(upravil sinclair 27. 3. 2009 22:31)

Re: Ban pro Federmanna

Ano, myslím že ano. Těch 65km ujedu řádně nasranej za 45 minut.

Proč tedy ty průběhy tady jsou? Proč zasíráš fórum?
Proč je tu fotka Filharmonie, jejíž nf část končí na cca 15kHz?

Web

Re: Ban pro Federmanna

Přesně. Až se divím, že už dávno nemá podrážku 30cm v řiti...

(upravil sinclair 27. 3. 2009 22:37)

Re: Ban pro Federmanna

Myslím, že až si to Tonda prostuduje, skončí to podobně jako s AAA. Zvláště, pokud Tondovi dáte odkaz na tatrweb.
Vypral ho už Martin z Elwebu, na Elektrobastlírně, BAN má na wikipedii a myslím, že už i na slovanetu.
Co tu chcete řešit dál?

V normální zdravé společnosti, pokud některý z členů ostatním lidem ze společenství škodí, tak se eliminuje. Jedno jak, jestli blázincem, nebo kriminálem. Podstatná je ta eliminace. Tady by to mělo fungovat stejně. Jsme tu společenství lidí s jistými pravidly, povinnostmi a zvyklostmi.

Web

(upravil BigDrobek 27. 3. 2009 22:44)

Re: Ban pro Federmanna

Kdyby byly dodržený základní měřící podmínky a pan F nebyl rozzuřený do červena. Možná by neudělal x chyb. Nejhorší je, že pořád nevysvětlil proč obešel výstupní člen a měřil před ním. Potom není jasné proč neumí uznat chybu a nakonec by mě zajmalo kdy mi doprdele vysvětlí jak může tvrdit o zesilovači že je 500W /slovy pět set watový/, když ani nemá zdroj na to aby těch 500W odevzdal a argumentuje tím, že stačí 10% výkonu.
To je jak u auta napsat 500 koní a ve skutečnosti můžete používat jenom 50, protože jinak zničíte motor. Byl by pan Fedderman spokojen s takovým autem? Asi ne, tak potom nechápu proč u svých zesilovačů uvádí výkon 500W.
Dále trvám na svém a chci alespoň jeden ten modul koupit. Zatím se mi nedostalo odpovědi, myslím hlavně proto, že by vyplynula skutečnost, že onen zázračný modul není ani omylem schopen dodat oněch 500W, konkrétní modul by se když by bylo štěstí, začínal potit někde u výkonu co bezpečně dává stovka, kterou pan F talentovaně odpálil desetinou wattu. Je to ale kouzelník.
Nakonec tu začne mávat grafama z kterých ani není pořádně znát, co, jak a za jakých podmínek měřil. Pane F buďte rád, že bydlím tak daleko a že jsem nemohl být Váš student, protože tím by Vaše šaškování asi skončilo. Strašně nerad vidím na postech jaký máte Vy lidi, kteří se kasají kde čím, ale potom to podkládají prohilými důkazy.
Znovu píšu, zamyslete se nad tím co děláte a zkroťte se nebo na to tvrdě doplatíte. Já neudělám nic, ale široká veřejnost se postará o svý a zaručuju Vám, že se to dostane i na školu kde učíte a už nebudete před studenty polobůh, ale zbabělec co shazuje práci ostatních. Píši to nerad, ale není jiná možnost než Vám to takhle narovinu napsat, protože všechny ostatní indicie vedou akorát k 50 stránkovým topikům, kde si Vy melete pořád svojí i když už i Vy sám musíte vědět, že to tak není. Nechápu takový přístup ani takové lidi, nicméně znovu apeluji na to aby ste se zamyslel nad tím co jste udělal. Jinak kupte ten nejdražší zesilovač na světě, už teď vím, že s Vaším talentem ho odpálíte i při pár setinách watu na výstupu. Jste prostě kouzelník, ale kouzlete doma, před manželkou, nás už to opravdu nezajmá a internet taky ne. Mladí kluci Vás vezmou vážně a znechutí se jim celý bastlení, nehledě na to, že špiníte jméno jedný z nejlepších firem na slušný stavbnice u nás. Nikdo jiný nemá obdobný sortiment za podobný ceny. Jestli chcete házet hnojem po aldaxu, kupte už sestavený modul SPM250 /vyloučena chyba při kompletaci/, zapojte ho podle návodu a měřte jak zběsilej. Zjistíte akorát, že jste hloupý a že provoz zesilovače je bezpečný. Možná i zjistíte, že zesilovač má nějáký modul ochran, který tam není jen na parádu, ale na to aby se v případě poruchy zavčas zesilovač odpojil od reprobeden a zabránil zničení většinou daleko cennější části řetězce. Místo plyvání byste se měl poučit a doplnit o tuto featurku svoje zapojení, protože to se může porouchat stejně jako každé jiné. Nezapomínejte, že Váš zesilovač funguje jenom Vám, Ti co ho měli na měření ho buď nedoměřily a nebo měření bylo destruktivní viz topic v zesilovačích. Aldaxí moduly už chodí stovkám lidí a problémy mají buď uplní tupouni nebo Vy. Čím to sakra je?
Říkám to opravdu nerad, ale Vy na internet nepatříte, vypouštíte tu přesně informace, které by mohly mást nejen mě, ale řadu normálních lidí, kteří se snaží na internetu najít hodnotné informace a ne balast o kterém se jinde nemluví, protože je bezpředmětný a o ničem. Dneska musíte mít dobrý pocit, zase obrovsky stoupla návštěvnost Vašeho webu, protože se všichni koukali co nám to ten "Féďa" naměřil na tý SPV250. A každej soudnej člověk ví, že jste naměřil hovno, naplácal pár grafů a hotovo. Zajmavé, že ty grafy máte, když Vám ten konec prskl ještě dřív než se doměřilo první měření..
Doufám, že všechno zase něják obhájite a vyvrátíte jak je Vaším zvykem, bohužel vy rozvracíte nevyvratitelné. Ostatní jen konstatují to co už je vyvráceno, jen vy si za tím pořád tupě stojíte. Otevřete oči a přestaňte se chovat jako žluťák a nebo si za svoje výkony začněte psát P.M.P.O. ono to mladý kluky ohromí, protože přece pyčo mega power output musí hrát.

