Téma: Denon AVR-1400

Dobrý den neměl by někdo schema na tenhle zes ,sehnal sem ho skoro zadarmo,ale je nefunkční,bude to nejspíš něco ve zdroji,ale zdroj je tam docela složitej.Dík

Re: Denon AVR-1400

Jestli rozumíš oboru, aspoń tak aby si dokázal proměřit zdroj tak ho změř jestli vůbec dává do zesilovače nějaké napěti. A jestli to nedokážeš tak to zahoď a nebo to někomu pošli. Eště by tě to mohlo zabít.

Re: Denon AVR-1400

No vzhledem ktomu že jsem právě dodělal elektrotechnickou školu a elektronikou se zabívám už docela dlouho takže tomu rozumim,zdroj sem proměřoval,ale neni to tak jednoduchý,ten hlavní zdroj je spouštěnej přes nějaký spešl. moduly který sou napájený z pomocnýho zdroje,a jelikož ty DPS sou lakovaný nějakou černou mrdkou,tak bych rád sehnal schema...Dík

(upravil sinclair 6. 6. 2007 21:06)

Re: Denon AVR-1400

Thundere, notak-přece když na to máš školy a rozumíš tou, tak nemůže být problém vystopovat funkci i bez schématu. Dyť je to jen blbej elektronickej krám:-)Jeden přesně takový jsem nedávno opravoval klukovi s nickem Versace. Přeju dobrou chuť.

Web

(upravil Karlos 6. 6. 2007 21:14)

Re: Denon AVR-1400

Přesně tak, člověk si musí umět poradit. Si tu černou mrdku odškrábej opatrně a přoměř si kde je a kde není napěti. Tam kde už není Odzkoušej součástky a zkontroluj spoj. Když máš na to školu tak to snad nebude tak těžké ne? smile Lenivost je hrozná věc.
Když píšeš že tomu rozumíš. A co to dělá nezapne se to ? Když píšeš že hlavní zdroj se zapníná přes nějakej "spešl" tak je tam asik relátko? A to relátko nesepne sepne? Popiš to trošku? Když není schéma musíš si nějak poradit smile

Re: Denon AVR-1400

tá černá mrkda sa dá veľmi ľahko odleptať, ak to je stále posledné roky tá istá mrdka smile:)

Web

(upravil thunderstrike 7. 6. 2007 3:38)

Re: Denon AVR-1400

Máš pravdu relátko tam je a nespíná,vystopoval sem špatnou zenerku,tu jsem vyměnil-rele však stale nespina.....zkoušel sem to rele proklemovat,ale stále nic ...chtělo by to schema...
To Sinclair: měl bys případně čas se na to podívat??? sice mám školy ale zas takovej borec nejsem...:-)

(upravil sinclair 7. 6. 2007 3:59)

Re: Denon AVR-1400

JO. Jak špatná byla ta zenerka a kde-proražená, se svodem v závěru, nebo uhnutý napětí o řád?

Web

Re: Denon AVR-1400

Proražená a to relé  má přerušenej jeden spínací kontakt(a to je Takamisawa)

Re: Denon AVR-1400

Ha a sme u problému smile

(upravil thunderstrike 7. 6. 2007 13:26)

Re: Denon AVR-1400

jenomžeto to neni ten hlavní problém,rele sem vyměnil zenerku taky,ale stále nic,na to relé nejde napětí...