Téma: supertweeter

cau, co vas napada za vejskace schopny v ose jit pres 50kHz? prioritou je co nejvyssi citlivost kolem 40kHz, bez vetsich pozadavku na smerovost. neni to do reprobeden.

Re: supertweeter

Průmyslovej Ultrazvukovej Piezo Element.... z repráků asi nic smile

Není co dodávat...

Re: supertweeter

jj, o piezu vim, spis se ohlizim po alternativach. je to do skoly...

Re: supertweeter

K čemu to má být ??

Web

Re: supertweeter

to je trochu slozitejsi, ten ultrazvukovej signal se bude nejak modulovat zvukovym signalem a jestli to spravne chapu, mel by bejt ten zdroj dostatecne smerovej, aby rozdilem frekvenci mezi dvema vysilacema zamerenejma kazdej na jedno ucho bylo mozny pomoci podobnyho principu, jako vyuziva napr psychowalkmen prenaset separatne zvukovou informaci. ta smerovost by se uz nejak ohlidala, jde o ten zdroj. podrobnosti zatim neznam, bylo mi nabidnuto to delat jako bakalarku, kdo za tim stoji a k cemu to chce nevim, ale je to nejspis soucasti nejakyho vetsiho grantovyho projektu. tak si zjistuju, kde se inspirovat a nakolik je to realny.

(upravil Sendy 6. 5. 2009 20:15)

Re: supertweeter

Myslím, že k 35kHz fungují nějaké experimentální páskáče, tuším jsem to viděl v dokumentu o výzkumu delfínů. Üdajně něco takového existuje s citlivostí nad 80dB/VA/m až do 75kHz.

Zatížitelnost asi valná nebude a cena bude brutál.

Web

Re: supertweeter

jj, z toho "dostupnyho" vypadaj rozumne RAALy, nejsou sice nejrovnejsi, ale tech 85dB v ty oblasti +- maj. co sem tak pochopil, tak cena neni uplne na prvnim miste

Re: supertweeter

Jestli by nestálo za to poexperimentovat s něčím bez membrány.

Web

Re: supertweeter

no co sem slysel, tak maj tyhle veci dost mizernou ucinnost. jinak pokud byste nekdo vedel, jak vysoko tyhle ionofony chodej, nestydte se o tu informaci podelit:)
jinak je tady i spousta dalsich zajimavejch technologii- elektrostaty, nedavno sem zaslech neco o nanoreproduktrech pracujicich na principu komprese plynu zahrivanim a ochlazovanim, nejruznejsi pasky, pieza... urcite je toho jeste vic. otazkou zustava, ja vysoko a s jakou ucinnosti a zatizitelnosti jsou tyhle tecnologie schopny pracovat.

Re: supertweeter

mi nerikejte ze o tom nikdo nic nevite smile

Re: supertweeter

RAAL je bruTAAL

http://www.madisound.com/catalog/produc … ts_id=8324

Re: supertweeter

Podívej, skoro nikdo to nepotřebuje, tak se toho moc nevyrábí.

Web

Re: supertweeter

je dobry jit bokem mainstreemu...viz wankel

(upravil dawsoo 20. 5. 2009 15:30)

Re: supertweeter

Luikasi ačkoliv vim že si občas mimoň a datašítovej teoretik a nic z toho stejně nebude, tak jsem ti asi našel co jsi hledal : big_smile
http://www.e-speakers.com/-strse-402/PI … #itemadded

... děkovný dopisy netřeba za ty prachy asi nic lepšího nenajdeš...

Není co dodávat...

Re: supertweeter

to ti pekne dekuju smile neco z toho bude urcite, uz to mam zapsany jako bakalarku... jen tak mimochodem, zatim jakejkoli projekt sem zacal fyzicky delat sem dotah do konce. u toho cos postnul bych se bal, ze to nebude mit dostatecnej akustickej vykon. takze skoro urcite skoncim u projektoru s desitkama malejch piez a pro srovnani budu mit toho velkyho RAALa.

Jinak princip funkce je trosinku jinej, nez sem psal vejs, jde o amplitudovou modulaci. kdo vi co to je uz to jak to funguje chape, nechce se mi to rozepisovat, ted na ten projekt stejne nemam cas, musim dodelat veskery semestralky a laborky a ukoly a pripravovat se na zapoctovy testy

Re: supertweeter

Luikas:
Tak to pak jo... znám člověka kerej se něčím podobným chtěl zabejvat... doktorantskou práci tzv "digitální reproduktor" PWM modulaci přímo digitálem řešený,ale snažil jsem se mu to rozmluvit = že je to blbina z důvodu brutálních příkonů vysokýho zkreslení díky modulaci na nízký Fr. na šepot hlasitost smile Ono dostat do vzduchu tak vysoký frekvence bezestrát není už prdel... Jako studijní věc do laborky určo zajímavý théma ale prakticky je to mimo realitu...  Poptej se na slovákonetu na uživatele krasomil (jeden z autorů Audiopraise Vanity)... třeba ti k tomu něco poví.

Není co dodávat...

Re: supertweeter

a nemel nahodou ten projekt neco spolecnyho s Liborem Husnikem? To je totiz vedouci ty my prace a tak nejak matne tusim, ze s necim takovym zabejval

Re: supertweeter

Luikas:
Je to i vcelku možný smile Zkus ho zkontaktovat a optej se ho na to smile

Není co dodávat...