Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 6)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Aldax SPV250

  Stránky: 1 2 3 ... 6 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 102]

Téma: Aldax SPV250

Mám dotaz, Pro jednu spv250 by měl bejt alespon 300va toroid a na 2x spv250 je 500va toroid. Neni 500va málo dimenzovaný?

Ješte jeden dotaz měl by tedy vliv zvýšení kapacity na 30mF na větev a alespon 600va toroid či zvolit 2x300va?

Ten 600va toroid bych musel vzít od jinud než z aldaxu. Z ktéré firmy by jste mi doporučily ... co mám toroid od jk eltra lehce bručí.

Díky

Re: Aldax SPV250

nepredpokladá sa súčasné (doslovne) použie oboch modulov na hranici limitácie.
pri dvoch trafách bude lepšie zemnenie a lepší odstup kanálov.

Web

Re: Aldax SPV250

Trafa z aldaxu jsou z tronicu www.trafo.cz

Re: Aldax SPV250

2 kucis: lehce vrčí? Mě jsi říkal, že vůbec nevrčí pokud si pamatuju big_smile

Re: Aldax SPV250

Toroidy od JK Eltra skutečně vrčí, některé i tak, že po zabudování do kastle to ruší reprodukci bzukotem i ve dne.

Je to jako s paštikami - buď hnusnou za šest, nebo dobrou za dvanáct...
Takže naštěstí máte možnost si vybrat - buď bzučet a za lacino od JK Eltra, nebo potichu, ale dráž od Aldaxu či přímo Tronicu. Je ještě několik dalších firem, které dobrý toroid umí vyrobit, namátkou třeba Talema, SAB-Trafo či Elektrokov Znojmo. Trafa ze Znojma a z Talemy jsou absolutně tiché, ale také nejdražší - za kvalitu se platí.
Tronic vyrábí trafa pro Aldax podle naší specifikace. Přímou objednávkou u Tronicu s tím nelze cenově vymrdat, protože Aldax na větší zakázky /okolo 30ks/ dostává slevy a dostaneme se na cenu, na kterou se při 1ks Vy nikdy nedostanete.
Takže pokud to má být trafo k modulu Aldax, vyplatí se koupit trafo také v Aldaxu.
Zvyšování výkonu traf nad 300/500VA pro jeden/dva moduly SPV250 nemá smysl, nic to nepřináší, pouze větší pecku do sítě při zapnutí.
Dva oddělené symetrické výkonové sekundáry u traf Tr1B, Tr2B, Tr3B také nejsou náhodou, ale mají svůj velmi důležitý účel.
Rovněž tak nesmyslné zvyšování filtračních kapacit nad 2x20.000uF pro SPV250 nemá valného významu, pouze to hodně leze do peněz, zcela bohatě stačí 2x2 paralelní kondenzátory Nippon SMH 10.000uF/80V pro jeden kanál. 
Pokud ale mermomocně chcete opravdu skvělé chování zesilovače SPV250 už od kmitočtů okolo 20Hz, tak si objednejte zesilovač SPV250 bez zdroje a k němu si postavte samostatný zdroj z 2x3 paralelních kondenzátorů Nippon SMH 6.800uF/80V.   
Držte se doporučení - Aldax není banda pitomců, kteří nevědí, co dělají. Všechna doporučení jsme si nevycucali z prstu, ale vznikla na základě objektivních testů.

Web

Re: Aldax SPV250

Používám trafa z JK Eltra ve všech svých zesilovačích a nikdy jsem neměl žádný problém s brumem.Otázkou ale je, jak se budou chovat někde, kde je větší DC složka v síti, to bych třeba dal Sinclairovi za pravdu, že Tronic je na tom líp.Ale potkal jsem i originály DPA,  kde si trafa docela vrněly a mám takový dojem že tam se používaly právě trafa Tronic.

Re: Aldax SPV250

pár toroidních traf mi prošlo rukama a je to tak, brumí i Tronic v audioprovedení..je to asi jak kde a kdy (SS složka v síti) a možná i jak který kus...Roli hraje utažení závitů, jádro, zalitý střed? 400VA Trafo z JK Eltry vrnělo nehorázně, a stejné 300VA téměř vůbec....

Web

Re: Aldax SPV250

Ss složka v síti???!! Kde by se tam asi vzala?

Web

Re: Aldax SPV250

býva v nej... relatívne často.

