Téma: Mison AC150-3

Ahoj,

zhanam schemu na koncak, ak by niekto mal a poskytol, bol by som vdacny. Pripadne aspon poradit ake konc. tranzistory tam patria, boli tam 2N3055, ocividne uz menene, takze neviem ci tam vobec maju take byt, a ci by tam mohli ist KD3773, alebo 503, mam ich dost.

Vdaka za rady.

Re: Mison AC150-3

z akeho je to roku? ako okolo 92-93 tak tam daj KD503, ale radsej odmeraj napajacie napatie, tie pajčovane 3055 preflaklo len taky fukot

Web

Re: Mison AC150-3

Jestliže je to to, co myslím já, tzn. koncák 150W se třemi vstupy a korekcemi, tak tam je napájecí napětí naprázdno kolem 2x50V, takže ani KD503 tam nevyhoví !!!! Originál tam byly KD3773.
Nejjistější bude tam dát buď zase KD3773, případně značkové 2N3773 nebo MJ15003 od ONSemi, koupené u dobrého obchodníka, nikoliv v SOSu a podobných bordelšopech.
A pamatuju si, že současně s koncáky to fláklo i budiče a rozkmiťák, takže tam je toho na opravování víc.

Web

(upravil joži 8. 5. 2009 9:27)

Re: Mison AC150-3

Sinclair, V sos maju originalne 15003ky, ako aj 15004 tak ak 15024/25tky
fotky: www.kyblsoft.sk/storage/borecsite/jozi/cip.JPG
          www.kyblsoft.sk/storage/borecsite/jozi/nazov.JPG

Web

Re: Mison AC150-3

Je to 1x150W, 3 vstupy, na kazdom mic, line a korekcia. Napajacie napatie je +/- 48V, tak som tam vcera na skusku hodil 3773, zosilnovac hra, ale robi to hluposti, na 150W ARM to ide vytrhnut membranu. Nic ine som nemenil, tak som myslel ze to bude nespravnymi tranzistormi, ale ked mistr hovori ze tam patria origo tak chyba bude niekde inde.

Re: Mison AC150-3

pravdepodobne zosilnovač Jednosmerne uchadza, bude tam problem v rozkmite mozno budici, doporucujem ti to povymienat, ako vravel Sinclair, bývaju niekedy slahnute, mozu byt v tomtopripade nacate.

Web

Re: Mison AC150-3

Urcite je nieco este kaput, chcel som zmerat napatie na vystupe a nebolo to mozne, rucicka na voltmetri lieta 0-50V ako sa jej zachce. Na druhom zosilnovaci ok. Necham to radsej tak, nie som opravar, viac by som mozno pokazil... Ak ho nahodou niekedy budem potrebovat dam to urobit odbornikovi. Vdaka

Re: Mison AC150-3

ano to potvrdzuje ze je seklý rozkmit, niektory s tranistorov ma prerazeny prechod, a v zavernom smere preusta. pokial mas aspon trocha sainu jako to funguje, tak si to opravis lahko

Web

Re: Mison AC150-3

No, pokud to hraje, ale lítá DC na výstupu, tak to může klidně být i spálený /přerušený/ odpor v Boucherotu, zesilovač kmitá a tímpádem lítá i DC.

Web