na reprák, který stejně bude hrát 60Hz+, při kterých výchylka tak či tak nebude nijak velká.

// názor laika po třech pivech, s rezervou wink

Re: Citlivost reproduktoru - na čem všem záleží

jo, s hodně velkou.
Na velikosti magntu samozřejmě nezáleží, ale na síle ano. tam jsi měl kus pravdy, a když je magnetická síla slabší, dovolí repráku víc si kmitat jak chce... ale rozhodně i PA s hodně silnejma magnetama najdeš, který hrajou i 30Hz.
ty závěsy nevím - závěs rozhodně upravuje rezonanšní frekvenci reproduktoru, a tak bys jeho výměnou zmněnil hodně věcí

(upravil check 16. 6. 2007 11:08)

Re: Citlivost reproduktoru - na čem všem záleží

Já myslel, že v dredu o snižování Qes sme se shodli na tom, že závěs nemá s Fs co dělat? Kdyžtak mě TAM pouč.

Rozhodně by mě zajímal nějaký vzoreček na citlivost, aby se bez měření, alespoň přibližně, dalo určit, co se stane po přidání Mms s parametry.

Web

Re: Citlivost reproduktoru - na čem všem záleží

check. no já si myslím něco jiného - kdyby reproduktor neměl závěs, tak by membrána (jen pro představu) pokračovala v pohybu směrem třeba ven (berem v potaz že na Fs nepotřebujem cívku s magnetem) tudíž membrána spolu se středěním dokonce ZAJIŠŤUJÍ Fs! pokud by závěs byl "hodně moc long-throw" a středění taky, tak by fs mohlo být nižší. záleží samozřejmě i na hmotnosti a velikosti membrány, prostě na všem.

Re: Citlivost reproduktoru - na čem všem záleží

check: v tom dredu sem psal i vzoreček na výpočet Fs z pevnosti závěsů a hmotnosti membrány.

Re: Citlivost reproduktoru - na čem všem záleží

Nojo, dokonce sem to sám kopíroval ze spam dredu smile.

Web

Příspěvky [21 až 33 z 33]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Reproduktory » Citlivost reproduktoru - na čem všem záleží

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£