Téma: Projekt LEVEX

Máte někdo zkušenosti s těmi zesilovači(LVA 100, LVA101, Leach LV edition)? zajímalo by mě jak si tyto zesilovače stojí v porovnání s ostaními, třeba z EZK??

Re: Projekt LEVEX

Sem na fórum chodí autor týchto koncových stupňov, Vasi. Chystám sa spolu s jedným členom fóra postaviť a odskúšať jeden upravený  koncák vychádzajúci obvodovo z 101tky.

Web

Re: Projekt LEVEX

já bych si chtěl postavit ten leach LV edition, protože se mi líbí víc než Leach co byl uvedny v aradiu, ale zajimalo by mě jestli je to zapojení plně funkční

Re: Projekt LEVEX

Stavěl jsem tři tyto moduly a všechny pracovaly a pracují na první zapojení, snad možná by bylo lepší zcitlivět nadproudové ochrany z hodnoty 680R na 560R.
Někde jsem viděl tento modul mírně upravený a to celé bylo na jednodeskovém zesilovači.

Já osobně jsem spokojen...

Web

Re: Projekt LEVEX

Vasi:a kdyby jsi měl porovnat ten Leach LV a LVA-101 tak který ti příjde jako lepší?nebo má každý z nich své plusy a mínusy. chci postavit první zesák, a ty tvoje zesilovače na mě fakt udělali dojem už na pohled, jednostraná deska to je taky super

Re: Projekt LEVEX

Jako první zes, bych volil něco trochu jednoduššího a nejlíp na desku, kde bych se nebál 10x naletovat a vyletovat součástky, kvůli pokusům a zkušenostem. Pak bych se pustil do něčeho složitějšího jako LVA.

(upravil krajina 17. 2. 2009 20:04)

Re: Projekt LEVEX

Tak autor píše že by to mělo fungovat na první zapojení, takže si myslím, že když součástky pečlivě osadím, tak by nemusel být žádný problém.Sice to bude první zesák, ale pájet součástky umím. A ted jak v poslední době dělám DPS doma fototocestou, tak i ty mi příjdou na domácí podmínky dost dobrý.

Re: Projekt LEVEX

Na první drb funguje i SPV250 nebo DPA222 a nejsou určený pro uplný laiky. wink
Ber to jako radu ne jako urážku. Sám vím o čem mluvím a proč jsem začínal na podělanejch TDA15** a podobnejch švábech, pak jsem si párkrát rozbil hubu s jinejma zapojeníma a postupně už něco maličko začínám vědět. Ono pak se vyhneš posměškům když se ptáš na uplný začátečnický věci, na který si můžeš přijít sám. Některý zkušenosti jsou k nezaplacení a některý hodně drahý. Když Ti střelí do voka pětikilo a nevíš proč, měl bys začít na něčem co nestojí tolik peněz.
Nechci Tě odrazovat, ale fakt bych si napřed uplný základy zkusil jinde. Pokud je máš, tak np a moje slova neber vážně.

Re: Projekt LEVEX

Drobku, prave naopak, ked vie spajkovať a pozna súčiastky, tak nech sa pusti do tranzistora, a Lva je ok, pretože ma priamy kontakt na autora a môže rovno riešiť problem, pričom integrovane, tam nieje čo oživovať a merať(typu tda...), jednoducho ak ide tak ide, ak nejde tak vymeniť švab a hotovo.

Re: Projekt LEVEX

dodik:to máš pravdu s integráčem se toho člověk moc nenaučí, připojit k integráču pár externích součástek podle katalogvého zapojení, to umí skoro každý..........sice jsem psal že to bude první zesák, ale měl jsem spíš napsat první lepší zesák, protože s nějakýma tda jsem si už hrál

Re: Projekt LEVEX

Já se na jednoduchých tranzistorákách a švábech naučil, myslím si, dobře pájet. Pak ještě desítky konektorů a už jsem si věděl rady i z těžkopájitelnýma věcma.. Já bych radši počkal na projekt sinclair-betaron-ještěněkdo, kde to bude stát komplet cugrunt pár švestek a hrát se s tím bude dát myslím si že až moc. Osobně se na to těším a jak najdu chvilku času /nebude ve škole takovej blázinec/, tak to taky zkusím osadit.
Tím nechci odrazovat od LVčka, to bych stavil hned jako druhý. smile
Ona je tam ta podmínka dobře osadit součástky, jestli jste si všimli tak takových co pájet umělo a něco vrazily někam jinam už bylo docela dost. Pak se tu akorát sinclair rozčiluje. smile

