Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 7)

Audioweb.cz » Reproduktory » Levný střeďáky a středobasy

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 137]

(upravil MaBat 5. 3. 2009 9:55)

Re: Levný střeďáky a středobasy

"Homogenita směrovosti je i přes toto řešení poslechově velmi dobrá"

Homogenita směrovosti - co to je? Měřil jsi index směrovosti? - ukaž smile Sorry, ale dělit 8" (to už je jedno, že to je papír) na 4,7kHz je už opravdu dost mimo. Neříkám, že se to někomu nemůže líbit, to platí neustále a všeobecně. Mně (už) se to nelíbí.

Že je velká plocha vždycky dobrá, je mimo diskuzi. Nesmí to být ale příliš na úkor jiných věcí.

(upravil dawsoo 5. 3. 2009 9:55)

Re: Levný střeďáky a středobasy

Něco pro měřáky:

http://img150.imageshack.us/img150/1772/tbw5.png  Tangnband W5-1611SA

http://img150.imageshack.us/img150/7997 … elator.png Scanspeak 18W8531G00

Stačí se podívat a jasně je vidět že ten TB je použitelnej jak jako šíro tak i jako střeďák kde si myslím že bude mít ještě lepší výsledky.. pro porovnání dávám revelatora 18W což byl doposud nej reproň velikosti 4-8 co jsem měl možnost měřit.

Matbat:
To že se ti to nelíbí je sice pěkný ale furt je lepší dělení na 4,7k než nechat tu osmu jít až nahoru... to je to co Jarda chtěl sdělit alespoň já to tak chápu. big_smile

Není co dodávat...

(upravil MaBat 5. 3. 2009 9:54)

Re: Levný střeďáky a středobasy

Nikdo nezpochybnuje, že Tangnband W5-1611SA je slušnej reprák smile I když zrovna podle tohodle jednoho obrázku soudit...

- to lepší nepochybně je big_smile

(upravil Jarous 5. 3. 2009 10:01)

Re: Levný střeďáky a středobasy

Tak jak říká David. Marceli domluvíme se a klidně přijeď, ať tady nemlátíme prázdnou slámu a neslovíčkaříme, máme to k sobě cca 70Km z Vimperka jsi u mne, co by dup. Můžeme změřit i ty indexy směrovosti, nádobíčko mám.

Re: Levný střeďáky a středobasy

Jardo, neber to osobně, vůbec to tak nemyslím, ale jít si poslechnout 8" na 5kHz už se mi dneska nechce ani k sousedovi big_smile Měření indexu směrovosti je práce na celej den a vůbec to jde doma dost blbě...

Berme to všechno s nadhledem, doufám, že nejsem sám, kdo to tak bere.

(upravil dawsoo 5. 3. 2009 10:11)

Re: Levný střeďáky a středobasy

Matbat:
Si pěkně koleduješ panáčku co? big_smile Když to lepší nepochbně je tak jsem nějak nepochopil proč si se zas sem začal svejma myšlenkovejma pochodama srát.... big_smile Za tím co jsem napsal ohledně širokopásem si stojim ,neb jsem se o tom přesvědčil několikrát a to v přímým srovnání s konvenčním vícepásmovým řešením... čím větší šíro tím mizernější chování nahoře.... čím menší šíro tím mizernější chování dole fyzika je jen jedna big_smile mě osobně by tyhle dva obrázky stačily na to abych si udělal obrázek o tom jak se ten reprák chová v porovnání s referencí. Jinak beru to taky\ s nadhledem ale občas pěkně provokuješ jen co je pravda big_smile

Není co dodávat...

(upravil MaBat 5. 3. 2009 10:15)

Re: Levný střeďáky a středobasy

Panáčku, nejsem si vědom toho, že bych řekl cokoliv jinak, než jak jsi to napsal ted ty... smile

Menší neshoda tady mohla vyplivnout jen z toho, že TB asi nebude tak úplně klasický širokopásmo (spíš basáček, kterej jde kultivovaně celkem vysoko - tudíž s klidem použitelný do třípásma). Takhle se na tom shodnem?

(upravil dawsoo 5. 3. 2009 10:30)

Re: Levný střeďáky a středobasy

Joo to by asi šlo big_smile Původně jsem jen chtěl vymluvit Antimu koncepci šíro doplněný na okrajích (ne z hlediska typu měnče ale z hlediska děliček) že je kravina dělat koncepci tak že střeďák pojede od 100Hz do 8kilo ... takovej reprák kterej tohle zahraje dobře není... vím že to hodně svádí mít středy nedotčený děličkama,ale praxe ukazuje že to je větší zlo než klasika byť klidně šíro ale použitý v pásmu jako střeďák tj pro pětačtvrtku nejít pod 450Hz a nad 4,5kHz.... a pro čtyřpalec hraničně 700Hz a 6kilo = to je to hlavní o co mi šlo abys byl v obraze že jsem to nemyslel nijak zle.To že jsem do toho zamontoval W5 bylo jen o tom že jsem to uvedl jako příklad jak to chci dělat a řešit já.

Není co dodávat...

