Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 4)

Audioweb.cz » Projekty stojanových reprosoustav » mirulu (Peerless 831882 a Seas 27TBF/G + Monacor WG-300)

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 72]

Re: mirulu (Peerless 831882 a Seas 27TBF/G + Monacor WG-300)

To je pravda, zmiňoval se, že to dělal, a že se s tim pěkně fázově natrápil kvůli tomu pírku smile. Mezitim jsem se s tim já už taky pral a tiše jsem mu záviděl, že už to má hotový smile. To já to pak předělal na waveguide, ale to se zas změnila celá chára, tak jsem jel úplně znova no.

Web

Re: mirulu (Peerless 831882 a Seas 27TBF/G + Monacor WG-300)

Naozaj pekný projekt. Nenápadne vyzerajúce sústavy ukrývajúce kopec práce, kiež by som si aj ja tak rozumel s meraniami a kiež aj mne by to tak vyšlo. Každopádne som motivovaný sa do toho dať. Ďakujem a chválim ešte raz!

(upravil dawsoo 15. 3. 2009 15:23)

Re: mirulu (Peerless 831882 a Seas 27TBF/G + Monacor WG-300)

Nemám s tím nic společnýho 100% potvrzuju big_smile je to checkovina (peerless+tendle kovovej seas) ... Hodnocení mini projekt ze dvou poměrně pro mne dost problematickejch repráků... vyhýbka by nešla o moc jednodušeji kvůli prasečinám co nahoře dělá ten peerless, ale výsledek je sfázovanej a rovnej a to je to hlavní dobrá práce ...... ale speciálně za úpravu 27TBFCG s WG300 dávám 1* zrovna u tohodle repráku to smysl má ... je dobrej dole a WG mu ještě více pomůže ...

Hodnotím pěkná a poctivá práce tohle má smysl Milane... vezměte si z Mirulu-a příklad a přistupujte k tomu kluci takhle... měření je opravdu nezbytná věc a vidíte že se k tomuhle pěknýmu výsledku může dopracovat každej když to bere alespoň trošku vážně.

Matbat: Ty věci mimo osu jsou vlastnost použitejch měničů.. nešpekuluj a něco už raději konečně postav chlape big_smile

Není co dodávat...

(upravil mirulu 15. 3. 2009 21:21)

Re: mirulu (Peerless 831882 a Seas 27TBF/G + Monacor WG-300)

Davide, ten vejškáč je kolem 2k fakt supr, až moc mi přijde, když jsem měřil zkreslení, tak se to po děličce náramně vyčistilo. Ten peerless má zrovna těsně před 2k bordýlek na zkreslení a do toho když přijde hned něco, to má zkreslení o skok jinde, jde to slyšet.

Web

(upravil dawsoo 15. 3. 2009 18:53)

Re: mirulu (Peerless 831882 a Seas 27TBF/G + Monacor WG-300)

Mirulu:
Já bych dal raději přednost textilu 27TDFC... ten je dole na tom podobně dobře ale nahoře nemá zdaleka takový velký problémy (projevující se hlavně zvukově na měření to vidět není tak dramaticky) Ty grilly a ten průhlednej bazmekpřed kalotou pod grillem to je to hlavní co ty seasy předem diskvalifikuje do top projektů (rozostřenej tupej zvuk nahoře) všechny kovový a slušný vážněji míněný měniče mají pořádný difuzor... proč je tomu tak o tom píše vcelku srozumitelnou řečí např. třeba Velký Bobo ve stavíme reproduktorové soustavy.

Rozepsal jsem se z důvodu že čirou náhodou jsem současně stavěl bedny z těch samejch repráků doplněný basáčkem na 3p,a ač jsem se snažil odvést práci na 100% výsledek je limitován i při precizním vyladění právě těmito měniči... Jsem s nárokama hodně vysoko, tak proto se ti to třeba bude zdát přehnaný,ale je to prostě tak nemohu si pomoci.

Není co dodávat...

Re: mirulu (Peerless 831882 a Seas 27TBF/G + Monacor WG-300)

Davide, jasně, chápu to, já jsem toho zas tolik z vyšší třídy neslyšel, max. teď dva roky po sobě na  highendu. Minulý rok jsem nevěděl podle čeho poznat jestli to hraje dobře nebo špatně, resp. jsem to hlavně hodnotil, jestli to znělo líbivě nebo nelíbivě. Tenhle rok jsem byl chytřejší a už jsem si podle zkušeností, které jsem získal všímal i jiných věcí. Ale přesto mi přijdou tyhle vejšky na dobré úrovni. Ale tak jestli se mi někdy do ruky dostanou nějaký pořádný vejšky a budu mít na ně čas, tak pak zjistim třeba rozdíl. V tuhle chvíli se mi to líbí, a to moc. Měl to být jenom takový odpočinkový projekt, na kterém jsem se měl naučit pořádně měřit a sklouzlo to k takovýhle šílenosti. Tak to se teď na ty svoje sloupy těšim smile Až bude čas, tak jim dám do těla.

Web

(upravil dawsoo 15. 3. 2009 19:10)

Re: mirulu (Peerless 831882 a Seas 27TBF/G + Monacor WG-300)

V poho.já tě chápu nebylo to myšleno ve špatným.. máš doma přeci repráky do 3p který už jsou jinde.. L21+Tang Band+25TAF/D (což narozdíl od 27 již pořádný výšky jsou) pokud si pamatuju... ber to tak že tohle je jen taková velmi dobrá rozcvička ...pokud odvedeš stejně dobrou práci jako tady tak mi věř že tyhle honem rychle schováš big_smile

Není co dodávat...

