Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Nezařaditelné » Přehrávač hudby pod Linux

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [12]

Téma: Přehrávač hudby pod Linux

Tuxáci, poraďte mi prosím nějaký lepší přehrávač hudby pro UBUNTU(ať ho nemusím kompilovat, moc mi to nejde). Nejlépe něco ve stylu Foobaru. Mám tady klasiku Audacius a Rhytmbox, ale ani jeden mi nevyhovuje. Audacius hraje potichu a rhytmbox je takový nepříjemný. Co používáte vy? Měl by umět FLAC a APE wink
Děkuji

Re: Přehrávač hudby pod Linux

ako na rýchle prehratie niečoho v konzole - mpg321, mpg123, ogg123....
niečo ako foobar like - banshee, exaile, amarok (pod KDE!), listen, songbird, rthytmbox
malý zoznam - http://www.abclinuxu.cz/software/multim … prehravace
ono každý má sovje pre a proti, niečo je a nie je v distre a jeho repozitároch, je dôležité sledovať závislosti (na gnome a KDE najmä!

Web

Re: Přehrávač hudby pod Linux

lehce OT
na jaky distribuci jedes redyuri? 
Objevil jsem Linux Mint, takova vetev od Ubuntu a nemuzu si to vynachvalit.
Uplne si lebedim smile

(upravil redyuri 28. 6. 2009 8:06)

Re: Přehrávač hudby pod Linux

opensuse, na noťse zatiaľ 10.3, to preinštalujem koncom prázdnin, ono to tam je už dáke roky a nebol dovod reinstallu, bo skoro šetko ide ako ma,
a na desktop dávam teraz čerstvo opensuse 11.1....
distro som si vybral a používam na základe myšlienky it works... a nie aby som si kompiloval šecko kým to rozbehám... proste idú v tom veci by default a to mi stačí

Web

Re: Přehrávač hudby pod Linux

Zkuste XMMS2 nebo BMP, je to odnoz winampu plusminus, a navic ma modul pro DO takze s TV kartou jej naucite poalouchat a ovladat. Samozdrejme amarok zna asi kazdy.

Web

(upravil redyuri 28. 6. 2009 10:08)

Re: Přehrávač hudby pod Linux

písal že už má audacious a chce niečo vo foobar style...
a jak hraje potichu? to je len dáke vadné nastavenie...

Web

Re: Přehrávač hudby pod Linux

Pohrál jsem si s nastavením a už hraje tak jak má. Při každém spuštění totiž ztlumil PCM na polovinu a po zavření se to opět vrátilo zpět. Zatím asi zůstanu u audaciuse, ikdyž banshee taky nevypadá špatně.

Děkuji za rady

Re: Přehrávač hudby pod Linux

na streamovane audio ešte odporúšam mplayer -  proste do konzoly napíšem mplayer URL
a ide to, berie to minimum prostriedkov, dobré najmä keď celý deň počúvam netrádio...

Web

Re: Přehrávač hudby pod Linux

Většina z toho, co doporučuje Redyuri vypadá skoro stejně. Já nakonec zakotvil u Exaile, ale když o tom přemýšlím, tak vlastně ani nevím proč smile Měl jsem rád starej Amarok, ale Amarok2 se mi zatím nelíbí (pravda, strávil jsem s ním asi 15min...)

Re: Přehrávač hudby pod Linux

ono hlavne ubuntu je defaultne gnome prostredie a amarok je zavisly na kde, minimalne na jeho knizniciach...

Web

Re: Přehrávač hudby pod Linux

na sto procent exaile pro gnome či xfce wink

Web

(upravil Peter 13. 7. 2009 23:03)

Re: Přehrávač hudby pod Linux

Já doporučuji Amarok ale verzi 1. Sám jsem dřív ve windows byl zvyklý na Winamp, nějakou dobu jsem na něj hledal solidní linuxovou alternativu. Nakonec jsem si zvykl na Amarok a k Winampu a podobnym bych se uz nikdy nevratil wink. Pouzivam Ubuntu (Gnome) a cas od casu to skolabuje tim myslim treba 1x nebo 2x do mesice pri temer kazdodennim pouzivani takze zadna hruza.

Příspěvky [12]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Přehrávač hudby pod Linux

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£