Téma: Mackie?

Mohu mít za good cenu zesilovač Mackie FRS-2800.Potřebuji ho na basy,ale má spínanej zdroj tak nevím jestli je na bassy vhodnej,ale zase ta váha 10kilo je lxs!doufám že se nevyrábí v číně jako sourozenec Tapco?Díky

Re: Mackie?

mrkni sem : http://www.zvukarina.cz/viewtopic.php?f=16&t=572 , tam něco málo píšou, nakolik je to pravdivé netuším.

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: Mackie?

Tak to mě zajmá co na ten web řekne sincalir. Hlavně na to co tam píšou o těch mackie, protože jestli opravdu používaj stejnou obvodařinu a jsou ještě dokonce lepší i kvalitou, nechápu proč lidi kupujou QSC aj.. V tom bude nějákej kačer.

Re: Mackie?

Já ho potřebuji na 2 kusy subbasů (stereo) s repro BC 15ps100/4ohm.a právě že má výkon 2x850w/4ohm  tak by mi akorát stačil a ta váha yikes
Já jsem myslel že právě Mackie se vyrábí jinde něž v číne jako sourozenec Tapco,ale vlastně co se dnes nevýrábí v číně,myslím že i RMX jsou z číny.No uvidím a ještě popřemíšlím

Re: Mackie?

RMX se jenom montujou v číně. Jinak  na tom tak špatně nejsou i podle toho co se píše, i podle vlastních zkušeností. Rozhodně lepší jak tapco.

Re: Mackie?

Jako co jsem videl otevrene FRS v Prodancu, tak to na 99% je delane v Cine.
Zase na druhou stranu rada "M" od Mackie na me dela dojem, ze v Cine delana neni (ale nevidel jsem to z blizka jen na fotkach).

Samozrejme je tu otazka jestli pokud je to delane v Cine to bude spatne nebo ne, ale znackove mi ty soucastky zrovna neprisly...

(upravil moula 14. 3. 2009 13:28)

Re: Mackie?

Je dělaný v Číně, levné a šmejdské všechny konektory, 700W sin do 4, cca 2500 W do 4 v můstku, zvuk za ty prachy dobrý. Do pokoje nebo k domácímu kinu je ok, pevné prokreslené basy, na profi je to tak na např. levnější 300-400 W basy s menší cívkou a zatížitelností (např. 3" VC 18" bassreflex) nebo v můstku na výkonnější basy s větší cívkou a zatížitelností (např. 500W 18" s 4" VC) nebo na odposlechy/kompakty. Nechá si jakž-takž líbit i dva ohmy, dobře vyřešené chlazení. Já ho kupoval minulé léto, má najeto cca 30 akcí, zatím spokojenost, ale spolehlivost si netroufám odhadnout, to až po deseti letech neprodám-li ho do té doby. Zatím mu nevěřím. Akorát mě nasraly, že ho zlevnily po tom, co jsem si ho koupil smile

edit: aha, teď jsem si všiml, reproduktory už máš, to ti asi bude stačit s odřenýma ušima, nevyužiješ je na 100% procent, ale ale zase je hned nespálíš, zesilovač má fungující limiter, prakticky se nedá přebudit

Re: Mackie?

No třicet akcí je naprostý hovno, to přežije i Omnitronic...
Dva ohmy jsou naprostá zvrhlost a nejde to okecat ani tím, že potřebuju menší basy spojovat paralelně. Při dvou ohmech JAKÝKOLIV zesilovač dostává proudově po píči, ty méně značkové zjeby jsou na tom pochopitelně hůř, protože je v nich očesaný materiál, který při takových proudech pochopitelně klekne. Takže bych radši doporučoval při větším počtu basových jednotek raději víc zesilovačů, než jeden a tejrat ho dvěma ohmy.
Zkuste si třeba takový Fidek FPA10 nebo Omnitronic P3000 zatížit dvěma ohmy na kanál. Takovej ohňostroj jste dlouho neviděli, přestože ty zesíky to mají v papírech dovoleno.

Web

Re: Mackie?

Sinclair omnitronic P3000 to na 100% vydrži hrali sme naňho asi 2roky do 2ohm ale je pravda že sme to nikdy nehnali na maximum...Bassy boli osadené nejakým RCF ale typ presne už neviem...Akurát sa stalo asi 2krat že sa vypol na cca 1sekundu a hneď nabehol...Tož moja skusenosť ale nechcem ho hájiť v tej cenovej kategorii sa dá momentalne zohnať určiťe niečo lepšie.

Re: Mackie?

to Moula:si děláš prdel s tím tvrzením "Do pokoje nebo k domácímu kinu je ok" ?nechtěl bych být tvůj soused.No asi do něj půjdu,láká mě cena,váha a co jsem četl tak by mohl být na bassy lepší než rmx2450,kterýmu se do basů moc nechce a zase 1850HD,kterej je určen spíš na basy, se mi zdá že je zase slabej.Myslím že tahle varianta bude i bezpečnější a nic nespálim.A taky ho ani nikdo neprodává v bazarech atd ,tak to myslím i vypovídá že jsou s ním lidi spokojený.