Re: mirulu (Peerless 831882 a Seas 27TBF/G + Monacor WG-300)

dawsoo, a nebyly by obrázky se směrovkou z toho Tvýho projektu? Chápu to tak, že jsi to dělal bez WG. To by mohlo být zajímavý srovnání.

(Stavím, stavím, hezky po krůčkách... smile )

Re: mirulu (Peerless 831882 a Seas 27TBF/G + Monacor WG-300)

MaBat napsal:

Co jsou ty "věci" mimo osu na 3,5 a 9,2 kHz? Po tom jste nepátrali?

Na 9K difrakce ve WG. Na 3,5K je to složitější. Nad 2K je nějaká rezonace způsobená WG a kryje se to s nějakými difrakcemi čert ví od čeho.

Re: mirulu (Peerless 831882 a Seas 27TBF/G + Monacor WG-300)

Podle mě tam dělá bordel to profukování, když jsem s tím tak trochu zahejbal, chára se kolem děličky srovnala.

Web

Re: mirulu (Peerless 831882 a Seas 27TBF/G + Monacor WG-300)

Matbat:
Nemám kontroluju to beztak jen do 15st kde se to chová korektně ... více mě vidět netřeba smile

Mirulu:
Jsou to jen minoritní věci utěsni to tak že dáš pod ty měniče WG silikon napevno... vejšku klidně napevno myslím že ji stejně i kdybys chtěl neodpálíš ...vzhledem k tomu že jsi ji tutově musel brutálně odporama sundavat citlivostně dolu, nevim jak default ale moje upravenka i bez WG jde skoro k 93dB smile

Není co dodávat...

(upravil mirulu 17. 3. 2009 0:56)

Re: mirulu (Peerless 831882 a Seas 27TBF/G + Monacor WG-300)

Davide, já jsem silikon zkoušel už několikrát, dokonce jsem si i pohrál a nějakou tu vrstvu jsem kolem grilu napatlal, stejně tam něco bylo. Kdyby se to podařilo silikonem, byl bych samozřejmě nejaději. Waveguide je přilepenej, tak si tam lámu ruce skrz otvor od 5" a koukám skrz díru pro br a terminál, je to jebačka, proto to chci udělat pořádně a jednou.

Web

Re: mirulu (Peerless 831882 a Seas 27TBF/G + Monacor WG-300)

Mirulu:
To je divný kudy to fučí... co těsnění pod peerlesse taky předpokládám že máš....ono s tím namáčknutím pokud je vše zapuštěný je asi probléma obecně... viděl jsem asi dvoje bedny (tovární)
a ty to měly řešený tak že bylo na to spešl tvarovaný těsnění

Není co dodávat...

Re: mirulu (Peerless 831882 a Seas 27TBF/G + Monacor WG-300)

mirulu, já jsem WG zabrousil až sedl přesně za okraj síťky. Myslím, že to vyšlo akorát k nějaké rysce z formy WG.

(upravil mirulu 17. 3. 2009 0:58)

Re: mirulu (Peerless 831882 a Seas 27TBF/G + Monacor WG-300)

Peerless má své vlastní těsnění, zní to přímo od vejšky. Prdí to kolem ní no. Mam takovej pocit, že ten WG neni kolmo zbroušenej, takže pokud dotáhnu vejšku, byť se silikonem, tak na protilěhlé straně, kde to dosedlo, je fuga. A jelikož je to už zalepené, tak WG už nesrovnám. Proto chci zalejt žebrování pryskyřicí a vejšku pak přes těsnění nebo silikon opřít o plochu.

Web

Re: mirulu (Peerless 831882 a Seas 27TBF/G + Monacor WG-300)

Pekný projekt - návrh, zapojenie, meranie. Všetko ako má byť. Len výhybka je na moje gusto trochu zložitá (neber to ako kritiku). Ešte raz - veľmi dobré.

(upravil MaBat 17. 3. 2009 10:59)

Re: mirulu (Peerless 831882 a Seas 27TBF/G + Monacor WG-300)

Pro ilustraci tohle je závislost podílu na celkovém vyzářeném výkonu (spektrálně určujícím celkové zabarvení zvuku beden v místnosti) na úhlu od osy (tj. pro kulový vrchlík o daném středovém úhlu) za předpokladu, že bedna vyzařuje osově symetricky a nesměrově do 45° (měření 15° od osy je v mirulově grafu ta červená čára). Obrázek o užitečném rozsahu off-axis měření si tak udělejte každý sám.

http://s4.postimg.cc/htbsw83sp/148_vv45.jpg

Re: mirulu (Peerless 831882 a Seas 27TBF/G + Monacor WG-300)

Marceli, nežer to tak, vždyť z toho zblbneš, takhle nic nepostavíš a budeš se jen trápit, ideální bedna, reprák prostě nexistuje smile
Mirulu: máš to hezký chlape, musím ti to pochválit veřejně a ne jen přes ICQ.

(upravil MaBat 17. 3. 2009 11:04)

Re: mirulu (Peerless 831882 a Seas 27TBF/G + Monacor WG-300)

Přes léto stavím, v zimě se učím smile Krom toho tohle by měli být základní věci, ne se honit za rovnou charkou v ose podle edge... např.

(upravil Jarous 17. 3. 2009 11:14)

Re: mirulu (Peerless 831882 a Seas 27TBF/G + Monacor WG-300)

"ne se honit za rovnou charkou v ose podle edge... např."
Jo v tom ti dávám za pravdu, rozebírat to tady nebudu, MethMan mi trochu otevřel v tomhle oči a nový bedniska na to budou pamatovat.

Příspěvky [21 až 40 z 72]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Projekty stojanových reprosoustav » mirulu (Peerless 831882 a Seas 27TBF/G + Monacor WG-300)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£