Edit: Topic o jeho dílu smazán. Pro ostatní: Ten topic jsem četl a zabralo to pár hodin, on je mladší než má účast na foru, takže si živě pamatuju jak se to dělo. Jen jsem měl pocit, že tohle je zdokonalená verze toho co se tam prezentovalo. Jinak Sendy s tou kačanovou si mě dostal, když si vzpomenu na tu nahrávku.. big_smile

Re: Ban pro Federmanna

kdo mu vůbec dal do ruk "zesilovač" ?

Re: Ban pro Federmanna

Chudák student...

Web

Re: Ban pro Federmanna

BigDrobku, obdivuji, že máš chuť psát takové slohové cvičení.

Je naprosto zřetelné, že hodnověrnost Federmannových informací je nulová, já osobně bych mu nevěřil ani dobrý den. Manipulace s fakty je zřetelná, dneska byl opět nachytán, eskamotáž s měřením před filtrem, za filtrem, myslím že na wikipedii byl nachytán taky, když se snažil cosi zmanipulovat...  někdo psal o alternativní příčetnosti a to je myslím trefné. Kačanová byla pedagožka, informace o jejím zdravotním stavu se dají jistě nějaké najít a další spekulace o jisté podobnosti bych nerozváděl, podobně může dopadnout každý z nás, ať jsme ministr, dělník ze šroubárny nebo třeba šlechtitel fčel.

Web

(upravil mira 27. 3. 2009 23:37)

Re: Ban pro Federmanna

Být Tondou, asi bych to co nejdřív smazal. Sám jsem měl v ruce (c)zesilovač i SPV250. Nemá smysl srovnávat kolečko na hnůj s mercedesem, ani to moc dobře nejde. BigDrobku, z vlastní zkušenosti vím, že jakákoliv práce s (c)zesilovačem znamená ztrátu času i peněz. Za peníze si můžeš koupit kvalitní součástky a v ušetřeném čase si postavit slušný zesilovač.

Můj děda vždycky říkal:"Čím víc se s hovnem mažeš, tím víc smrdí." Nemá cenu, aby se ten smrad roztáhl po celém fóru /některým lidem by se to totiž náramně hodilo/.