(upravil Jarous 5. 3. 2009 10:36)

Re: Levný střeďáky a středobasy

MaBat: no jak myslíš sousede, nabídka platí, kdyby sis to náhodou rozmyslel, alespoň se teď nemůžeš vymlouvat, že jsem ti nenabídl realitu a ne jen nějaký obecný řeči. Fyzika je jasně daná o tom žádná, ale hrát to může, dneska bych to řešil se současnýma vědomostma trochu jinak.

(upravil MaBat 5. 3. 2009 11:07)

Re: Levný střeďáky a středobasy

Jardo, realita je jen jedna a to ta, kterou změříš. (Ale až budu mít někdy cestu do Budějc, rád se samozřejmě stavím.)

dawsoo: Jasný, s tím vším já souhlasím. I když, i ta 5,25" už bude na 4,5kHz podle mě směrovat víc, než je dobrý (ne nic vážnýho, ale na výkonu už bude trochu propad, malej ale bude. Sám víš nejlíp, kde začínají směrovat 5"). Nakonec jde jen o cíle, který si člověk stanoví.

"Vždyt já Vás mám rád...! Proč myslíte, že tu na váš řvu??" lol

Re: Levný střeďáky a středobasy

Ale jo, já myslím, že MY si to vyjasňovat nemusíme smile

(upravil junglist 5. 3. 2009 11:37)

Re: Levný střeďáky a středobasy

Volové...:lol:  Jen se melte, aspoň se člověk zase něco dozví wink Akorát jsi mi Davčo zbořil domeček z karet, s těma okrajema pásem sad Ale je mi to jasný jak to myslíš a vezmu si to k srdci. V podstatě se nic neděje, pouze se pásmo pro šíro o něco zůží, i tak to bude v pohodě. Doufám.

dawsoo, anti sháněl TB, a jako střed ne? Proto jsem inzeroval tebe wink

(upravil dawsoo 5. 3. 2009 13:57)

Re: Levný střeďáky a středobasy

Juglist:
Hele tak zlý to zas není... základ je jedinná věc nehnat reproně s malejma membránama dolu... tohle je poznatek od pistolníka a ač jsem dřív nebyl takovej skeptik tak mu s odstupem doby a proběhnuvšími x projekty musím dát za pravdu... na vrchu to tak zlý není ... jde jen o to vychytat děličku tak aby to uchometricky ani v problematičtějších prostorech jdenoduše nevadilo smile

Matbat:
Marceli,kdyby všechno šlo jednoduše změřit, bylo by to milionový a snadný smile bohužel ta realita je mnohdy uplně jiná což je průšvih kuli kterýmu pak člověk musí jít cestou různejch šílenejch pokusů měření a poslechů a jejich kombinacema a porovnat co nejvíc repráků aby bylo opravdu z čeho vybrat to nej.. leze to šíleně do peněz a časově to taky je žrout jak kráva,ale co by člověk neudělal pro to si moci pustit svý oblíbený písničky tak aby mu to nevadilo ...realita je tvrdá a neúprosná = pokud má bejt něco dobrý, musí to splnit všechny ukazatele jak měření (musí být v nějakých mezích) tak i poslech a subjektivní pocity (dobrý se většinou pozná snadno nepoutá pozornost a působí klidně) ... což není ve výsledku sranda udělat i pro jinší kofry než jsme my amatéři a nadšenci tady na fóru.

All:
I proto zakládám tyhle pro dost lidu třeba nepochopitelný thready kde se snažim zhonotit věci co mi prošly rukama...Nechodím sem proto abych radil začátečníkům co za teslu použít,ale chodím sem kvůli lidem kteří už vědí co chtějí a  lidem kteří už něco dělali a maj nějakou představu - těm si to myslím pomůže o dost více než jen datashet výrobce... aneb pro vás co vám to příde jako píčovina mam radu nečtěte to,pište do jinejch dredů je jich tu hodně ... pro ty co jim tpo smysluplný připadá tak mam prosbu nestyďte se a přidejte i vy svý dojmy a subjektivní srovnání... hodně to tý naší mini skupince hračičků a gurmánů pomůže.

Není co dodávat...

Re: Levný střeďáky a středobasy

Chlapci,moc díky za zde uvedenou diskuzi,díky které se zas dostávám do obrazu.Bedny jsem tvořil naposled před několika lety,a díky tomu že mám celkem široký záběr koníčků,nedaří se mi udržet všechny data v palici.Ale díky těmto příspěvkům se mi dělá jasno....
Jinak,nechtěl jsem jít až tak do extrémů s tím širokopásmem,jen jsem měl nějakou vizi cca 250/5000Hz,kterou jsem bohužel musel poopravit.Pokud to tak čtu,tak vychází klasické třípásmo,a dolů přidat subbas.Což pro mně fakticky znamená to co už jsem se tu dověděl-přidat k mému malému Audaxu ještě jeden 7-8",na to pásmo od kila do tech sedmi set.
Jás ebohužel díky aktivu bez kompenzací musím koukat i na nějaké nesrovnalosti v cháře,na druhou stranu si můžu nastavit kmitočet dle libosti.
Zorg tu vpomínal nějaké repro,byly to dvě kaloty v sobě,jaký máte na to názor?

