Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 17)

Audioweb.cz » Projekty sloupových reprosoustav » KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 ... 17 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 327]

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Flojdi jsou tak dobře nahraný, že maj dobrej kopák prakticky na čemkoliv s aspoň trochu basákem smile

(upravil KUmBAjz 7. 3. 2009 20:01)

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

flojdi hrajou celkem, ale jde taky o prostorovost, když si pustíš vše od dark side dál..třeba ve Zdi a the final cut jsou vynikající efekty - i pak v momentary lapse, není to jen o basáku.

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

jj, takova Signs Of Life, tam je tech detailu dost wink Kdyz se tomu trochu osoli.

(upravil pistole 7. 3. 2009 20:09)

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

jj waters přiletěl vrtulníkem, někdo ve vedlejší místností rozbil flašku, a potom utekl prázdnou chodbou. někde v dálce zaštěkal pes, prachy cinkajív kasičce, ptáci zpívaj, kytky smrděj a děti vřískaj na hřišti za barákem.
A červi hryžou v mozku dál...

wink

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

...taky si vobčas nejsem jistej, jestli do mě ten watersův vrtulník nenakouří.....

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Bezvadná práce, upřímně blahopřeji. Ta dýha je fanatastická!
P.S.
Někdy před dvanácti (?) lety jsem stavěl tehdejší visatonský TOP model Atlas DSM MkII. (basák TIW 400 = 15" venku + druhý basák TIW 250 = 10" uvnitř). Dost jsem se natrápil s navázáním 8" středobasu na 2" středovýškovou kalotu, ale nakonec se to celkem povedlo. Bedny měly úspěch, takže jsem postavil celkem 3 páry těchto "monster" 180x40x40cm, cca 100kg/kus.

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

JOJO, já sem se rozmýšlel právě jestli budu stavět atlas compact nebo dsm mk III, do těch velkejch atlasů sem chtěl původně místo kaloty na středu právě TI100. a nahoru KE25SC nebo páskáč MHT... ale nakonec jsem se rozhodl pro compact, protože výroba basáku TIW 400 končila. Náhrada prý neměla být a končící model jsem nechtěl. TIW 300 byl úplná novinka, a když jsem ho viděl, s tím obřím magnetem a pohonem - a výkonem úplně mě ukecal... Kdyby udělali novej velkej TIW 400 (dělal se snad 20 let) určitě bych stavěl právě "DSM MK III.." i když jak jsem řekl jinak osazené. A zvukově říkáš že se to líbilo - co si stavěl?

(upravil Jarous 7. 3. 2009 22:01)

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Do té emkátrojky monitoru 890 bych v budoucnu rozhodně šel, jsou to suprový bedny, slyšel jsem v Německu starší verzi a byl to naprosý nářez, skvěle to tlačí odspodu, přes střední pásmo nahoru, na dynamice je silně znát středová horna. Než jsem se vrhnul do open baffle, mělo to být moje definitivní řešení. Jinak tvůj projekt moc chválím, mám rád velké bedny. Co na to doma, nechtějí tě s tím vystěhovat ?

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

právě by mě zajímalo jak Monitory 890 hrají, ty horny tam jsou na středech i vejškách... zvuk kvalitní horny neznám, znám jenom ty hnus vejškový horny z levných PA nějaký motoroly za 200,- ... takže jestli to hraje fakt dobře, tak na to udělám zálusk... nicméně je to raketa, pěkně dlouho bych musel střádat groše... ta jedna vejšková horna stála mám pocit snad 15 000,- nebo kolik - vím že mě to tenkrát usadilo - ta cena.. ale třeba špicový bedny, který bych taky rád poslech, jsou usher d-2 - ty jsou jen dvoupásma, ale zato třistalitrový... a taky jsou hodně dobře hodnocený... ale ty stojí asi 600 000,- - a jelikož si celoživotní hypotéku fakt brát na bedny nechci....... (tak si je nekoupím)

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Skvělá práce, nemůžu se na ně vynadívat. Velikostně přesně podle mého gusta.

Mimochodem, na vedlejším fóru jsem se dozvěděl, že je velký rozdíl ve zvuku beden pokud jsou pod nimi
hroty/kolečka ve prospěch hrotů. Jsem sám, kdo si myslí, že to je volovina? Aneb odváží se někdo říct, že pozná rozdíl ve zvuku beden při slepém testu s kolečkami/hroty?

