Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Kupa subwooferoveho modulu

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [10]

Téma: Kupa subwooferoveho modulu

Zdravim,

Mohli by ste mi dakto poradit nejaky dobry modul do subaku? Hladal som uz kadetade, ale moc som toho nenasiel...
Vyhovovalo by mi daco na sposob Dexonackych modulov (komplet aj s trafom atd.), lenze dakde na fore som sa docital, ze to nema celkom dobry zvuk, takze Dexony kupovat nechcem. Staci mi kludne nejaky 100W koniec aj s ochranami. Zvuk do toho pustam z receiveru kenwood, ktory ma ale len linkovy vystup na sub, tudiz momentalne je tam zapojeny AZS223 na jeden kanal. Prepinac faze, a podobne vylomeniny mi netreba, ale ak nebude nic ine, tak nech tam su.

Pozeral som aj stavebnice na Aldaxe, ale problem mam so zdrojom, lebo odkedy ma raz davno osklivo skopal televizor, mam tak trochu fobiu zapajat hocico kde je 220V smile Preto hladam uz radsej nejaky hotovy modul+zdroj, ze to len dam do nejakej skatulky (nie do reprobedne, chcem separatnu krabicku na to), zapojim a bude to hrat.

Cenovo daco tak do 3000sk. Subak mam homemade 1x ARN226, uzavreta bedna.

V okolitych topicoch sa pisalo daco o module z Tipy, ja som tam nasei este takyto
http://www.tipa.eu/DetailPage.asp?DPG=61332
mohol by byt? alebo radsej ho nebrat?

Alebo ako v inom topicu pisal tomboss o module z Conradu
http://conrad.websale.biz/cgi/websale6. … ..301043..
ale ten uz je kus drahy...


Co by ste mi poradili?

Re: Kupa subwooferoveho modulu

Zesilovačům rozumím sice jen"obecně" ale každý ti tu doporučí pro zesilovač na subwoofer jednoznačně Aldax.Ceny u nich vynikající vzhledem kvalitě modulů.Kup SPV100 a k tomu preamp(neboli korekce) např.takový Subjunior je adekvátní k tomu modulu a zvukově oproti Conradu a Tipě budeš někde jinde.

Web

Re: Kupa subwooferoveho modulu

no a časem třeba vyměníš ARN za lepší basák a zbytek bude stále dostatečně kvalitní

Web

Re: Kupa subwooferoveho modulu

Ani jedno /Tipa, Con/ není moc dobrý nápad. Ta Tipa bude strašná sračka a Conrad je evidentně s integrovaným koncem, tipuju TDA7293-7294, tenhle slabčák jsem na vlastní oči neviděl. Zato jsem ale opravoval několik conradových SUB150 a i to je dost děs.
Docela problém je, že shiro požaduje zkompletovaný modul pro přímou zástavbu /pokud se nepletu/, takže ani Aldax pro něj není řešení.

Mám v dílně několik A4 poškrábaných poznámkami z oprav-úprav těch modulů SUB150 od Conrada. Jestli mě do večera nepřejde chuť něco dělat, přepíšu to do srozumitelné podoby a zkusím dát k nahlédnutí do recenzí, ať si uděláte představu, jak a z čeho je to udělaný.
Vycházeje z faktu, že Conradem prodávané zboží je v současnosti svou technickou a kvalitativní úrovní někde kousek nad špatným tržištěm, musí ta Tipa být katastrofa.

Web

Re: Kupa subwooferoveho modulu

Sinclair -> mas pravdu, zhanam daco uz v komplet prevedeni, skatulu a pripadny chladic si poriesim. A co hovoris na tie Dexon moduly? (posledne riesenie, ked uz nic ine)

opamp -> mensi upgrade mam v plane ale az za nejaky cas, pokukujem po nejakych Beymach

john370 -> ten SPV100 som pozeral, asi to skonci tak, ze kupim bud stavebnicu, alebo hotovy modul, a zabehnem za kamosom elektrikarom, nak to     rozbeha smile

Uvidime, ak by sa este daco naslo, budem rad. Ak nic, tak splasim moduly s Aldaxu...

(upravil sinclair 8. 5. 2007 14:11)

Re: Kupa subwooferoveho modulu

Z Aldaxu můžeš dostat všechno sestavené a oživené, netreba nič rozbehávať:-)K modulu SPV100P se připojí pouze síťový transformátor, vstup, výstup a přišroubuje se ke chladiči. Ty dva dráty od primárního vinutí /černý+modrý/ snad zvládneš připojit k eurosoklu s vypínačem, ne? smile
Ke slovenským kamarádům posíláme normálně, poslední dobou čím dál víc.

Moduly Dexon jsou na tom dost podobně jako Conrad.

Web

Re: Kupa subwooferoveho modulu

A fakt...som si to v tom texte dako nevsimol...
Tak potom v pohode, s kablovackou problem neni, kedze je uz vsetko okrem trafa na jednej doske, a ozivene.
Objednam potom modul z aldaxu + trafo a mam hotovo, problem solved smile

Okej, diky vsetkym.

Re: Kupa subwooferoveho modulu

sinclaire,kolko trva zhruba cesta k nam na slovensko?asi budem vas buduci zakaznik,teda dufam ze mi ho predate:-D

Re: Kupa subwooferoveho modulu

Většinou to tam je do týdne.

Web

Re: Kupa subwooferoveho modulu

takze by toto mohlo byt aj pre mna rada??
vid http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=743

Příspěvky [10]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Kupa subwooferoveho modulu

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£