(upravil opamp 27. 3. 2009 23:45)

Re: Ban pro Federmanna

BigDrobek: Fakt to nemá cenu... Odvaříš to při 70 wattech a vysokých frekvencích zcela spolehlivě. Ono to jaksi nemá vstupní RC filtr, no a příčnej proud udělá s těma línejma prdkama TIP svý, zájemcům ukážu jedno měření na TIP (nikoli na Fedrsračce) - 60 kHz je maximální použitelná frekvence. Navíc budeš pravděpodobně rušit sousedy vf kmity, je nutno z desky vyhodit "blokovací" (ve skutečnosti spíš oscilační) kondíky 100n, ten pablb totiž blokuje napájecí šíny na signálovou zem smile

mira: Díky za příspěvek. Ještě že nejsem prostatik, jinak bych to neudržel a uchcal smíchy smile Kolečko na hnůj a mercedes... smile smile smile

Web

Re: Ban pro Federmanna

Kluci já to dávno vím, jenže von to nechce pořád pochopit. Jak kdyby byl kačanová a ne kačenová..
Zajmavý, že SPVčko usmažil, ale svůj bastl nikdá. Měl ho vůbec připojenej na napájení? Někde se tam píše, že zdroj nesmí bejt dimenzovanej na velký výkony, tak třeba mu to hraje i bez zdroje jako útlumovej článek. big_smile

Re: Ban pro Federmanna

nemyslím si že by se chlubil tím že ty jeho bastly shořely... to už tam nenapíše, hlavne že teoreticky vykon nasobí deseti

Re: Ban pro Federmanna

Antonio, tak ho aspoň zabanuj za opakované porušování pravidel 3,4,5,8,9.....

Re: Ban pro Federmanna

Člověče, máš pravdu, a  bod 8 je prakticky porušovaný v každém fedrpříspěvku :-/

Web

Re: Ban pro Federmanna

Ano, nahlásil jsem to už ale zatím nic. Přitom jiní tady prý vyletěli za podstatně menší formality. Tak asi bude třeba aby hlásilo více lidí nebo nevím.

Web

(upravil danhard 28. 3. 2009 9:58)

Re: Ban pro Federmanna

Nevím, nevím, ale Federmann tam očividně lže (jak je u něj obvyklé).
Píše že měřil fr. charakteristiku do 300kHz a přitom jsou ty grafy do 316k pro SPV250 (obrázek je ale označenej  SPV100, jako ten následujíci), kdy to zřejmě upekl příčným proudem. Další graf pro SPV100 je dokonce do 400kHz.
Ten zub na charakteristice bude chování výstupní cívky a výkonová kmit. charakteristika je uváděna aldaxem je do 30kHz.

Že to papírově upeču bych se bál u SPM100, kerá má uvedenou výkonovou kmitočtovou charakteristiku do 100kHz.

Re: Ban pro Federmanna

Ježíšmarjá... teď mi docházejí ty souvislosti lol Stačí si vybavit základní informace :

- světový zbožíznalec
- jsem výborný člověk
- já všechno vím, všechno znám
- hodila jsem to všecko do krbu
- je to spálený !

Web

Re: Ban pro Federmanna

danhard: Ty frekvenční charakteristiky na stránkách pana Federmanna jsou pro SPV100. Modul to naštěstí přežil smile

Re: Ban pro Federmanna

Nojo, ty obrázky nejsou jednoznačně popsány v textu.
Nicméně co má kouření tranzistorů společného s nedokončeným měřením fr. charakteristiky ? To ty přístroje nesnášejí kuřácké prostředí ? smile

(upravil sinclair 28. 3. 2009 13:21)

Re: Ban pro Federmanna

Ty Tome, co to hulíš? smile

SPV100 i SPV250 mají stejné typické zapojení, liší se osazením polovodiči pro vyšší napětí, způsobem kompenzace rozkmiťáku a drobnými nepodstatnými změnami v několika odporech, budiče SPV250 jsou 30MHz MJE15032/15033 a koncový stupeň je na tom s Ft prakticky stejně, jako SPV100, tedy okolo 4MHz.

