Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » KONCÁK PSA 31500

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 40]

Re: KONCÁK PSA 31500

S rudým obličejem si du prostudovat kapitolu o transformátorech v učebnici co mi zůstala ze školy. uui

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

(upravil Jawis 26. 2. 2009 16:24)

Re: KONCÁK PSA 31500

Proud který poteče trafem  při nabitých ellytech a bez zátěže bude malinký. Přesněji daný součtem klidových proudů  konc. stupňů odběrem relátek a ostatních kravinek a blikátek co tam jsou, upravený příslušnými konstantami (transformačními).Zanedbáme-li ztáty samotného trafa a malinké proudy co protečou přes ellyty tak to budou řádově  desítky maximálně pár(1,2,3) stovek miliampér. Určitě né dost na to aby to mimo náběh trafa (plnění kondů )rozzářilo 300W žárovku.
     S tím proraženým trafem. Pokud ten soudruh co to PSA spravuje nezměřil ani svorkové napětí zdroje naprázdno při vymontovaném modulu (čímž by tuhle sci-fi poruchu asi odhalil), tak si to co se mu stalo celkem zasloužil.

K těm ellytům: Viva la China:   http://www.ukazto.com/?img=3905803~DSC02307.jpg     Ještě teť mě štípe v nose.

(upravil MACH 26. 2. 2009 20:03)

Re: KONCÁK PSA 31500

Chlape,nejsem zrovna soudruh. V podstatě to co tady píšete může být pravda,ale druhá strana konce normálně jede,a jednu akci jela ještě než jsem ten původní špatný modul vytáhl. Sice by mohla být pravda to co tady píšete,protože každý kanál má svá vinutí,ale upřímně nevěřím provalenému sekundáru jen u jednoho kanálu. A kdyby byl provalený primár,tak by pravděpodobně chcípl i ten druhý kanál.A i kdyby se tak stalo jen u sekundáru,tak by se napětí spíš snížilo než zvýšilo. Záviťák by se mohl sice projevovat všelijak,ale určitě né zvýšením výst. napětí,bylo by to jako kdybys odmotal závit.
Ješte ho teda přeměřím,ale myslím že zdroji nic nebude. Spíš by mně zajímalo řešení co a jak dál,když ty moduly z Tipy jsou nějaký shit neoživený a zřejmně nefunkční..

Re: KONCÁK PSA 31500

No dál asi jedině tak, že mrkneš na moduly co prodává Aldax.

Re: KONCÁK PSA 31500

tam se dá koupit ten samý a oživený,nebo to musím pořád někomu svěřit,kdo těmhle čínským H-čkům rozumí víc než já..

(upravil Dingo 26. 2. 2009 20:56)

Re: KONCÁK PSA 31500

MACH: ne tam koupíš něco úplně jiného (moduly konců ale v H ale AB) zato ale spolehlivé a snad i nezničitelné.

Re: KONCÁK PSA 31500

To už jsem po shlédnutí těch stránek pochopil. Já mám ale za úkol toho vietnamce dát do kupy... Teď když mi shořel rádoby oživený modul,tak jsem tak říkajíc v řiťi ...

Re: KONCÁK PSA 31500

Jen pro zajímavost-někdo už tyhle PSA řešil i na jiných audio stránkách i včetně fotek pajšlu-jsou uvnitř identické (možná i v zapojení) jako profi riderové konce QSC,tuším z řady RMX. Byly tam jen rozdíly v uspořádání elytů na jednom kanále. No nemůžou mít vietnamci tu kopii úplně přesnou,nějaké drobné niance tam musí být. Mají totiž papírově stejný výkon jako ty QSC, umí taky můstek do 4 ohmů. Proto si je muzikanti co mají méně peněz kupují. Akorát vietnamci to osadili horšíma součástkama,proto ta údajná nespolehlivost..

Re: KONCÁK PSA 31500

Ještě jsem to teď našel,nemusel jsem o tom psát z hlavy. Možná už je to trochu OT,ale za přečtení to určitě stojí..

http://azservis.banet.cz/zes_clan.htm

Re: KONCÁK PSA 31500

Identické jsou asi jako televizory Somy a Sony... aneb pohádka o jedné jediné farice kdesi v středoasii, za devatero horama a devatero řekama, kde z jedné strany má nad branou Panasonic, z druhé strany Pawasonic, ranní šichtu chodí dělníci do jedněch vrat, odpolední do druhých vrat a tak jsou ty výrobky vlastně stejné, jenom ty z odpolední šichty levnější, páč se tolik neplatí za značku.

