Téma: OT: DVB-T vs DVB-C

Jelikož je zde plno odborníků na vše možné, určitě se najde někdo i na tuto problematiku.

Mám cca půl roku starou LCD televizi, která má analogový i digitální tuner DVB-T. Jenže nedávno jsem se dozvěděl, že pro kabelovku potřebuji DVB-C. Jaký je rozdíl mezi T a C? Znamená to, že pokud přejde naše kabelovka na digi, tak já  na své televizi s DVB-T nebudu moct přijímat toto digitální vysílaní a budu stejně potřebovat set-top box? Protože kdyby to tak bylo, tak by mě to pěkně nasr.lo!

Děkuji za odpověď

Re: OT: DVB-T vs DVB-C

Nie su to kompatibilne systemy, jedine vymena tuneru, ak to ten Tvoj stroj umoznuje.

Re: OT: DVB-T vs DVB-C

Jj, je to presne tak, a aj keby si mal DVB-C tuner tak by si nemusel mat vyhrane, lebo napriklad u nas UPC blokuje dekodovacie karty na konkretny pristroj, takze ti ta karta nebude fungovat ani v TV s DVB-C tunerom a slotom, ale len v ich set-top boxe ..

(upravil babakus 17. 6. 2009 22:39)

Re: OT: DVB-T vs DVB-C

To je v prdeli. Co je na tom sakra jiného? Jednou je to digitál a hotovo a ne aby to bylo pokaždé jinak. A prodejce v elektru je taky pěkná ku.va, když na to neupozornil! No nic, děkuji za odpověď a je tedy velmi naštvaný, ale ne na vás wink

A ještě ke všemu mi tady nějakej debil seká trávu v půl jedenáctý v noci, je toto možný? Jdu mu domluvit!

Edit: a je klid a ani to nebolelo, kupodivu smile

Edit2: nebo se vykašlu na kabelovku, plácnu anténu na balkón a hotovo. Snad tady bude terestriál fungovat. Kabelovka stejně věčně vypadává.

(upravil Jarous 20. 6. 2009 9:49)

Re: OT: DVB-T vs DVB-C

Spíš plácni parabolu na balkón a pořiď si DVB-S do toho kartu CS-LINK, nebo DIGI TV a může ti bejt všechno ukradený. Jinak například Sony dělá u svojí střední třídy TV s tunerem jak DVB-T, tak DVB-C, dokonce mají i šachtu na CI, tak že ti potom stačí jen karta od poskytovatele kabelovky na dekódování.

(upravil babakus 20. 6. 2009 9:57)

Re: OT: DVB-T vs DVB-C

Nebo to vyřeším satelitem. Ale jak je to s poplatkem u satelitu? Koupím kartu a hotovo, nebo jí musím pravidelně "aktivovat" nebo jak? Rád bych programy typu Discovery, Spectrum, Eurosport, Prima Cool atd.... V satelitech se absolutně nevyznám.

Jinak telku mám tuhle http://www.consumer.philips.com/consume … FL5403D-12 a co jsem našel tak má opravdu jenom DVB-T. Achjo.

(upravil Jarous 20. 6. 2009 10:34)

Re: OT: DVB-T vs DVB-C

Tak například u CS-LINKU můžeš dát jen jednorázový poplatek a základní balíček programů máš navždy, pak jsou mezi nimi i volné programy a pokud chceš nějaké lepší jako Discovery apod. musíš si připlatit formou měsíčního paušálu jako u kabelovky. Aktivovat musíš pouze jednou při vložení karty (udělá se samo) pak se klíče aktualizují sami podle toho, co máš zaplaceno.

Re: OT: DVB-T vs DVB-C

My bežní ľudia sme doslova zasypaný všemožnými technickými výdobytkami tejto modernej doby, potom niet divu že možno valná väčšina spotrebiteľov má v tom jednoducho chaoz, jediná vec sa poriadne nezabehne na trh a hneď je tu novinka, zas niečo iné, takisto v tv tuneroch, DVB-T,S,C (terestriálne, satelitné, káblové) na kážde treba zvlášť modul/parabolu/anténu ďalej prechod z mpeg2 na mpeg4, čo všetko si treba všímať pri kúpe novej tv... a trebárs ako sa má v tom orientovať starší človek ? Na druhej strane to aspoň prináša obraz v digitálnej/hd kvalite a multikanálovým zvukom, samozrejme že na príjem HD programov treba opäť príslušný settopbox-príjmač, a nakoniec babakusi za pár rokov bude zas všetko inak.

Web

Re: OT: DVB-T vs DVB-C

DIGI TV - zadarmo drahe. Kvalita jejich streamu, pokud se o kvalite da mluvit, spis neda je katastrofalni a zoufala. Cim vetsi uhlopricka, tim vic to je videt. Je to hnus a fialove tecky. Bezprostredni srovnani s analogem je k placi.

Re: OT: DVB-T vs DVB-C

Máš pravdu Tome, ale ne každému se chce platit za relativně drahý CS-LINK, který je ovšem s kvalitou úplně jinde. Já mám doma digitální kabelovku a je to pomalu to samé co DIGI TV, je to o tom, že se provozovatel snaží nacpat co nejvíce programů do jednoho multiplexu, kvalita logicky jde dolů.

Re: OT: DVB-T vs DVB-C

Za CS link zaplatim jednou... Jsem rozhodnuty ze poridim novy satelit a kartu na CZ a sdileni na SK. K placi je ze i divx byva nekdy lepsi nez digi.

Re: OT: DVB-T vs DVB-C

Musim s tebou Tome souhlasit... znamy to maj myslim za 250kc/mesicne a je mi zle vzdy kdyz tam jsem... Ja osobne bych to akceptoval za maximalne 50kc/mesic. O kvalite se mluvit neda, je to spis brutalni nouzovka...

Re: OT: DVB-T vs DVB-C

Musim rict, ze az na ten neskutecne debilni zpusob menu, setupu atd a rychlost reakce na ovladani jako snek po opici si nemuzu absolutne stezovat na O2TV... Coz teda neni ani jedno z reseni v nadpisu, ale funguje to. Do kostek to jde jenom v opravdu hardcore obrazovych scenach (davy lidi atd) a na HD kanalech je obraz jako vino bez kostek.

Za firmware toho settobboxu ale at se programator smazi v pekle.

Re: OT: DVB-T vs DVB-C

A nakoniec, ktorý settobbox má dobrý SW/FW, ktorý funguje bez zaseknutia, zamrznutia a iných reštartov/chýb, chcem vedieť konkrétny typ ?!

Web

Re: OT: DVB-T vs DVB-C

Ten orange co ponukli ako prvy urcite neptatri to dbmax-oveho zoznamu

Web