Re: Směrové charakteristiky

Bohužel. Frank totiž neví skoro nic, ale spíš ještě míň, jestli to jde.

(upravil dawsoo 7. 6. 2007 0:32)

Re: Směrové charakteristiky

7Tech:
Dobrá práce ty grafy seděj poměrně přesně jsi trpělivej a proto dosáhneš s tím čtyrpásmem dobrejch výsledků...držím palec .... těším se taky na zkalibrovaný mikráky... ten můj kecá nad 10kHz a to mě sejří... Jinak ten 18cm uhlíkvlákno Monacor vypadá hodně slušně....


Kdy si to měřil? V noci? Mě to už taky napadlo "Balkonový" měření.... v tomhle závidím lidem co maj domek a vlastní zahrádku sad

Není co dodávat...

Re: Směrové charakteristiky

Nepřipadá Vám balkonový měření jako anachronismus? K čemu sekundu dlouhý okno? MLS je to nejlepší pro jednokanálový měření  "pod střechou".

(upravil dawsoo 7. 6. 2007 0:34)

Re: Směrové charakteristiky

Methman:
Já bych si tipnul že 7Tech to měřil takhle kvůli přesnosti na spodku já používám na vyhýbky a měření bedniček v okolí děliček normálně 16ms okno  analyzer 8192 FFT whiteMLS generátor a pod 400-500 Hz se člověk relevantně nedostane v panelákovym bytě....

Není co dodávat...

Re: Směrové charakteristiky

Přesně tak. Nechtěl jsem mít přes celé pásmo basů tři nic neříkající obliny, jak je obvyklé při pokojovém měření.
Tohle bylo jen orientační měření kvůli směrovkám, abych věděl, kde smím ještě dělit. Charka mikrofonu určitě dost lže. Je to vidět na shodných nepravidelnostech té Kappy a Monacoru. Takže až budou Chuckofony, teprve to bude mít nějaký smysl.
Měřil jsem normálně přes den. Mám před balkonem volný prostor několik set metrů a nikde žádná silnice ani fabrika. Hlasitost jsem volil také značnou díky malé citlivosti mikrofonu, takže ani zaječení dítěte na pískovišti nebo zaštěkání psa nebylo na charce znát. Pokud jsem ničím nepohnul, tak opakovatelnost měření byla taková, že se křivky úplně překryly.
Bohužel mám v teorii měření dost trhlin. Pokusil jsem se už dvakrát na toto téma založit thread, ale nikdo se nechytil.