Téma: Dynamika CD přehrávačů

ja vím že to sem asi nepatří, ale snažil jsem se o tom něco najít na web a je to bída. zájímá mě, když mám doma CD sony s dynamikou 92dB a koupil bych nový s dynamikou přes 100dB (třeba 104) mám šanci to v domácích podmínkách poznat??? co to vlastně je a jak se projevuje na zvuku???

Díky

Re: Dynamika CD přehrávačů

A kde prodávají CD přehrávač s dynamikou 104dB ?

Web

Re: Dynamika CD přehrávačů

Dělají se i 110 ale to je o jinejch penězích smile , ale běžně je vidět 98-100 dB

Re: Dynamika CD přehrávačů

Jo, za devatero horama, devatero řekama, tam, kde se všichni mají dobře, pasou se tam fialové krávy a všichni mají výhodné penzijní připojištění lol

Web

Re: Dynamika CD přehrávačů

koukám že sem se obrátil na správný experty smile , zapomen na to .........

Re: Dynamika CD přehrávačů

Hochu zlatej, dynamika u CD playeru je omezená fyzikálními principy, takže 104dB je asi takový žblept, jako by banka nabízela denní 100% úrok :-/

Web

Re: Dynamika CD přehrávačů

wiki_c, řekni mi co posloucháš a pak použij wiki. Až si to prostuduješ, řekni mi, na co by ti nakrásně bylo 104dB:

http://kotisivu.dnainternet.net/anukaa/ … s_War.html

Re: Dynamika CD přehrávačů

Federmanna na vás lol

Web

Re: Dynamika CD přehrávačů

Prostě a jednoduše - dynamika je...

http://cs.wikipedia.org/wiki/Dynamick%C3%BD_rozsah

Web

Re: Dynamika CD přehrávačů

No tak staci rict ze ve skutecnosti je to tahak na lidi a nedelat takovy drahoty...., staci rict ze ten rozdil nepoznam a tim to pro me skonci a uz se s tim zabyvat nebudu smile , mj posloucham rock a metal smile

(upravil Mike 8. 6. 2009 20:26)

Re: Dynamika CD přehrávačů

wiki_c: Nepoznas to, zvlast na CD prehravaci. big_smile

Web

(upravil wiki_c 8. 6. 2009 20:27)

Re: Dynamika CD přehrávačů

OK, diky
Necham si svyho starika smile

Re: Dynamika CD přehrávačů

a proc te zajima tenhle zcestnej parametr? To ovsem neznamena, ze kdyz koupis neco jinyho, ze to nebude hrat lip...

Web

Re: Dynamika CD přehrávačů

Kolik je vubec teoretickej odstup CD? I sebetišší plejer se mi při zásunu CD rozšumí. Podle mě je to stejná zbytečnost jako aktidamp u placek (teda jestli ten aktidamp chápu dobře)

Re: Dynamika CD přehrávačů

Franku, Actidamp zejména velmi dobře hraje. A toho případnýho šumovýho peaku někde nahoře, který odpor má a actidamp nemá, by sis možná při přímým porovnání taky všimnul (osobně to neřeším).

Web

Re: Dynamika CD přehrávačů

To bude Franto asi tím, že máš player, co šumí smile Musíš si konečně pořídit něco normálního.

Re: Dynamika CD přehrávačů

ehm, asi to někdy zkusim i s ML, až se k němu dostanu smile

(upravil opamp 16. 6. 2009 6:50)

Re: Dynamika CD přehrávačů

Vyšší dynamika (resp. odpovídající vyšší bitové rozlišení DACu) smysl má, i když to vypadá úchylně.

Před DACem je vždy digitální filtr, zajišťující splnění Nyquistova vzorkovacího teorému, případně i další sympatické věci jako oversampling a noise shaping, přesouvající těžiště kvantizačního šumu mimo slyšitelné pásmo (pravda, způsobující tím bolesti hlavy operákům v post-filtru za DACem). No a díky oversamplingu získávám vyšší rozlišení toho filtrovaného signálu, mohu tak použít DAC s vyšším rozlišením (a lepší linearitou), tím získám nižší základní šum, nižší zkreslení a díky oversamplingu i případně lepší impulsní odezvu samotného přehrávače. Takže nahrávka je (v optimistickém případě) víceméně reprodukována tak, jak ji zprasila digitalizace ve studiu, bez toho, aby se k tomu přidalo další zprasení v samotném přehrávači.

Ono je snadný cokoliv šmahem odsoudit jako blbost...

Ale, samozřejmě, vyšší dynamiku nahrávky tím opravdu nevykouzlím.

Web

Re: Dynamika CD přehrávačů

Přesně tak Ondro, aby ty čísla na tom papíře vypadala dobře, uvede výrobce dynamiku dosažitelnou použitým DA převodníkem.

Re: Dynamika CD přehrávačů

což není podvod - Cd přehrávač jaksi nemůže za to, jaké shitoidní placičky dostává smile

Web