Téma: Formát obrazovky u televize

Doma máme již 18 roků televizi Sanyo s úhlopříčkou 36 cm. Díváme se hlavně na ni (i když máme v obýváku většího Thomsona). S nástupem digitálního vysílání chci koupit novou, nejspíš LCD, poněvadž klasické se s plochou obrazovkou do 40 cm a s vestavěným tunerem pro digi snad již nevyrábí. V nabídce jsou v ucházející kvalitě (široký pozorovací úhel) pouze typy s obrazovkou 46-48 cm, což by ještě velikostně vyhovovalo. Co mně ale zaráží, všichni výrobci dělají v této kategorii širokoúhlé obrazovky. Proto se ptám - proč? Počítá se s přechodem televizního vysílání z formátu 4:3 na širokoúhlý? (já v tomto přehled nemám)

Re: Formát obrazovky u televize

Ono uz se vicemene na 16:9 preslo... Tady sice spis mene nez vice, ale...

Re: Formát obrazovky u televize

To znamená, že když se teď vysílá 16:9, tak je to na mý televizi ořezaný?

Re: Formát obrazovky u televize

Zalezi, jak prijimas signal, jestli analog nebo digital, jak mas nasteveny settopbox atd... Ale v principu ano.

Re: Formát obrazovky u televize

Díky, tak si koupím širokoúhlý televizor. Předběžně jsem si vybral od Philipse 3 modely, první dva jsou asi doprodej, třetí je aktuálně vyráběný:
19PFL3403D/10
19PFL5403D/10
19PFL3404D/12
U těchto malých obrazovek snad s Philipsem nešlápnu vedle.

Re: Formát obrazovky u televize

Nevim, u takhle malych uhlopricek nevim.

Re: Formát obrazovky u televize

Proc takhle malou TV to bych radeji koupil LCD mionitor bez tuneru a nejaky digi k tomu, vyjde to lepe. Navic se pak da dobre prehazovat k PC. Pripadne kupit jen Digi tuner a pokud mas u PC monitor tak pripojit na nej

Web

Re: Formát obrazovky u televize

Mike to skôr monitor s tunerom integrovaným, keď už.

Re: Formát obrazovky u televize

Aj tak se da. Nejak mi to neleze do hlavy proc 19palcu, kdyz je to male a tak akurat se na to dibat z 10cm. Kdyz za trosku vetsi peniz je TV 3x vetsi

Web

Re: Formát obrazovky u televize

Do kuchyne?

(upravil Cripple 11. 6. 2009 9:42)

Re: Formát obrazovky u televize

Ja som nedavno kupoval Monitor s integrovanym TV tunerom od LG, 20", nejakych 210Euro. Spokojnost, i ked zvuk je plastovy az velmi.