(upravil opamp 20. 3. 2009 17:24)

Re: Spotřeba zesilovačů

Omezení výkonu do nižší impedance se velmi pravděpodobně děje přepnutím na nižší sekundární napětí na trafu.

Tím logicky nastane limitace dřív, SOAR je příznivější atd.

Web

Re: Spotřeba zesilovačů

Nejsem žádnej greenpeace, jen rozmýšlím zapojení hifi v autě a klepu si na čelo, proč já p*ko jsem si kupoval tak silnej zesilovač. A už jste mi všichni tak nějak náznakově odpověděli. tak vám děkuji smile

Re: Spotřeba zesilovačů

Pomohlo-li Ti to, je to sice asi jen vedlejší produkt našich úvah, ale i tak jsme rádi smile

Web

Re: Spotřeba zesilovačů

Já jsem rád, tohle je asi nejlepší forum, na který jsem zatím narazil. Když tady někdo nepíše vypatlanštinou, aspoň něco málo ví o elektrice, nechce dunění a basy pyčo, tak se dočká odpovědi smile jen tak dál a díky

Re: Spotřeba zesilovačů

Aleska napsal:

Elektronkový zesilovač Sound Luster 2x 45W, třída A - mezi 160 - 180 W dle vybuzení ....

Opravdové áčko musí mít příkon prakticky nezávislý na okamžitém vybuzení, teda pokud těch 20W nedělají třeba indikace magickými voky nebo rafikové měřáky s hodně velkou spotřebou smile

Web

Re: Spotřeba zesilovačů

Speede jen takový malý upozornění, pokud jsem to špatně pochopil z tvých přispěvků tak se předem omlouvám.

To že máš zesík řekněme 4x50W ještě neznamená že hraje pořád na 50W. Jak přidáváš hlasitost tak zvyšuješ jeho výkon, takže při normálním hraní bude dávat jen zlomek W.
Vstupní úroveň 0,2-2V říká že tím potíkem na jeho vstupu si nastavuješ jak má odpovídat na vstupní signál - jestli pro plné vybuzení zesíku potřebuješ 0,2V (jedna krajní poloha) nebo naopak 2V(druhá krajní poloha), případně cokoliv mezi tím.
Pak je ti vlastně jedno co do spotřeby jestli máš zesík 10W nebo 100W - pokud pojedou stejně potichu bude každý z nich dávat stejný výkon a příkon se bude lišit jen jejich konstrukcí a tedy vlastní spotřebou. Rozdíl je naopak v tom jak budou hrát (vyšší výkon obvykle znamená i vyšší rychlost a tedy věrnější zvuk,...). Takže to že sis koupil silný zesík určitě není zbytečné a nemusíš se bát že bude zbytečně moc žrát.

Re: Spotřeba zesilovačů

Díky Pavle, moc jsi mě pomohl smile