Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Regent 221 - Koncové tranzistory

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [16]

Téma: Regent 221 - Koncové tranzistory

Víte někdo, jaké koncové tranzistory jsou v tomto kombu?
Dostalo se mi do rukou toto kombo ale je nefunkční a chybějí mu koncové tranzistory. Kombo bych rád opět zprovoznil.
Stačila by i informace kde by se to dalo zjistit.

Díky moc
Martin

Další údaje:

Země: Německo
Výrobce: Klingenthaler Harmonikawerke, VEB
Stáří: tak 80-90 léta

má pružinový hal

Re: Regent 221 - Koncové tranzistory

Dej tam 2N3055, nebo něco podobnýho, nic lepšího v takovýhle mršbě nemohlo být.... smile

(upravil Sendy 8. 2. 2009 11:41)

Re: Regent 221 - Koncové tranzistory

Tam byly nějaké prťavé vykopávky, dokonce snad v pouzdru TO126.

Jo, jestli je to taky 12W řada (příkon 30VA, sinus 12, musik 20VA) tak tam patří SD347B Vielen dank zu Erich H.  lol

Web

Re: Regent 221 - Koncové tranzistory

To ale dělal soudruh Honecker kvalitní tranzistory smile
http://www.tu-chemnitz.de/etit/zentral/ddr/sd345.gif
Můžeš tam nacpat třeba BD437 (nebo 439, 441).

Re: Regent 221 - Koncové tranzistory

No jo, 60V/3A/20W, takže nějaké BD237 z těch dostupnějších.

Web

Re: Regent 221 - Koncové tranzistory

BD437 má GME né za 50,- ani né za 20,- ale za pouhé 3,- Kč a to se vyplatí !!! doporučuje Horst Fuchs smile

Re: Regent 221 - Koncové tranzistory

smile

Web

Re: Regent 221 - Koncové tranzistory

No tak s koncákama za 3Kč to nebude mít životnost 15 let jako s původními, ale tak 15 sekund...

Web

Re: Regent 221 - Koncové tranzistory

Se z vás po.... dederon tam dával ty svý křupky, protože 3055 neměl. Vy je máte a chcete tam cpát zase křupky - to si myslíte, že to jsou nějaký zázraky ? No nejsou to magoři, viď Leoši ? lol

Re: Regent 221 - Koncové tranzistory

No on je to asi patnáctiwattovej zesilovač a plošák i s chladicíma křídlama to má udělaný na TO126, ono ty 3055 tam ani není kam dát...spravoval jsem jich dost, vždycky pohříchu dodrbanejch od debilních amatérů, co při "opravě" odšvihli ještě něco dalšího a pak už si s tím nikdo nevěděl rady, tak to skončilo u mě. Dával jsem tam-dokud ještě byly-KD237, to jsou výborné české kopie BD237 a žádný z těch aparátů se mi nevrátil utavenej.
Je tam problém s jednou věcí: Ledka, signalizující zapnutí aparátku je zapojená v konci jako předpětí budičů konce, takže když u ní upadne drát, konec odejde...to už není ta pověstná německá důkladnost, to je honeckerovina jako prase, někdo v Klingenthalu za to měl dostat po držce.

Web

Re: Regent 221 - Koncové tranzistory

To bylo jen u novějších, stará verze měla v předpětí dvojitou diodu a tuším telefonní žárovku.

Web

Re: Regent 221 - Koncové tranzistory

Nakonec jsem tam dal MJE15030, který jsem kdysi někde pořídil. Zdály se mě, že měly podobný parametry jako 237. Byly vypálený ještě ty tranzistory před tím (byly tam BC639 a BC640). Nevím ale jestli tyhle komplementáry jsou originál nebo ne. Je možný že nejsem první "opravář" kterej se v tom "vrtá". Takže je tam mohl vrazit někdo jiný. Každopádně kombo začalo hrát. Otázkou je zda-li by hrálo jinak-lépe s originálními tranzistory.
Díky za pomoc.

V tékhle verzi je LEDka jak to popisuje Sinclair.   

Nakreslil jsem si schema toho koncaku, Kdybyste někdo potřeboval, ozvěte se na email, rád ho zašlu.

(upravil sinclair 20. 2. 2009 10:53)

Re: Regent 221 - Koncové tranzistory

To mi vysvětli, jak jsi tam mohl naprasit MJEčka, které mají bázi vlevo, když původní tranzistory v TO126 mají bázi vpravo ??? Drátkama ???
Schéma si kromě tebe každý normální běloch najde na netu, je nejméně na dvou místech...
Tady ho máš: http://sweb.cz/servisdok/regent222sch.jpg

Web

Re: Regent 221 - Koncové tranzistory

Pozor, Leošu, ty Honeckerovy trandy byly pekelně rychlé, nepodceňuj je.

Web

Re: Regent 221 - Koncové tranzistory

Nojo, spletl jsem si to s jinou řadou.

Web

Re: Regent 221 - Koncové tranzistory

Tyhle patřily do kategorie "kus křemíku trochu oblemcanej bakelitem", to nejsou ty kácéčka v atrofovaných pouzdrech.

Web

Příspěvky [16]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Regent 221 - Koncové tranzistory

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£