Re: Slepý test 1

http://www.ttc-audio.cz/09_AudioTrack 09.wav

Velmi dobre sejmute, jedna z mych oblibenych. Docela mne to zajima, asi budu muset udelat redukci na sluchatka. Ale udelam a poreferuju....

Proc davate obrazky na imageshack a podobne sracky ??? Vzdyt je tolik webu co daji primereny prostor zdarma kde se to da soupnout a mam to zobrazene hned a bez cekani nez se zobrazi zasrana reklama a potom teprve obrazek...

Re: Slepý test 1

a ty až budeš upínat nějaký soubor na web tak bez mezer lol

Web

(upravil MaBat 28. 2. 2009 20:08)

Re: Slepý test 1

OK, dík, ale dneska už na to nečekejte, jdu ven.
Síla zvyku, dávám obrázky na web jednou za půl roku a tohle mi kdysi někdo vnutil..

Jinak teď už je jakékoliv vyjadřování k těm předešlým nahrávkám samozřejmě neplatné smile

Příště přidám pro zajímavost ještě výraznou nelinearitu okolo průchodu nulou (tj. takové zkreslení, kterým trpí elektronika - narozdíl od reproduktorů - a které je naopak velmi dobře slyšet i v malých dávkách, protože ucho už to podstatně méně maskuje). To už by mělo slyšet podstatně víc lidí.

Re: Slepý test 1

Vždyť to jde normálně stáhnout.

Re: Slepý test 1

chyna.cz: Jo, spechal jsem, tak jsem to tam jenom prdnul... Nicmene toto mne nesere tak, jako ty reklamy, a i ty bych prezil, jenze ten obrazek se zacne stahovat pet sekund po stahnuti tech reklam, sorry, to je na mne moc...A pak se zobrazi jen jeho nahled a ten je nutno znovu otevrit.

Nemyslel jsem to nejak zle, jenom mne to proste sere, tak jsem se ozval  -))))

Re: Slepý test 1

v pohodě:-) na obrazok.eu se to snad neděje...
já to upínám na ten server který se načte jako první...

Web

Re: Slepý test 1

OT: prosím jen ne obrazek.eu, to je děs a běs, pomalé, hnusné, nepřehledné,...! Podle mých výzkumů je nejspolehlivější, nejrychlejší a nejefektivnější http://www.imagebam.com - umí až 3MB, png, jpg, dělá krásné thumbnaily, upload je nastavený za pár chvil i pro mnoho souborů a upload a hlavně pak download je řádově rychlejší než imageshack.us!

(upravil dawsoo 1. 3. 2009 23:00)

Re: Slepý test 1

Matbat:
Ano mezi A a B+C  byl největší rozdíl... áčko jsem tipoval já osobně na origoš grab (typickej hnusnej ostrej uchořeznej zvuk tak jak ho uměj asi nejlíp NE553x lol) Mezi B a C byl rozdíl u mě malej ale přesto slyšitelnej C bylo bohatší B jakoby chcíplý. Nedobereš se asi ničeho jen tím budeš ztrácet čas... O podobný věci se snažilo dost lidí včetně akademiků i praktiků a výsledky shrne li se to protichůdný...(dost ovlivňoval aparát a lidi v testu)  V mým testu kdysi u určitejch nahrávek dokonce suše MP3 porazila origoš Wav ze kterýho byla dělaná lol A to lidi co byli na testu nebyli hluchoni big_smile a aparát byl vcelku už luxusní... Záleží jak se potká nahrávka s "processingem". Céčko jsi udělal lampáč big_smile

Není co dodávat...

(upravil MaBat 2. 3. 2009 13:36)

Re: Slepý test 1

No, ten rozdíl, mezi grabem a průchodem naprázdno (tj. A vs. B) mě opravdu trochu odrazuje od pokračování. Bůhví, co se tam ještě projevuje. Můžu tedy dávat srovnání B vs. C. Očekával jsem, že cvičený ucho tohle ještě rozezná, přeci jen tam toho zkreslení bylo "dost". Nezapomínejte, že repráky jsou na tom ještě aspoň o 20dB líp (i když tam budou i o něco vyšší harmonický, než 3.).

