Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 4 z 4)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač s TDA 7293

  Stránky: ««« 1 2 3 4

RSS

Příspěvky [61 až 76 z 76]

Re: Zesilovač s TDA 7293

Asi bych to poslal, ale to až jako úplně poslední možnost, kvůli tomu že si to chci vyzkoušet atd... sice už to stálo celkem hodně peněz oproti normální ceně stavebnice, ale hold si k vysvědčení nadělím nové TDA smile a teď už vím že sestavit takhle jednoduchý zesík není sranda pro začátečníka smile kontakt na p. sinclaira už mám, ale jak jsem psal výše, chtěl bych si to sestavit sám, i za cenu vyšší ceny. Aspoň se při tom něco naučim...

Web

Re: Zesilovač s TDA 7293

Ok. Kdybys potřeboval nějakej podrobnější help, tak se ozvi, než to natvrdo zapneš...

Web

Re: Zesilovač s TDA 7293

Určitě se ozvu smile vlákno oživím asi tak za týden, protože někdy to trvá z EZK dlouho a nebo můžu napsat případně maila...

Web

Re: Zesilovač s TDA 7293

Tak nové TDAčka jsou doma a připravené v zesilovači smile právě jsem to zapojil na malý zdroj a výsledky jsou takovéhle: Ledka se po připojení rozsvítí a cca po 2 vteřinách zhasne, proud v + větvi je 0,9 mA  a ss na výstupu 1,7 mV zkusím to teďko připojit na velký zdroj s odpory 22 ohmů a za chvíli napíši výsledek...
Prosím ještě o pár rad, jinak to asi zabalím smile

Web

Re: Zesilovač s TDA 7293

No a hraje to aspoň potichu s tím malým zdrojem???

Web

(upravil Bery 23. 6. 2009 18:44)

Re: Zesilovač s TDA 7293

To mě nenapadlo smile a jupíííí ono to hraje big_smile

A nepozorností jsem to připojil na velký zdroj bez odporů a ono to nestřelilo smile takže to jdu naházet do nějakého šasi a děkuji všem za rady a užitečné připomínky, příště už se to doufám obejde bez takovýchhle blbostí smile

Vlastně jediná chyba, která zapříčinila tohle vlákno bylo špatné umístění těch integráčů na chladič tak, že byli vodivě spojený... Jinak klidový proud je teďko 46mA, ss na výstupu 1,7mV a chladič je studený i po 2 hodinách provozu a oproti levné spotřebce technics je to celkem velký rozdíl, hlavně v basech.
A ještě poslední dotaz... když bude tenhle zesík použit jen na sub, tak bych měl asi ještě přidat kapacity do filtrace a vyměnit můstek že? Teď jsou tam dva kondy 10mF a můstek jen na 6A...

Web

Re: Zesilovač s TDA 7293

Bery: jen takovej blbej dotaz. To jsi nemohl začít něčím levnějším?? TDA2005, TDA2050 apodobný klony laciných TDA s výkony kolem 25W  na "pár" voltů.

(upravil Bery 1. 7. 2009 17:32)

Re: Zesilovač s TDA 7293

Chtěl jsem začít něčím, co mi zezačátku přišlo lehké a také něčím, co bych využil a zrovna se mi hodilo...

Web

Re: Zesilovač s TDA 7293

Škoda, čekal jsem víc. Po dlouhých letech jsem zkusil poslechnout zesilovač pomocí integrovaného obvodu oproti záplavě různých zesilovačů s diskrétní konstrukcí z oblasti továrních výrobků. Zvolil jsem po delším výběru nakonec TDA 7293, který je lepší než 7294. Vše zapájeno, připojeno na zdroj 2x31 volt a cca 2x16mF. DMOS výstupní tranzistory, které by měly tvrdit muziku a přidat dynamiku. Bohužel při poslechu to byla možná jediná pozitivní vlastnost, že na basech to jakžtakž hrálo, ale bez hloubky. Na středech a výškách to byl uzavřený a netemperamentní zvuk. Prostě ta muzika vůbec nešlapala a působilo to zmršeným dojmem. Zlatej zesilovač Pro-ject 7 AMP, který tu mám již spousty let. Tam jsou sice jako výkoňáky darligtony, ale na středech a výškách to je zcela jiný prostor a množtví informací. Nechci aby to tu vyznělo, že tu haním 7293, ale když jsem si ji objednal jako stavebnici modulu zesilovače za cca 250 Kč, tak jsem pak ve výsledku čekal víc. Berte to tu jako mou zkušenost s 7293, není to nabourávání tohoto téma. Nemáte tip na nějaký jiný IO amp např. TDA 1514, LM3886 či jiný.? Nebo to nemá cenu a volit jednoznačně diskrétní tranzistorák?

