Téma: Drobná možnost přivýdělku - hledá se kreslič (ka)

Dostal jsem od kolegy úkol se poptat, jestli by se nenašel někdo, na jednorázovou, možná i trvalejší spolupráci - přípravu obrázků k publikaci. Jde o to, že autor dodá šmírák, náčrt, zkrátka nějaký paskvil od ruky a je to třeba překreslit do publikovatelné podoby. Může jít o principiální schéma, o schéma desky, jednoduchý strojařský výkres, něco v izometrii, něco málo explodované sestavy apod. Je to pro publikaci, honorování nestojí za mnoho (pro začátek dřina, pot, krev, slzy a skřípění zubů). Časem to třeba může být zajímavější.

Web

Re: Drobná možnost přivýdělku - hledá se kreslič (ka)

Sendy, narazil jsem na tenhle příspěvek až teď. Myslíš tím převádění náčrtů od ruky do formátu dwg v autocadu?

Re: Drobná možnost přivýdělku - hledá se kreslič (ka)

dwg není vůbec nutný, jde o cokoliv, co nebude od ruky, aby to šlo vytisknout do knížky nebo skripta. Něco, co bude schopen tiskař akceptovat, nebo co půjde vrazit do pdf - některé věci se asi předávají do tisku v tomhle formátu. Něco by stálo asi za názornou 3D vizualizaci, některé softy jsou dneska pěkné.

Web

Re: Drobná možnost přivýdělku - hledá se kreslič (ka)

Sendy mne od teba doteraz nič neprišlo. Pýtal som si od teba nejaké ukážky toho, čo potrebujete.

Re: Drobná možnost přivýdělku - hledá se kreslič (ka)

Zatím vydrž, kolega, který to zadává, je v nemocnici sad

Web

Re: Drobná možnost přivýdělku - hledá se kreslič (ka)

Aha. Já dělám v autocadu, čili to je klasický vektorový kreslení. Výkresy, pohledy a tak. Všechno se z dwg formátu nechá exportovat do rastru i pdf.

Re: Drobná možnost přivýdělku - hledá se kreslič (ka)

Já umim kreslit jen tužkou na papír a to dobře.

Re: Drobná možnost přivýdělku - hledá se kreslič (ka)

o 3D se mohu pokusit ... ozvi se

Re: Drobná možnost přivýdělku - hledá se kreslič (ka)

Čo sa týka autocadu ... zaspali dobu a strašne, ja tu už síce veľmi nepíšem ale toto mi nedá. Už len taký Microstation zvláda prácu v 3D oveľa lepšie ako i prácu s referenciami, priehľadnosť i rendering. kompatibilita formátov atď. ... A čo sa týka exportu takisto. Až v novších verziách je schopný Autocad exportovať daľšie formáty, pr. dgn stále nevie úspešne (100%) exportovať. Bentley to má dávno ošetrené...