Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Kde objednat solidní toroidní trafo??

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [20]

(upravil Jawis 27. 2. 2009 13:46)

Téma: Kde objednat solidní toroidní trafo??

Mám dotaz ohledně toroidního trafa. Budu potřebovat dva kusy toroidů po cca 1500VA, se sekundárním napětím 2x55V. Kdesi jsem četl že trafa z tronicu je lepší objednat přes Aldax.

   Sinclaire kolik by mě tahle sraanda i s provizí pro Aldax vyšla?? A nevíte kde nechává Toroidy motat Tipa??

Re: Kde objednat solidní toroidní trafo??

Objednej to přes Sinclaira a máš klid.

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: Kde objednat solidní toroidní trafo??

www.trafo.cz
řadu let objednávám toroidy z Tronic. Pošli jim navíjecí předpis a za měsíc ho máš doma. Berou kusovky.
Aldax bere toroidy taky od Tronicu

Re: Kde objednat solidní toroidní trafo??

No koukal jsem na ten jejich web a nebál bych se toho. Ale raděli počkám na vyjádření velkého mistra. Třeba upozorní na nějaké záludnosti.

(upravil Betaron 27. 2. 2009 14:11)

Re: Kde objednat solidní toroidní trafo??

..no, jsi tady nový, ještě nevíš že ti napovídám správně smile (skryté souvislosti z dřívějka - já versus Aldax smile)

(upravil sinclair 27. 2. 2009 14:28)

Re: Kde objednat solidní toroidní trafo??

Trafa si můžeš v Tronicu klidně objednat sám, na to nepotřebuješ Aldax.
Na wordovskou stránku napiš požadavky /primár, sekundáry, barvy a délky vývodů, požadavky na provedení-zalitý střed se závitovou vložkou nebo jen s dírou, tepelnou pojistku do primáru, stínicí vinutí apod./ a vlož obrázek-přesné schéma zapojení s vyznačením napětí, výkonů, barev a délek vývodů.
Provedení AUDIO znamená, že transformátor je o něco větší, má totiž nižší sycení a na stejný výkon vychází tudíž větší jádro. Provedení Audio je zcela tiché. Toto provedení má i stínicí závit plechu okolo obvodu trafa pro potlačení vyzařování pole.

Web

Re: Kde objednat solidní toroidní trafo??

Robia v  Tronicu aj exotov na objednávku, potreboval by som toroid plochých rozmerov, 300VA, výška 45mm, je to reálne.

Re: Kde objednat solidní toroidní trafo??

V tronicu ti udělají cokoliv! Já tam Objednával toroid 450VA v max průměru 140mm! Takže silně atipické jádro

Re: Kde objednat solidní toroidní trafo??

S Tronicem mám docela rozporuplné zkušenosti. Většnou všechno v pohodě, ale nedávno mi zk..... dvě objednávky po sobě. Musel jsem to vracet...asi ty Vánoce smile

Web

(upravil Betaron 1. 3. 2009 11:58)

Re: Kde objednat solidní toroidní trafo??

Dodíku do objednávky pro Tronic uvedeš požadavek na nízký typ 300VA toroidu. Trojan, nebo Dvořák ti pak zavolá a bude s tebou konzultovat. Alespoň v mém případě je to tak vždy.
Např. dva 300VA toroidy se shodnými parametry, které mám u baskytarových zesilovačů:
http://img162.imageshack.us/my.php?image=toroidzm.jpg
http://img26.imageshack.us/my.php?image … oroida.jpg
http://img18.imageshack.us/my.php?image … oroidg.jpg
Nízký typ má průměr 150mm s výškou asi 46mm.

V Tronicu objednávám kusovky toroidů od roku 2000, zatím žádný problém.

Re: Kde objednat solidní toroidní trafo??

no já abych pravdu řekl tak mám v měniči 12-230 tronica 100VA a je to teda pěkný vrčák!! možná je to tím že byl používaný cca 2-3 hodiny, možná je to tím že na místo 10V jde z baterky nějakých 13V nevím proč to ak vrčí... ale jako zpracování je opravdu pěkné to jo! možná je to nějaká serie která musí být v pátek do 14:00hotová...:) ale jestli říká betaron že jsou v poho tak asi jo..