Web

Re: KONCÁK PSA 31500

No jasně, vylízanej Hrdina...

Web

Re: KONCÁK PSA 31500

Kdyby to tak opravdu bylo myslím si, že na akcích typu madona a podobnejch by nebyly plný racky kurevsky drahejch a pitomejch QSC, ale byly by plný těch levnejch a lepších věcí. Protože tomu tak není, tak bohužel ty racky pořád musí zdobit pitomý QSC, který tady ty rádoby PA rozjede na celé čáře a jsou za přijatelnou cenu..
Mimoto už i QSC se mlátí v číně. Netuším jakej dopad to má na kvalitu, ale i prodance už má některý typy z číny.

Re: KONCÁK PSA 31500

Kdyby to tak bylo, šel by koupit i samostatný modul QSC, a lidé by sem chodili s rozesranými QSC a ne kukuku...
QSC už dlouho vyrábí v číně. Levné modely RMX. Když ale v dané lokalitě nenajde nic dostatečně kvalitního, tak prostě použije něco z dovozu z evropy, nikoli ten typickej bambus. Jak je na tom řada GX, podle mě je na tom stejně jako RMX, ale horší materiálové zpracování a mnohem víc utaženej opasek co se rezervy součástek týká.

(upravil MACH 27. 2. 2009 8:31)

Re: KONCÁK PSA 31500

Chlapi chlapi,nechtěl jsem tady rozpoutat vlnu vášní proti tomu panu Hrdinovi. Vůbec ho neznám,jen jsem ten jeho článek našel na netu,tak jako vaše stránky. Nevím jake zkušenosti máte,nebo co jste slyšeli o tomhle pánovi. To nemůžu posoudit. Nechci se ho v žádném případě zastávat,to mi nepřísluší,ale na druhou stranu-když oba dva zesy má takhle podrobně prostudované a tvrdí že jsou v podstatě identické-proč by si třeba vymýšlel? Napadá mně jedině že možná proto, že sám ty PSA prodává,že by na tom zakládal obchodní politiku,ale nevím..
Někdo z Vás dělal podobnou porovnávací ´´laboratorní´´ práci ??

Re: KONCÁK PSA 31500

Porovnávací práce se už dávno prováděla, protože před dávnější dobou existoval text, který tvrdil, že ty zesilovače jsou úúúplně stejné až na cenu a dělané ve stejné fabrice atd.

Ano, qui bono ? Jaká to šťastná náhoda, že zmíněný byl hlavním dovozcem značky Sekaku, takže informace byla téměř nezávislá. Taky se někde psalo, že ty zesilovače jsou absolutně spolehlivé a bezporuchové lol

Web

Re: KONCÁK PSA 31500

Tak jak to teda dopadlo podle vás? Jaké jsou hlavní rozdíly. Jsou to jen ty horší součástky? Zajímá mně teda jaká je skutečnost,zkuste být prosím trochu konkrétnější.. Díky

Re: KONCÁK PSA 31500

Myslím že skutečnost sis ověřil sám. Konkrétně třeba s těmi El-lyty. Rozepisuje se tam o tom že jsou do konce o 5mm větší na průměru a tak budou ještě kvalitnější. Jaký z toho máš pocit po tom co se stalo prvnímu modulu??

Ten člověk se nesnaží přesvědčit lidi co už ten modul mají že je top. On se snaží přesvědčit lidi co váhají ve chvíli kdy chtějí neco kupovat.

