Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 5 z 5)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5

RSS

Příspěvky [81 až 87 z 87]

Re: Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

Dá se to tak říct (pokud je "umělej střed" tý nesymetrický verze přesnej a "tvrdej").

P.S: oBJEDnaný, prosím!!! S obědem to příliš nesouvisí, spíše s jednáním smile

Web

(upravil intel4ever 16. 2. 2009 18:59)

Re: Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

Tzn. pokud je dost velkej kondenzátor mezi výstupem a zátěží?
Edit: V tom případě by byl vhodnější ten TDA2005, ale ten má max Un 18V. Dalo by se to vyřešit předřazeným odporem?

Re: Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

Ještě mě napadá moženej problém. Nebude vadit pokud bude na výstupu jednoho zesilovače zesílenej signál druhym zesíkem a naopak? Samozřejmě když bude bez napájení. Jde mi o to, když přivedu na výstup TDA2822 zesílenej signál o výkonu cca. 20W z TDA2005 jestli se mu něco nestane, když na něm bude přivedenej signál ale nebude napájenej. Snad jsem to napsal srozumitelně. A k tomu jak srazit to Un z 19V na 18V bude to vůbec třeba?

Re: Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

Dej tam přepínač a máš to. Trochu nechápu, proč na jeden reprák věšíš dva zesiky.. to jako TDA2005 pro napájení ze sítě a TDA2822 pro provoz z baterií?

Web

Re: Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

Přesně, akorát ten TDA2822 nenapájim z baterkek, ale z USB. Jinak nakonec to na těch 18V pro TDA2005 srazim 78s18. Přes to se dají tahat 2A tak snad to bude stačit. A pro regulaci hlasitosti, bude vhodnej 10k/y? Jak se to vůbec počítá pro jakej zesík je jakej poťák?

Re: Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

Oprav mně, pokud píšu nesmysly, nečetl jsem celý thread, ale mám pocit, že chceš snižovat z 19V na 18V tříbodovým stabilizátorem. Pokud ano, ušetřím ti čas a řeknu ti, že to nebude fungovat. Tyhle stábly potřebují k funkci rozdíl mezi vstupem a výstupem minimálně dva volty. Buď bys to musel snižovat třeba s troškou rezervy 78x15 podloženou dvěma diodama, ale upřímě řečeno, to už ty diody můžeš vrazit přímo do toho napájení a udělají stejnou službu.

(upravil intel4ever 25. 2. 2009 22:47)

Re: Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

No já vycházel z toho, že např. LM317T sníží 12V až na nějakych 11,3V tak jsem doufal že to snad pude. Teď koukam do datashhetu a je to tak. Aby dával maximum tj. 3A peak, tak musí bejt rozdíl asi 3,5V. Tak aspoň mam zase o čem přemejšlet:)

Příspěvky [81 až 87 z 87]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač 2x10W na baterie pro přenos?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£