Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 11)

Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Vyhybka ARN 188/05 a DT25n

  Stránky: 1 2 3 ... 11 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 215]

(upravil Frisko 10. 5. 2009 16:42)

Téma: Vyhybka ARN 188/05 a DT25n

Zdravim. Chcel by som sa opytat, ci by mi niekto vedel pomoct pri navr hy vyhybky pre moje bednicky. Ozvucnica je osadena basakom ARN 188/05 - 8 ohm a vyskacom Monacor DT 25n - 8 ohm v basreflexovej ozvucnici. Bedna ma objem 16 litrov a basreflex je naladeny na 45Hz. Za vase navrhy a komentare dakujem smile

viem, ze neje najvhodnejsie davat ARN 188/05 - 8 ohm do BR ozvucnice pre vysoky cinitel akosti, ale dobrym zatlmenim to ma celkom pocuvatelne basy. Potrebujem akurat nejaku vhodnu vyhybku. Teraz to mam zapojene len tak narychlo, len kondik na vyskaci + jeho zatlmenie ...

(upravil paulus33 13. 5. 2009 15:09)

Re: Vyhybka ARN 188/05 a DT25n

co tak ARN180+DT300: http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=6669
toto som chcel povodne postavit, ale nenasiel sa nikto, kto by mi pomohol s odladenim.....

Re: Vyhybka ARN 188/05 a DT25n

Dik za napad, ale ja tam mam DT25n a to je asi o inom ako DT300, a aj to ARNko je ine..tamta vyhybka je robena na ten novy typ s vecsym magnetom atd...budu ine parametre. Vie to niekto nasimulovat s tymi repro co mam a nejak mi to poslat ? Bol by som velmi vdacny smile

Re: Vyhybka ARN 188/05 a DT25n

Obávám se, že tuhle kombinaci tu nikdo nepáchal, myslím ale, že kolem Košic jsou schopní lidi, co by ti to postavili před mikrofon.

(upravil Frisko 14. 5. 2009 8:58)

Re: Vyhybka ARN 188/05 a DT25n

Takych ludi tu zial nepoznam. Antonio, inak si myslis, ze ta kombinacia menicov nieje vhodna ? Ja verim, ze sa tu na fore najde nejaky sikovny chalan, ktory to hodi do simulacneho programu a navrne nieco slusne pre moje bednicky. dik  smile

Re: Vyhybka ARN 188/05 a DT25n

Tak DT-300 by se hodila víc, ale sladit to na slušnou fázi i amplitudu půjde nebo mělo by jít, ale ne pouze ze simulace z charek výrobce.

Re: Vyhybka ARN 188/05 a DT25n

Niesom odbornik na vyhybky, preto sa pytam, ze co by sa s tou mojou kombinaciou menicov dalo robit. Inak o co je DT300ka lepsia od DT25n? Mne sa podla freq. charakteristiky javi 25n vyrovnanejsia a menej "roztrasena", ale vravim, nesom odbornik, je to iba moj laicky pohlad. Za nejake navrhy a rady vopred DIK  smile

Re: Vyhybka ARN 188/05 a DT25n

Neviete mi s tym vazne niekto pomoct? Neverim.  Je viem, ze  je tu vela odbornikov na damu problematiku a vedia mi s tym helpnut, DIK smile

Re: Vyhybka ARN 188/05 a DT25n

dt-25 se dělí výš, pokud bys poslouchal v ose, nemuselo by to vadit K tý 188 je to tak na hranici. Spíš by to chtělo oba výškáče slyšet a pak si vybrat. řekl bych, že dt-25 bude o fous lepší nahoře, dt-300 zas dole

Re: Vyhybka ARN 188/05 a DT25n

Jenom takhle z hlavy (z charakteristik výrobce) nic odladit nejde, protože ty charakteristiky se v bedně změní. Nejdřív postav bednu a pak hledej někoho, komu to celé přivezeš a on ti to za flašku změří a navrhne výhybku (jinak to nejde).
DT300 je do dvoupásma lepší, protože se dá dělit níž (hlavně s waweguide), navíc jsem tady na audiowebu na něho nenašel žádné pomluvy smile

Re: Vyhybka ARN 188/05 a DT25n

Až zjistíš, že tu výhybku skutečně nikdo nemá, koukni po Monacoru SPH-170 jako náhradu ARN-188 a v K+T 1/07 si vyhledej vhodnou výhybku.