(upravil MaBat 5. 3. 2009 17:05)

Re: Levný střeďáky a středobasy

Davide, to "změřit" jsem napsal schválně, trochu provokativně. Totiž měřit se dají nejen reprobedny samotný, ale i to jejich subjektivní posouzení posluchači (prahy slyšitelnosti, preference, hodnocení zvuku v různých škálách). To druhé bohužel jen statisticky (tj. nikdy se nezavděčíš všem, ale trend chytíš). To vše se dělá, třeba lidi od Harmanu už nad tím strávili leta. Leccos už pustili, ne všechno, ale stačí jen naslouchat a číst mezi řádky, aniž by musel člověk sám vyzkoušet desítky repráků... Vedle toho pak samozřejmě stojí lidi, který mají třeba univerzální averzi k papírovým membránám, apod. - ty to pak mají těžký wink Resumé: udělat bednu, která se bude líbit jednomu konkrétnímu člověku, není (resp. nemusí) být snadný, ale udělat bednu, která se bude líbit velké většině lidí (aniž by ovšem dopředu věděli, co poslouchají!), už tak záhadný neni.... Tak to vidím dneska já, čím víc se o tom dozvídám a čím víc toho zkouším (není to mnoho). To jsou podle mě výsledky, na který by se měl člověk zaměřit. Taky se totiž může stát, že rady od člověka, kterej si už to svý našel (může to být cokoliv), můžou být pro druhýho v podstatě i k ničemu - stačí, aby byl aspoň jeden z nich jen dostatečnej "exot" smile

Nic z toho není osobní a je to jen skormný pokus o vyjádření toho, jak to vnímam já. Lze nesouhlasit smile

Z toho mj. vyplývá, že zkušenosti nabrané z vývoje beden sama pro sebe (tak, jak se mi to líbí), jsou do značný míry nepřenosný. Pokud se tedy nejedná o základní fyzikální věci, jako že malá membrána basy nezahraje, velká směruje a kroutí se, apod.

Re: Levný střeďáky a středobasy

David, len pekne pokračuj, je veľmi výhodné a príjemné šľapať po cestičkách, ktoré vyšľapali druhí smile.

Re: Levný střeďáky a středobasy

Matbat:
Ale jo vždyť já se nechci zavděčit všem... ale mým cílem je udělat to tak aby mě to nevadilo a mohl jsem v klidu poslouchat muziku co mam rád... jedinnej problém u mě je ten že mě prostě komerce už nestačí delší dobu tak jsem nucen si udělat halt vše sám podle svýho gusta...výhodou je že nepotřebuju nikde šmejdit a hledat mezi řádky... umím si vybrat po 20 letech co si hraju s reprákama to co mi sedne sám....a to že se to ve výsledku líbí i jinejm lidem je jen příjemný zpestření a potěší to... ale není to můj primární cíl... big_smile Já nejsem přeci výrobce já se vůbec nepotřebuju zavděčit všem... uklidňuje mě jen to že exot zrovínka asi já nebudu... páč se mi zatim nestalo že by někdo řekl:" hele davčo ty tvý budky nehrajou... je to zvuková karikatura" big_smile takže si myslím že pro některý lidi tady co znají mý preference tyhle typy mikrorecenzí vcelku smysl mají... pokud ne ať se propadnu do západního německa lol

Není co dodávat...

Re: Levný střeďáky a středobasy

David ví, že já jsem si už svojí cestu našel, trvalo mi to poměrně dlouho a bylo to dost drahý. Rád si poslechnu výtvory jiných, mnohdy je to velmi poučné pro obě strany, nikdy se nestalo, že bych se někomu smál a pokud to byl vyloženej průser, snažil jsem se vždy dotyčnému poradit a pomoci. Mám rád exotický věci, nebo jejich kombinace, například fullrange, open baffle, transmission-line, voigt pipe a další, mám s tím mnoho praktických zkušeností a i když vím, že to někdy není díky zvoleném řešení ve všech ohledech optimální a někdo by nad tím ohrnoval nos, prostě mne to oproti klasický koncepci baví. Dneska to pro mne už není jenom o tom, vybrat hajent měniče, splácat na to konvenční bednu s BR a naměřit výhybku a ani to nemusí být nakonec klíčem k úspěchu.

(upravil dawsoo 5. 3. 2009 18:48)

Re: Levný střeďáky a středobasy

Přesně o tom to Jardo je... najít si tu svou cestu.... to je to nejtěžší a nejhorší ...ale je to jedinná možnost jak se dobrat k tomu aby člověk byl s tím co má konečně spokojenej a neustále netápal a nehledal ... smile A drahý to je to máš sakra pravdu ..

Není co dodávat...

Re: Levný střeďáky a středobasy

vy dva !
Naučte se už konečně : High End ! a stokrát opsat !

Příspěvky [41 až 60 z 137]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 »»»

Audioweb.cz » Reproduktory » Levný střeďáky a středobasy

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£