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Jaký vedlejší fórum?

Já osobně teda poznám, jak mi bedny přenášej šílenejch vibrací do podlahy, když nemaj ani nožky lol

(upravil Dismembered 8. 3. 2009 0:18)

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Hifinázory - http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopi … p;start=50
Vibrace beru, ale zajímalo by mě, jestli je někdo zodpovědně schopný prohlásit, že je zvuk kvalitnější s hrotama než s kolečkama a rozdíl je větší, než lim(x) a x->0 smile

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Myslím, že rozdíl ve zvuku nebude.

Web

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Zvukový rozdíl být může.....

Není to ovšem kolečkerm a hrotem ale tím, že kolečko má jisté vůle a bedna by mohla být nestabilní. Pokud se kolečka pečlivě vypodloží tak aby váha bedny byla rovnoměrně rozložená tak by imho rozdíl být neměl.

Na ono "vedlejší" fórum si dejte bacha hemží se to tam duchaři kterří budou tvrdit, že největší přínos na zvuk má podložení komponentů cerabaly za 20k yikes .... Z výše uvedeného je asi jasné co si o tom myslím.

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Jsem rád, že na to mám stejný názor jako vy.

pistole: Cerabally ještě nejsou to nejhorší, jsou tam schopni tvrdit, že i např. ethernetové (LAN) kabely mají vliv na zvuk !!! Nebo otočení pojistky v zesilovači, zlaté pojistky, výměna jističů v domě za "hifi" jističe a nebo i výměna zásuvek za "hifi" zásuvky - samozřejmě všechno mnohonásobně dražší. A to nejsou patnáctiletí kluci, ale i chlapi přes 50 let.

(upravil KUmBAjz 8. 3. 2009 14:16)