Re: KONCÁK PSA 31500

Živostnost PSA je maximálně záruka, životnost qsc je daleko vyšší než záruka.. Ono hlavně není rozumný vysvětlení jak dosáhnout stejné kvality za polovinu ceny. On se to snažil hodit na obchodníky, ale dnes je tak silná konkurence, že by se našel dycky někde levněj a levněj až by došel na tu cenu PSA, jenže to už by obchodník tratil. Jediný kde se to dá hodně ořezat je ve výrobě, třeba druhojakostní součástky atp.. Neříkám že QSC má nejlepší co může mít, ale za ty prachy je to slušně pracující stroj co vydrží. Zato PSA za tu cenu je dobrý tak první tejden, protože při srovnání s QSC je to ojeb i na zvuku, nemluvím na výdrži.
Když to shrnu, tak jsem slyšel i nějáký tapca a behringry srovnatelný papírově s QSC a to QSC je prostě na basech rozdrtilo i zvukově. Mimotoho to QSC dává podle mě víc věrohodný papíry než ostatní podezřele levní výrobci. Toť můj skromný názor.

Re: KONCÁK PSA 31500

Chlapci, pan Hrdina není žádný lumen, co se týká například povědomí o součástkách apod. On je to hlavně zvukař, kterej kdysi v mládí pár věcí zbastlil, to jo, ale o věci jako takové nic neví. Měl jsem s ním už dáávno debatu na fóru zesilovace.cz, Sendy si to možná pamatuje. Závěr byl takový, že my všichni kromě něj jsme blbci, nerozumíme tomu a ubližujeme jinak skvělému výrobku.
Proč jsou kondy o 5mm větší při stejné kapacitě? Protože výrobce použil méně kvalitní separátor, který je tlustší, ale hlavně ZNAČNĚ levnější. Mohu Vás ubezpečit, že cenový rozdíl /při 1000ks/ mezi elyty Nippon, Nichicon na jedné straně a noname na druhé straně je 5:1. Takže jestliže Nippon 12G/63 stojí při 1000+ okolo tří dolarů, pak ten šrot stojí méně, než dolar. Ale podle pana Hrdiny je pořád stejně kvalitní, možná ještě kvalitnější...
No, ani v řadě RMX nejsou žádné zázraky, ale aspoň tak často nestřílejí. Tuhle jsem přeosazoval jeden porouchaný RMX2450 na konce ONS a elyty na Nippon a přitom jsem původní měřil. Zesilovač měl dva roky a něco víkendového provozu. Průměrná kapacita elytů 12G byla jen okolo 9G, nejhorší z nich neměl ani 7G. I firma QSC, chtěje udržet svůj výrobek v konkurenci a nezdražovat, musí podnikat u levných řad jisté úskoky a tohle je jeden z nich.
Zesilovače GX3 a GX5 je podle mě potenciální průser, už se i začíná projevovat to, co jsem jim předpověděl jako sudička hned když se objevily. Ty zesy jsou hnaný na hranici, často až za hranicí možností materiálu a to si žádný polovodič nenechá dlouho líbit, viz heslo "tepelná únava výkonového tranzistoru" v mém článku.
Jsem také zvědav, jak se Prodance postaví ke zmíněné havárii GX5, která kromě sebe vzala do pekla i čtyři monitory myslím.
Mimochodem Madonna by do QSCček ani nekvákla....ano, QSC se objevují v riderech, ale ne té opravdové špičky. Tam je už dávno obsazeno jinými a echtovnějšími značkami...

Web

Re: KONCÁK PSA 31500

Sinclaire viděl jsem fotky z madonny a opravdu tam byly racky plný čtyčicetpadesátek.. Nechci je něják vyzdvihovat, ale myslím si že zrovna QSC RMX jsou takový kompromis mezi cenou a výkonem, který je ještě docela dost dobrý. Všechno levnější už je o ničem. Dražší modely QSC jsou zas někde jinde, ale nejenom kvalitou, taky si budoucí majitel musí připlatit a to někdy docela značnou sumu.
Dneska je fakt problém dobře se rozhodnout tak, abych nebyl rok o vodě a soli a zároveň dostal alespoň trochu kvalitní věc.
Vzpomínám si jak jsem koupil numarka za 24k. První co jsem udělal jsem ho rozebral a čekajíc něco kvalitnějšího než behringer jsem byl velmi zklamán. Bambusová deska osazená kde čím, zatím funguje ale mechaniky vydrží opravdu při troše štěstí rok a kousek. Nikdy jsem neměl rozebraný pincky 1000, ale už by mě nepřekvapilo kdybych tam našel podobnou desku. =/

Příspěvky [21 až 40 z 40]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » KONCÁK PSA 31500

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£