(upravil chyna.cz 1. 3. 2009 12:57)

Re: Kde objednat solidní toroidní trafo??

co takhle dát jako jednu z podmínek při uzavírání objednávky , aby trafo byli tiché a vrčelo minimálně, jinak bude zákazník chtít kus, který neodpovídá zadaným kritériím vyměnit.

EDIT// měl jsem samozřejmě na mysli zakázkové transformátory.

Web

Re: Kde objednat solidní toroidní trafo??

tak ono to trafo mám z EZK tak 4-5 LET? to nevím jestli mělo EZK takové podmínky! Jak jsem si nechal dělat trafa tak to bylo od kyprého samozžejmě AUDIO a jsou tichoučké...

Re: Kde objednat solidní toroidní trafo??

Lojzek napsal:

no já abych pravdu řekl tak mám v měniči 12-230 tronica 100VA a je to teda pěkný vrčák!! možná je to tím že byl používaný cca 2-3 hodiny, možná je to tím že na místo 10V jde z baterky nějakých 13V nevím proč to ak vrčí... ale jako zpracování je opravdu pěkné to jo! možná je to nějaká serie která musí být v pátek do 14:00hotová...:) ale jestli říká betaron že jsou v poho tak asi jo..

nebude to tým ze ho budis obdlznikom namiesto sinusu?? myslim za na 80%ano

Web

(upravil dodik 1. 3. 2009 15:41)

Re: Kde objednat solidní toroidní trafo??

Betaron, kolko ťa vyšiel ten 300VA toroid, chcem ho pre dva symasymi, aj 250VA by stačilo, vyška kysne je 5cm, zospodu 2mm plech a zvrchu plexi, takže maximálna výška by bola 4,5cm.
Rozpracované to vyzerá takto
http://www.postimg.cc/Pqw0MAS.jpg

ešte by bola možnosť taká že toroid a elyty by pretrčali cez plexi(niečo ako u elektronkačov)
Ešte dozadu ide switch a niekam tam musím napratať 2ks ochrán.

Re: Kde objednat solidní toroidní trafo??

přijdemi škoda umisťovat zesilovač na stanu chladiče. tím se sníží dost účinnost chlazení protože není rovnoměrně rozprostírána. ale určitě to nebude tolika hřát...
jinak pěkný.

Web

Re: Kde objednat solidní toroidní trafo??

tak tie chladiče to uchladia aj keby bolo +50°C, základna je hrubá 6mm takže sa bude odvádzať dalej, problematika nastáva v rozmiestnení sad medzi kondikmi je volné miesto 13cm, skúsim napísať teda do tronicu. S akým poklesom napätia mám rátať, alebo im možem napísať že potrebujem 4x25V po zaťažení 2,5A?

Re: Kde objednat solidní toroidní trafo??

Joži toš to nevím, ono to nejde přímo z baterky smile to jde ještě přes nějaké pitky ale nechec se mi to rozebírat a schéma k tomu nemám tak netuším...

Re: Kde objednat solidní toroidní trafo??

Už přesně nevím, kolik stály toroidy, faktury jsem vyhodil. Cirka 1300Kč, max. do 1500, to záleží od počtu vinutí.
Dívám se ale na tvou krabici, to není rozměr 435mm, že?
Do výšky 45mm toroid určitě nevyjde. Bylo by nouzové řešení; udělat pomocné lůžko pro toroid z ohnutého plechu. Pouze v zadní části dna, kde toroid bude umístěn, aby nebyl narušen čelní vzhled. Čili průhyb maximálně na výšku budoucích nožiček.
http://audioweb.cz/uploads/thumbs/84_102_5819.jpg

Re: Kde objednat solidní toroidní trafo??

Rozmer je 50x300x300, s tým utopeným toroidom som tiež rátal. Ešte sa stým niako popasujem.

Příspěvky [20]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Kde objednat solidní toroidní trafo??

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£