Re: Mackie?

A nebo že to nikdo nekupuje protože je to šunt, kterej nemá tak dobře udělanej markenting jako omnitronic.. smile

(upravil moula 16. 3. 2009 23:45)

Re: Mackie?

Nedělám, měl jsem ho asi na 14 dní v pokojíčku a vážně má pěkné razantní a pevné basy. Samožřejmě je něco jiného pohánět s tím 6,5" hifi a 18" profi. Jasně, že je to šunt, já byl první, kdo si ho v ČR koupil, nikdo si to moc nekupuje. Jsem zvědavej, zda-li přežije záruční dobu. Můžeš to brát jako ekvivalent PLX podobných výkonů od QSC (které bude asi dlouhodobě spolehlivější), velké basy od této kategorie zesíků prostě čekat nemůžeš, to bys musel připlatit, na druhou stranu je zbytečné ke dvoum basákům v ceně cca 7000 kupovat pětkrát dražší zesilovač. Osobně mě zesilovač spíše překvapil, čekal jsem horší výkony, případně že bude hořet a půjdu ho po pár reklamacích vyměnit za plx... Ale na hodnocení je brzo. Třeba sem něco napíše jiný majitel...  Můžeš pořídit i něco z bazaru, např. ty staré 3U 30 kg peavey, teď si nevzpomenu na označení, koupíš za pár kaček a basují pěkně, 2*1kW/2 ohmů, za cenu FRS-2800 bys sehnal i dva.

edit: chyby, určitě tam nějáké zůstaly, už degenuruju

Re: Mackie?

No právě tak jsem to taky myslel,že je blbost kdž mám jenom 2 basy s 15ps100 a ani nic víc nebudu mít (maximálně je vyměním někdy za 15tbx100) tak k tomu kupovat zesík třeba nějaky plx nebo rmx4050,tak to mě finančně položí a nevyplatí se to pro moje účely.Já jsem jenom nechtěl nějaký srágory typu omnišrot,behringer a jim podobný.Znám týpka kterej má aparát 4kw postavenej jenom z aktivních bednách Mackie a nemůže si to vynachválit jak zvukově tak i spolehlivostí.Mně to přišlo jako rozumná varianta v poměru cena/zvuk.Já to  nemám na ozvučování velkých parties ale spíš na soukromé malé party,malý bar,zahrady atd.
Jo a jěště malý dotaz pls.je lepší zapnout subsonic na vyhybce nebo na zesilovači nebo obojí?(vyhybka je DBX-223xl)
díky

Re: Mackie?

nevím, jak dbx, ale FRSkovej subsonic začíná zabírat někde na 40 Hz (-2 dB ??), pak to jde dolu. Subsonic si vcelku sedne k bassreflexům. Už si to nepamatuji přesně, jen vím, že nedělal nic ošklivého ani při vybuzení na vyšších kmitočtech. K domácímu kinu nebo k hifi ho můžeš vypnout. Víc se hodí clip limiter, který funguje dobře, ale pozor, když ho zapneš, přestane se rozsvícet ledka clipu (alespoň u mého modelu), poslední se pak rozsvítí žlutá (- 3dB pod clip), což není úplně domyšlené, zesilovač sice nedonutíš odělat ze sinusovky obdělník, ale mohl by tou červenou ledkou alespoň zahlásit, že limiter už snižuje citlivost.

Re: Mackie?

Co má subsonic co do činění s limiterem? Snad je to filtr, kterej ořezává pořád a ne jen v limitaci...

Re: Mackie?

jo, pomotal jsem to, asi mi už hrabe, mělo to být něco, jako že má pěknou limitaci (to si pamatuji) i na vyšších kmitočtech, subsonic padá cca pod 40 Hz (ale už si to přesně nepamatuji, prostě to bylo v pořádku a víceméně dle údajů výrobce, tak jsem to dál nekoumal) a hodí se k bassreflexům (i když pro 21" nebo hodně dobré 18" bych ho zapnul jinde a nastavil níže) a clip limiter funguje smile  koukám, že mám skoro 60 příspěvků, budu si muset dát pauzu, nejsem na to zvyklý  smile

Re: Mackie?

Teď čtu v #1, že to FRS-2800 má spínanej zdroj: v čem kromě váhy to bude mít výhodu oproti toroidu? V spolehlivosti ani účinnosti předpokládám ne? Topit to bude imho taky víc...

Re: Mackie?

s tou ucinnostou to nebude az tak zle..
Pokial je to DOBRY spinany zdroj tak bude mat konstantne a nezvlnene napatie aj pri max dlhodobom vykone
Pri klasickom zdroji to uz z principu nejde..kto meral vie, ze u vykonnejsich zos. to lieta klude 10V hore dole na vetvu (aj viac) pri max zatazi