Prostě, na to, aby se u repráku slyšitělně projevilo nelineární zkreslení musí být splněný následující věci:
- reprák musí být extrémně špatnej, eventuelně mít mechanický problémy okolo průchodů rovnovážnou polohou
- reprák je hnanej na/za svoje meze (především výchylkou)

Tj. slušnou konstrukcí je nelineární zkreslení u reprobeden nepodstatná věc a kdokoliv tu říká "kup tenhle, má nižší zkreslení", plácá nesmysly, u slušný konstrukce v tom nebude žádnej slyšitelnej rozdíl. Pokud je slyšitelný rozdíl i mezi dobrýma bednama (jako že je), téměř s jistotou se dá říct, že není způsobný různým zkreslením samotných repráků... To jsem tu chtěl jen opapouškovat a v dobrý víře ukázat prakticky smile
Třeba se mi to ještě povede.

"Absence difrakcí, rezonancí a především dobrý směrový/výkonový vlastnosti jsou směry, kterými bychom se měli úbírat...mají vliv mnohem větší"

(upravil bubuxin 2. 3. 2009 12:11)

Re: Slepý test 1

bubuxin v 17 príspevku trafil presne smile Je to zásluha jeho aparátu v zložení Sound Blaster Live!, TomasT DAC, dispre2, DPA222 a špičkových bední Visaton. Ale aj na starých 2p TVM a Project 7 to počul....

(upravil dawsoo 2. 3. 2009 12:27)

Re: Slepý test 1

Matbat:
Ono je to dobře že to tady padlo a tenhle testík proběh o tom žádná... naopak protože Zaphofilové a datašítáři aspoň viděj že zvuk kvalitativně z repráků nezávisí na měření THD ,tak jak je to zjednodušeně prezentováno na některých repro popularizujících webech ... vidím to podobně jak píšeš už delší dobu a s pistolem tu tlačíme že měření konvenční toho moc neřekne protože je to jen orientační záležitost pro vyloučení vyloženejch průserů (viz příklady repro dobře měřících a blbě hrajících a stejně tak i často naopak platící)... já si myslím že zálad je naučit se repráky nejdříve používat tak aby se využilo maxima jejich potenciálu (do toho spadá i to co píšeš ty),pak se dá mluvit o vážněji myšleným návrhu bedny tak aby výsledek nebyl k smíchu nebio k pláči (vzhledem k nákladům)... problém s tím mají i velcí a renomovaní výrobci protože to není sranda udělat to opravdu poctivě a pořádně... bohužel bedny jsou zrovna oblast kde si myslí každej kdo má doprdele díru že je to brnkačka... podle toho to tady poslední dobou taky ve většině threadech taky vypadá smile Já ti osobně fandim,protože je vidět že to bereš vážně smile

Není co dodávat...

Re: Slepý test 1

Na bubuxina se ještě zaměříme, abysme prokázali, že to opravdu slyší a jen to zrovna netipnul big_smile

Re: Slepý test 1

Já bych mu věřil big_smile poslouchám teď nuceně na bednách ETON+Peerless HDS-E+27TBFCG... což sou všechno dle mech měřítek dost šílený repráky na ukočírování....maj svůj charakter i přesto že měřej výborně... proto jsem psal že můj úsudek může bejt poznamenanej... ale áčko je bída největší na čemž se shodli všicí což je zajímavý

Není co dodávat...

Re: Slepý test 1

Potom sa vyhovorím na momentálnu indispozíciu, alebo na prepätie v sieti.... len do mňa. Celkom ma to zaujíma.

Re: Slepý test 1

Bubuxin:
Ale vůbec ne máš dobrej aparát a bedny tak se nemáš zač hambit ...naopak můžeš bejt spokojenej

Není co dodávat...

Re: Slepý test 1

Dawsoo: Spokojný som, chce to ešte lepší zdroj a druhé DPA. Ale aj tak mi nevadilo skoro rok počúvať blbo zapojenú výhybku, keď repro aj DPA dostávali poriadne naprdel. Všetko prežilo, až mi je to divné.

(upravil furious 2. 3. 2009 20:02)

Re: Slepý test 1

a - ploché, přežvýkané, trochu nudné
b - nafouklejší  bas, celkovo temnejší projev
c - mě se líbil tenhle nejvíc.

aparatúra:
iTunes + iMac + iGrado

Re: Slepý test 1

OT: TomasT #41> Co to je prosím za skladbu? Poslouchá se to fakt moc dobře!

Web

Re: Slepý test 1

Alison Krauss - Baby mine

(upravil MaBat 4. 3. 2009 10:23)

Re: Slepý test 1

TomasT: Když už jsme u toho, co říkáš na jejich The Raising Sand (co se záznamu týče)? big_smile

(Ukázky se připravujou)