Téma: EMU USB 0202 - nahrání kytary

Zdravím, chci si nahrát pomocí externí zvukovky basovou kytaru do PC a když ji připojim do zadního symetrického 1/4" vstupu nahrává se mi do počítače jen jeden kanál, navíc nefunguje direct monitor.. tedy přímý poslech. Software používám nejjednodušší audacity. Ovladače ke kartě neumožňují krom sample rate nastavit vůbec nic, stejně tak sem prošel celé nastavení ve windows.. Neví někdo co s tím??

Re: EMU USB 0202 - nahrání kytary

Co má kurva tohle společného se zesilovači ???

Web

Re: EMU USB 0202 - nahrání kytary

Počúvaj Rendy, prečítaj si poriadne návod. Ak nevieš anglicky, nemecky alebo francúzsky máš holt smolu. A vieš prečo ti funguje len jeden kanál, pretože je to tak zapojené. Každý kanál má totiž osobitný vstup.

Re: EMU USB 0202 - nahrání kytary

sinclair: nevím, co tě tak rozčílilo, ale emu je v podstatě předzesilovač a vzhledem k tomu, že tu není žádná jiná bližší kategorie, dal sem to sem

godz: návod mám a dokonce v češtině, takže jsem jej podrobně prostudoval a všcehno dělám správně

Jinak je to klasický linkový vstup, takže musí mít oba kanály, třeba mikrofon jede v pořádku na oba..

Re: EMU USB 0202 - nahrání kytary

a nač oba kanály, ked basa je (predpokladam) mono? po nahravani si len skopcit nahravany kanal do druheho...

Web

Re: EMU USB 0202 - nahrání kytary

presne na to je tu kategoria "Ostatni elektronika" kde patria aj zdroje zvuku
napisal si ze to je sym. vstup..uz z toho vypliva ze nemoze byt stereo (jedine ze by si mal 5 pinovy jack lol)
bud si vyrob prepojku a rozvetvi signal do L hi-Z a R hi-Z (vstupy su monofonne) alebo jednoduchsie ako napisal Redy

Re: EMU USB 0202 - nahrání kytary

Rendy. Zkus si sehnat nějaký programy na kytarový nahrávání, tam už si to rozmixuješ do dvoukanálů. Třeba u mé zvukovky se to automaticky mixuje do dvou.
Používal jsem třeba Guitar Rig, jde to i ve Fruity loops, tam si můžeš pohrát fakt se všim, Asio zvukovka podporuje, takže no problém realtime efektů.

Web

Re: EMU USB 0202 - nahrání kytary

Dobrá, díky za tipy.. to sem nevěděl.. smile