Re: Projekt LEVEX

Hrát si s integráčema má obrovskou výhodu. Zpočátku člověk neví co je venitř a pokud mu to po zapnutí napájecího napětí jak říkáte střelí do oka, uklidní svědomí tím, že chybu určitě udělal asijský výrobce toho švába. Po čase ale zjistíte, že to tak většinou nebylo smile .

Hele já se taky do diskrétního řešení pustil celkem brzo. Měl jsem štěstí a fungovalo to. Radost byla nezměrná. Pokud to chceš zkusit a nejhorší scénář (500Kč vč. reciklačních poplatku v koši) tě nepoloží, tak s chutí do toho.

Jinak má p.Sinclair na stránkách www.aldax.cz článek o stavbě koncových stupňů, kde jsou podmínky které by měl každý kdo chce tohle dělat splnit.

Re: Projekt LEVEX

ten projekt sinclair betaron je co?stejně ted na stavbu nemám vůbec čas, protože ted musím dodělat praktickou maturitu..........takže do stavby zesáku se dám až po maturitě......to už možná bude i LVA-202

Re: Projekt LEVEX

quote redyuri:
kašli na tú starinu a skús toto http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=5284&p=6 prečítať až dokonca

Re: Projekt LEVEX

A kde je vůbec ten mira, co dělal tu desku? Já bych totiž jednu potřeboval na konečné řešení, jehož výsledkem bude úprava plošného spoje, soupiska osazení a případný výpis všech možných variant osazení. Betaronovu desku tak snadno do dílny nedostanu, všude je sněhu jak namrdáno, tady na to silničáři serou, mám sice zimní gumy, ale mezi mnou a Betaronem je nechutný strmý kopec, kde v zimě nikdy nevíte, jestli přijedete celý, nebo otřískaný od škarpy, takže se mi tam nechce moc jezdit...

Web

Re: Projekt LEVEX

Sinclaire, začal semestr, tak mám teď trochu jiné starosti. Desku jsem ještě trochu upravil. Podle upraveného schématu, co mi poslal Betaron, jsem změnil zapojení kondenzátorů v ochranách. Přemístil jsem ještě pár součástek, zvětšil pájecí plošky a spoje celkově zjednodušil. Původní návrh mi stále připadal takový "zdivočelý". Prostě návrh dobré desky je běh na dlouhou trať.

Jestli Vám na vývoj stačí deska načmáraná od ruky trubičkovým perem, neměl by být problém poslat Vám desku během příštího týdne. Na výrobu desky v profesionální kvalitě teď bohužel nejsou peníze...

Re: Projekt LEVEX

ten projekt siclair betaron vypadá slibně...........s těma kd to bude levný, to je to co právě potřebuji

Re: Projekt LEVEX

Krajino, moc velké iluze si o láci nedělej.
Od Aldax, či Ezk stavebnic ti přilétne pečený holub do huby. Tady je to zatím dost o pracnosti. To že seženeš KD503 zadarmo, není všechno.
Jak to tak zatím vidím, tišťák si budeš muset udělat sám, např. jedno relé Finder 4052 stojí 145Kč atd., aj.
Toto bude spíš projekt pro ty, kteří mají jaksi všechny potřebné součástky vesměs pohromadě a dokoupí např. odpory 0R1/5W.
Jak to tak znám, pokud není vše potřebné pohromadě, prvotní nadšení ochladne a vyšumí do ztracena smile

..jóóó, to když dojde balíček se stavebnicí zesilovače, to je jiné kafé…=)

Re: Projekt LEVEX

Finder 4052 za stopade? Kde prosímtě?
http://www.soselectronic.cz/?str=371&artnum=7258

Re: Projekt LEVEX

no ale i t tak, když se na to schéma dívám, tak mi nepříjde že je tam moooc součástek. Je pravda, že ono se to nikdy nezdá a pak to naskáče ale podle mě to výjde levnějí než třeba LVA-101