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

No, můj názor je, že hraje cd, zesilovač, kabely jak signálové, tak reproduktorové určitě znát jsou a v některých případech i dost podstatně, a bedna. Nicméně kolečka na 75 kg važících bednách (já), které jsou v koberci zaříznuté až běda fakt řešit nehodlám - samozřejmě že jsem při hlasitém nabasovaném songu zkoušel pochmatávat, ale nikde nebrní nic. Jen skla v celém bytě a tenká příčka mezi kuchyní a mým pokojem smile. Hroty jsou designová záležitost a jestli se přenos vibrací a následné (jsem jinak v podstivě postaveném paneláku, kde rozhoupat podlahu je nemožné) zlepšení zvuku s namontováním hortů projeví a zlepší o 0,001%, tak souhlasím, že to vliv má, ale spíš pro dobrý morální pocit "pasažéra" v křesle. Jako že to lépe vypadá, než bedny za 60 000 na (mimochodem praktických) kolečkách z kancelářské židle. Nicméně mám pocit, že spousta lidí staví fakt levné skříňky (řekněme do 10 000,-) a řeší právě takové kraviny jako hroty. Pokud se to líbí, nemám nic proti, ale obestavovat to legendami jak to lépe hraje. Pánové, zvuk tvoří elektronika, měniče, dobře provedená pevná a nerezonující skříň (nebo fajnovky jako BW NAutilus - šnek, kde to je spočítané a na fyzikálním podkladu doložené), správné zatlumení a hodně závisí taky jak máte vytlumenou místnost (koberce na zemi, na stěně, závěsy) - protože jakmile dáte na cd pauzu a slyšíte ještě jak tam ten virbl oběhne čtyřikrát místnost, je to špatně - dále jak máte repro na sebe namířené - zda jsou spíš natočené lehce a zvuk tedy vás v křesílku lehce obíhá kolem a tvoří větší prostor, nebo zda je máte spíš namířené osami reproduktorů na sebe, čímž se sice může zmenšit přednes prostorovosti, nicméně jste víc vtaženi do děje a neunikají vám detaily. Obecně místnost může bednám hodně pomoct, ale i drahý aparát úplně zabít...
můj závěr: řešme "prkotiny" úměrně ceně aparátu. Pakliže mám bedny i s přístrojema za 15 000,-, je to jiné, než apaprát za 150 000,- nebo než za 750 000,- např. Budu-li mít Bowers  Wilkins 800, bedny za asi 350 000,-, zesilovače za dalších aspoň 100 000,- a cd za 50 000,-, můžu řešit hrotíky a spousty banalit, protože jsou to rekněme referenční přístroje a každá maličkost se nějak vyplácí, navíc úměrně ceně toho všeho. kabel za 5000,- oproti dvoulince za 50,- bude určitě slyšet. Je nesmysl na repro TVM za 5000,- dávat kabely za 5000,- ... což by snad ani leckoho nenapadlo. jen mám právě pocit, že se tu řeší fakt věci úplně mimo mísu mnohdy...
Jako když se podíváte na foto z tuning srazu. Pár "bejků" má auta kompletně postavený, sami dělali kastle - kolikrát upravený tak, že by sama fabrika koukala co se v garáž i dá udělat, motory úžasný - celkově dobrá práce. A pak tam je 99% "izolepa tuningářů", kteří mají sériovou fabii, dají pod ní fialový neony, pásku přes dvěře, mračítka na světla, subwoofer za 2500,- a jsou děsní kingové... a hrozně tomu rozumí...
...k těm jističům ještě - jističe nevím jak na tom jsou, nicméně samozřejmě existují pračky proudu. Jsou to pixly jako krabice od PC, a mají za úkol z toho chaotického proudu co nám teče ze zásuvky udělat trošku něco seriózního. Opět celkem nesmysl takovou věc za třeba 20 000,- napojovat na aparát za 40 000,-. Řeknu-li to tak, že stejně jako nadupaný motor závodního auta je choulistivý na kvalitní palivo a seřízení, může být zesilovač za 100 000,- náchylnější (byť je mnohem kvalitnější) na kvalitu proudu. Mohou vznikat při zapojení několika přístrojů do jedné zásuvky (přes psa nebo rozdvojky) různá rušivá bzučení, sám jsem to zažil. Opět ale říkám, pračku proudu určitě ano, ale na aparát příslušné hodnoty... (já mám pračku taky jen na ponožky a trencle)
smile
mimochodem - zkoušeli jste si někdo s pětasedmdesáti kily hejbat? je to stejný, jako tahat megaožralýho chlapa z hospody... kdybych to měl na parketách, tak hroty možná... ale na koberci... to máte skoro dvacet kilo na nožku, to bych se asi propíchl k sousedům... ...bych defloroval podlahu smile

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

velmi pekne spracované!pochvala!

(upravil Power of Bass 8. 3. 2009 19:49)

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Nemám slov. Naprostý luxus ! Ta dýha, mazec... Monstrum budící,bezpochyb oprávněný respekt.
Hodnou chvíli jsem nemohl odtrhnout oči a trávil,málem i slzu uronil. Jen pohled samotný ve mne budí pocity snad hlubši,než při pohledu na opravdu vyjimečně krasnou ženskou big_smile Ve spojení se zvukem to musejí být naprosté orgie big_smile
Až budu velký, něco takového si pořídím !!! (ne,že bych na to neuškudlil už teď,ale pořád ještě má vyšší prioritu vlastní bydlení... zatím. big_smile).

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

MMMM tak naozaj klobuk dole tiež som zataženy na visaton a ma rozrobený projekt nie tak velky ako ty ale možem potvrdiť že je to moooc a moooc finančne naročne.U mna mas za to 1 odyhovanie na paradu normalne ti zavidim este to tak pocut a bolo by dokonane.:D

Re: KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

K tým káblom od zosiku k bedniam ti môžem poradiť cyky kábel 4 x 2,5 zapojené protilahlé vodiče na "+" a druhé dva na "-"na  zosilovači.Odskúšané na mojích ATLASOCH a receivery Yamaha 797.Je to počuť na stredoch dosť!Dvojlinka NIEEE.Ináč Diana Krall na tieto bedne hrá +++.Vyskúšaj.Ak si muzikant bude to velký zážitok.A už ích máš rozohraté?Mne sa rozohrávaly asi 20 hod.Sú to fajn bedne !!!

Příspěvky [41 až 60 z 327]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 ... 17 »»»

Audioweb.cz » Projekty sloupových reprosoustav » KUmBAjz (Visaton TIW300, AL170, TI100 a KE25SC)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£