Chlapci zlatí, zajímavá je pro mě jedna věc, kterou tu ještě nikdo nevzpomenul. Oba zesilovače, tedy 100 i 250 mají Boucherot, tvořený kapacitou 100n a odporem 4R7/2W. Při takto vysokých kmitočtech se 100n kondenzátor chová prakticky jako zkrat, to znamená, že veškerý výstupní výkon se objevil na dvouwattovém odporu 4R7. Je to metaloxid, který má stejně, jako jiné výkonové metaloxidové odpory tu vlastnost, že při masivním přetížení se přeruší, pokud ne úplně, tak jeho odpor alespoň vyskočí o jeden či dva řády nahoru - chovají se typ od typu a výrobce od výrobce jinak. Ale ještě předtím stihne do desky vypálit pořádnou díru. Nic takového nikde nevidím.

Jestliže měřil při výstupním napětí třeba 7V, pak odpor v Boucherotu byl přetěžován výkonem přes 10W, přičemž je dvouwattový. To by na něm zcela jistě nechalo stopy jako spálený email nahoře, nebo případně odpor zcela přerušený - nehledě na fakt, že při těchto kmitočtech byl zesilovač ještě ke všemu přetěžován impedancí okolo 2 ohmů : impedance náhradní zátěže paralelně s odporem 4R7 v Boucherotu.

Vstupní RC filtr je navržen na mezní kmitočet tuším 180kHz -3dB a jeho strmost je obvyklých 6dB/oktávu, jinak řečeno dotyčný měřitel musel do vstupu zesilovače zcela záměrně a úmyslně narvat nejméně trojnásobné vstupní napětí na 400kHz oproti nominálu na 1kHz, aby něčeho podobného vůbec dosáhl a aby takto vysoký kmitočet do zesilovače vůbec prolezl.
Vidím to jako zcela záměrnou snahu zničit ten zesilovač za každou cenu a jakýmkoliv způsobem, přičemž mi vůbec není jasné, proč tímto způsobem poškodil toho chlapce - majitele modulu.
Ten totiž nové koncové tranzistory bude muset trapně vyžebrávat u nás v Aldaxu, protože nikdo jiný v tomto státě tranzistory MJW21195/21196 neprodává ani je nedováží - pokud je má někdo skladem, dejte link.
Minimální škoda na tom zesilovači je cca pětistovku a to si to bude ještě muset opravit sám. Je i docela pravděpodobné, že mohou být poškozené /i když neúplně/ i emitorové odpory, v horším případě i budiče a Rbe odpory. Je mi ho docela líto.
Nabízím mu touto cestou bezplatnou /co se práce týče/ opravu toho modulu u nás v Aldaxu, zaplatí si jen poštovné a materiál.

Každý, kdo se jen trochu v zesilovačích vyzná, dokáže podobným způsobem zničit prakticky jakýkoliv zesilovač včetně drahých profesionálních výrobků, kterýkoliv, na který si ukážu prstem.
Opravdu profesionální stroje za mnoho desítek tisíc korun mají na svých symetrických vstupech strmé RF filtry posazené jen málo nad 20kHz, aby se do nich třeba z vadné kabeláže nemohlo dostat něco podobného a přístroj poničit.
SPV100-250 jsou jen holé moduly koncových zesilovačů, které se bohužel proti takovému idiotstvu neumí samy o sobě bránit, ostatně nedokáže to prakticky žádný modul koncového zesilovače, ani Leach, ani žádný další podobný včetně např. takové DPA380.

Není vůbec žádné umění narvat do jakéhokoli zesilovače několik voltů na kmitočtu 300-400kHz, spálit na uhel Boucheroty a zničit koncové tranzistory příčným proudem. To by dokázal kdejaký debil, když mu to jednou ukážu. Pokud by mi nějaká firma dodala na test nějaký profesionální zesilovač, dokážu ho tímto způsobem bez problému odprásknout a poté v sesmoleném recenzním článku špinit výrobce. Ovšem jen do té doby, než budu tlakem od výrobce nucen zveřejnit podrobné měřicí podmínky. Pokud by se takový /třeba i dobrý/ výrobce dozvěděl, co jsem do jejich přístroje nacpal, tak si myslím, že by nebylo daleko k žalobě, zvláště tehdy, pokud by dotyčná recenze výrobce či dovozce prokazatelně poškodila na tržbách či zisku.

Web

Re: Ban pro Federmanna

Takže pro pořádek zopakuji:

Kde je ta omluva, Tatrmane? Kdy stáhneš z webu ty nepravdivý informace, ksindle?

Web