Web

Re: Aldax SPV250

Dando, je vidět, že toho o stejnosměrném sycení sítě moc nevíš, jinak by ses takhle debilně nedivil.
Co asi pouští zpátky do sítě například zdroj kompaktní zářivky, který má jednocestné usměrnění???

Web

(upravil kazzatel 20. 5. 2009 20:29)

Re: Aldax SPV250

Co dělá ss v síti si můžete snadno vyzkoušet : vezměte si dvojzásuvku, do jedný zapojte aparát a do druhý odpor cca 300 R / 50 W s diodou 3-5 A ( min. na 400 V ) zapojenou do série - a pak si poslechněte síťový trafa v aparátu.... smile

Re: Aldax SPV250

Tak tak...
Dneska má v rámci šetření materiálem a v rámco omrdávání zákazníka jednocestný usměrnění kdeco, od miniaturních lehkých nabíječek mobilů, přes ty zmiňované kompaktní zářivky až do 23W až po různý středně výkonný zdroje, nabíječe apod. Je to lehký, výrobně jednodušší /osadí to automat/ a navíc ještě levnější než klasický transformátorek. Ovšem co to dělá za bordel v síti, to už nikdo neřeší. Stejně jako nikdo neřeší filtraci vedejších produktů u wifi vysílačů, kdejakých dálkáčů apod. Síť i éter jsou už tak zabordelený všemožným svinstvem, že nám z toho jednou bude pěkně horko.

Web

(upravil DeadMAN 21. 5. 2009 9:17)

Re: Aldax SPV250

Ako čítam o tých nabíjačkách mobilov, to možno aj vysvetluje jemné vrčanie trafa môjho Akaiu. Dnes ich obe skúsim vybrať zo zástrčky, mám ich tam stále, tak potom poreferujem...

Web

Re: Aldax SPV250

Na mojom  Duale bolo počuť ako vrčanie kolíše. Ráno iné, na obed iné, večer iné. Teraz v diy zose mám Tronic zaliate EIčko a to vrčí furt rovnako. Je natvrdo priskrutkované ku krabici zosu, skúsim ho ešte podložiť gumou...

Web

Re: Aldax SPV250

oddělovací trafo příp. s filtrem to spraví wink

Web

Re: Aldax SPV250

Leoši, s těma kompaktníma zářivkama si děláš prču, že jo ?

Re: Aldax SPV250

No to si teda nedělám. Spoustu z nich jsem měl rozkuchaných a zhruba 80% má jednocestné usměrnění.

Web

Re: Aldax SPV250

Leoši, co zase hulíš ? smile

Re: Aldax SPV250

1. Pulsních zdrojů jsem měl v ruce desítky, něco jsem navrhoval, něco jsme vyráběli a spoustu opravovali. V lecčems. Spoustu jsem jich jenom očumoval, jak to dělá konkurence. Nikdy a v ničem jsem nenašel jednocestné usměrnění (kdo by to pak filtroval?).
2. Že je v síti neskutečný bordel, se lze přesvědčit na osciloskopu, zkreslení harmonickými i impulsní rušení je vidět, to uznávám. Nikdy jsem ale neviděl, že by sinusovka(?) jevila amplitudovou nesymetrii, to je asi ten váš ss, a nechápu, jak by k tomu mohlo dojít. Kdo by používal nějaký větší spotřebič s jednocestným usměrněním?.
Pochopitelně ten síťový bordel je slyšet a to nejen z repráků, ale i z trafa (rozběhy vrtaček, fénů, svářečky či HDO a i jiné dálkové přenosy dat po síti.)

Kurpelm: Měl jsem s trafem z Troniku podobný problém, asi je hodně sytí, někdy zkusím zjistit kolik a jakou mají rezervu. Na ocelovém plechu vůbec nemohlo být, rozptylový tok se šasi cvičil hrozně a nepomohlo nic jiného, než změnit konstrukci. Trafo samo o sobě úplně tiché..

Web

Re: Aldax SPV250

Jednocestné usměrnění používá řada spínaných zdrojů velmi malého výkonu/dvd playery ap/. Vem to tak, že výrobce ušetří 30h za 1 diodu, při jednoces. ušetří diody hned 3. tj. 90haléřu na jednom výrobku. A pak to vynásob třeba milionem kusů.

Web

Příspěvky [1 až 20 z 102]

  Stránky: 1 2 3 ... 6 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Aldax SPV250

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£