Téma: Multituner FM

Ahoj kluci, hodila by se mi krabicka v rozmeru 19" racku, obsahujici radiovy multituner. Dejme tomu 16, lepe 32 tuneru, kazdy aby v danou chvili mohl dodavat na svuj linkovy stereo vystup (par cinchu) jine radio.
Ladeni jednotlivych tuneru by probihalo po RS232, nejakymi rozumnymi stringy dejme tomu *SET01FRQ10310; nebo neco podobne logickeho, a samozrejme sadu instrukci i pro rucni ladeni atd. Jiny interface netreba. Staci FM.

Optimalne do 1U. smile

Jak velka je to utopie?

EDIT: Dovolim si na par dni TOP, pak to pujde zase do propadliste. Diky vsem za konstruktivni pripominky nebo nejlip chut se do toho pustit. Myslim, ze sikovny bastlic by si na tom mohl docela vydelat...

Re: Multituner FM

Nikdo nic? sad

To mi ani nereknete, ze je to kravina? smile

Re: Multituner FM

Možná bys měl proletět katalog Monacoru, kdysi jsem tam v souvislosti s plošným ozvučením nějaký multituner viděl a byla to docela drahá záležitost...
Už jen anténní rozbočovač na 32 tunerů není taková prdel, jak si myslíš, jednu dobu jsem do vf a anténní techniky/STA/ dělal.
Podle mě amatérské řešení = utopie.

Web

Re: Multituner FM

Ja si nepredstavuju bastl za par tisicovek, nespadl jsem z mesice. Uvedomuju si ty veci, monacor prolezu. 32 je sice supr, ale i 16 a dokonce i 8 by vytrhlo trn z paty. Potrebujeme proste dostat na N audio vystupu nejakym zpusobem co nejvic radiostanic. Bud pro kazdou zonu jeden tuner, nebo pro kazdou radiostanici v dane lokalite jeden tuner. Multituner v rackovem provedeni, byt aspon na 8 stanic s 8mi vystupy by znamenal uvolneni treba 7U a to uz je znat, navic ted nejde udelat plna redundance, aby kazdy mohl cokoliv...

Re: Multituner FM

Někde v dokumentaci mám "multituner", který jsem vyráběl asi v r. 1986 pro závodní rozhlas Svitu, kde bylo třeba do různých úseků rozhlasové sítě distribuovat různé FM stanice. Je to pět tunerů s TDA7000 se zapojeným AFC, stabilizovaným napájením a perfektně stabilizovaným ladicím napětím, dostávalo to relativně silný signál z STA a fungovalo to k plné spokojenosti až do krachu Svitu v roce 91. To ti ale asi moc nepomůže, ty potřebuješ něco se SW ovládáním, do čehož já nevidím.

Web

Re: Multituner FM

Ciste teoreticky nepotrebuju, pokud by se pokryly temer vsechny stanice v oblasti, tak to vlastne neni ani potreba nijak ridit. Radeji bych ale samozrejme jednotku, ktera je schopna pracovat jako staly poskytovatel na pevno nalazenych stanic, tak i na pozadani z venku po nejakem interface, tedy digitalni tuner.

Ono tuner digitalni tuner s interface je otazka par stovek
http://www.ame.cz/Tunery/Tuner-FM+AM--E … 002100.htm
jde spis o tu VF cast pro pouziti jednoho koaxu a jedne anteny pro vsechny tunery a potom samozrejme sikovneho cislicaka, pro to rozhrani...

Re: Multituner FM

Vzhledem k tomu, že je použita frekv. syntéza LC72131 se seriovým rozhraním, bylo by vhodné zjistit, zda je na konektor vyveden i seriový výstup, zda by bylo možné syntézy řadit seriově. Trochu horší by to bylo s dekodérem RDS (pokud by byl třeba), ty za sebe jednoduše řadit nelze, musely by se přepínat...

... toto jenom jako poznámka k řešení řídícího obvodu.

Web