(upravil NO HITS 23. 5. 2021 7:17)

Re: Zesilovač s TDA 7293

Oživím téma, mám 2 moduly z EZK KMD7294 osazený s 7293, zapojený do můstku - dle datasheetu (7294, 93 nemá v ds schéma jen stejnej text o můstkovým zapojení jako 94). Součástky modulu přeměny, deska zkontrolovana. Zkontrolovano proti zkratu na chladič vs gnd vs napětí a vše ok. Při postupném oživování vše v pořádku. Po vsunutí jumperů J1 na deaktivaci stby/mute při zapnutí napájení jeden švab ihned vyhořel. Je možný že to byl vadnej/pajclej kus i když je to z EZK?

Re: Zesilovač s TDA 7293

Vpravo ověřený original (potisky, měření mezi vývody), vlevo to co došlo z EZK.
To nemluvím o tom že ve stavebnici symetrickýho zdroje pro zesilovač byly keramiky místo 47n/250V dodany 330n/35V, takže po zapnutí taky vzaly za svý - před osazením jsem nekontroloval, protože byly ve stavebnici jediný svyho druhu a považoval jsem EZK za odborníky.
O snap in kondenzátorech který už jako nový mají o 10% kapacity míň se mě moc ani nechce mluvit (ve stavebnici dodaný radiální jamicony měly o 15%míň - to je klasika)

Ať mě ještě někdo zkusí tvrdit že EZK je slušnej ověřenej dodavatel, kde se zákazník nemusí obávat že narazí na pajc...

https://i.postimg.cc/jCRNBDs3/20210523-075319.png

Re: Zesilovač s TDA 7293

NO HITS napsal:

Ať mě ještě někdo zkusí tvrdit že EZK je slušnej ověřenej dodavatel, kde se zákazník nemusí obávat že narazí na pajc...

Tak bývalo tomu tak, ovšem toto mě překvapilo. Cca rok, rok a půl zpátky jsem právě bral také LM3886 a TDA2005. A všechny vypadají jak ten na tvé fotce vpravo.
Zkusil bych panu Krčmářovi napsat mail a zkusit "špatné" dodání stavebnice reklamovat. Tuším že je slušný a vyhoví k spokojenosti obou stran.

Sakra za chvíli nebude kde u nás nakupovat. A člověk bude odkázán vše brát ze zahraničí za "těžké" dolary nebo eura.

Re: Zesilovač s TDA 7293

Myslím že díky koroně mají nějakej velkej problém, protože stavebnice už jen doprodávají skladový zásoby a ty co nejsou, nabízí už jen desky

Re: Zesilovač s TDA 7293

Ajaj to mě mrzí. Byl to můj první internetový obchod. Když jsem ještě začínal s bastlením měl i dostačující sortiment.

Re: Zesilovač s TDA 7293

Byl jsem tam v pátek pro nějaké toroidy a po rozmluvě s prodavačem je to jak píše NO HITS.
Spíše doprodávají sklad a nějaké větší zakázky už neberou,takže nejde o to jestli,ale spíše kdy skončí.Byl to můj nejoblíbenější obchod tady a co se týká polovodičů,tak se mi nikdy nestalo,že bych koupil pajc.Tady v okolí už bude fungovat jen Official ve Zlíně,ale tam zase nemají všechno,co potřebuju,takže už jen objednávky přes e-shopy.

Re: Zesilovač s TDA 7293

Takže jsem to odhadl dobře .

No zpátky k tématu, šváby jsem vyměnil (oba). Povedlo se oživit - nic nebouchá, dc offset na výstupu je teda 120mA ale třeba je to tím můstkem. Každopádně po připojení signálovýho vodiče od modulu aktivní výhybky pro SW (všechny korekce staženy na minimum a neposílal jsem do toho nic) zas jedno TDA ihned po zapnutí vyletělo do vzduchu. Takže i na tom modulu aktivní výhybky bude nějaká krpa. Já to snad nerozchodím big_smile

Příspěvky [61 až 76 z 76]

  Stránky: ««« 1 2 3 4

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač s TDA 7293

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£