Re: Vyhybka ARN 188/05 a DT25n

A co vravite na DT99ky? Dala by sa pouzit nejaka podobna vyhybka s mensimi vylepseniami ako je tu >
http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=5473
DIK

Re: Vyhybka ARN 188/05 a DT25n

Zdravim. Tak sa mi po dlhsom case podarilo nieco pomerat v amaterskych domacich podmienkach. Je to merane obycajnym elektretovym mikrofonom no netusim aku odozvu ten mikrak ma.  Na obrazkoch su aj firemne merane priebehy a vcelku sa aj podobaju. Da sa podla vas tym priebehom verit ? Aky software mam pouzit na symulaciu vyhybky?  Co mi odporucate ?  dik smile

ARN 188/05 - 8ohm
http://s4.postimg.cc/5cmgkpqrd/3332_namerany_freq_priebeh.jpg http://s4.postimg.cc/5t7o75eih/3332_impedancna_krivka.jpg

DT 25n
http://s4.postimg.cc/apbayuent/3332_namerany_freqvencny_priebeh.jpg http://s4.postimg.cc/5rxqdqcop/3332_imped_krivka.jpg

Re: Vyhybka ARN 188/05 a DT25n

Zacinam vazne rozmyslat nad kupou tych DT 300iek kvoli nizsej delicke. Pre terajsie dt25n by som mal nahradny plan - dvojpasmo s basmi tannoy M1(R1). je to podla vas dobry napad ? Tak sa mi nic nezvysi, a bude to hadam aj dobre hrat  smile

Este jeden dotaz, na simulaciu vyhybky si vystacim s takymto meranim priebehu a impedancie menicov ??? dik

Re: Vyhybka ARN 188/05 a DT25n

Ideš na to dobre, ale je tam ešte celý rad rozličných fínt, ktoré sa ťažko vysvetľujú a je otázka či niekdo chce vyzrádzať svoje knowhow. Pokiaľ si nesimuloval, tak ti to nejaký čas bude trvať, kým prídeš na to ako to správne robiť.  Trpezlivosť ruže prináša.

Re: Vyhybka ARN 188/05 a DT25n

S ktorym softwarom by si mi odporucal merat a simulovat ??? Je dobry napad s tou DT300ou ?

Re: Vyhybka ARN 188/05 a DT25n

Meriaš v Arte aj v LSPlabe takže s tým problém nemáš. Ja na simuláciu používam LSPCad. Sú aj iné programy, ale mne vyhovuje najviac. DT 300-ka by mal byť celkom dobrý tweeter za tie prachy (podľa katalógu 15 Eur). Check ho aj nejakým spôsobom tunil a po týchto úpravách by mal mať menšie skresklenie a nižšie Fs.

Re: Vyhybka ARN 188/05 a DT25n

Tak som sa dnes stavim v meste a kupil 2 kusky DT300viek. Zacal som aj jednu bednu prekopavat na novy vyskac, rezat otvor atd. Potom to hadam nejak pomeram a uvidime. Inak, o co ide v tom tunningu toho vyskaca, je to nejaka mechanicka uprava co zabezpeci lepsie vlastnosti? smile

Re: Vyhybka ARN 188/05 a DT25n

Nájdeš to tu na fóre, alebo si mailni Checkovi.

Re: Vyhybka ARN 188/05 a DT25n

Tak som zrobil tunning na DT300 podla checka. Este sa chcem spytat, treba menice pred meranim nejak zahorovat, napr. nechat ich hrat nejaky cas na nejakom signale ? Tie vyskace su predsa len nove, nehrane. Z akej vzdialenosti merat a na akej hlasitosti signalu? Som zaciatocnik, tak sory, ze mam take hlupe otazky smile

Příspěvky [1 až 20 z 215]

  Stránky: 1 2 3 ... 11 »»»

Audioweb.cz » Návrh, měření, software » Vyhybka ARN 188/05 a DT25n

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£