Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 14)

Audioweb.cz » Muzika ♬ » Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 ... 14 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 266]

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Mám tady Foobar 2000 0.9.5.2

http://www.4fitness.cz/foobar2000_ve_ve … clanek-30/

Web

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Nejaktuálnější verze jsou kupodivu tady http://www.foobar2000.org/ mad

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

No, ale my hledáme verzi co nejstarší

Web

(upravil pepeq 25. 1. 2009 19:11)

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Už je to v pohodě, ve verzi 0.9.6.1 jsem to najít nemohl a tak jsem si stahl starší 0.9.5.5 a vše jede tak, jak má. K tej vzorkovací frekvenci. na 88200 jdou všechny skladby, na 96kHz už jede jenom nějaká skladba a víc už nic. Ještě jsem ale neskoušel žádnej neořezanej formát, jenom mp3. Mam ESI Juliu.

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Na mý SB Live! 5.1 mi jede jen 48000 Hz sad

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Na tom snad není nic divnýho.

Web

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Ad SounBlaster: zkoušel jsi KX drivery? K SB jsem to míval, vlastně doma ještě mám. Pro info stačí zagooglit. Akorát to jejich grafické rozhraní asi dělal uchýl.

(upravil opamp 29. 1. 2009 22:50)

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Live neumí víc než 48, ať resamplujete jak chcete. Maximálně docílíte toho, že do ní naperete víc a ona si to zresampluje interně hardwarově na svých 48 a ani o fous víc.

Nastavte si ve foobaru resampling na těch 48, v nejvyšší kvalitě, a smiřte se s tím, že to je maximum kvality. Samozřejmě pokud pojedete v kernel streaming nebo ASIO módu.

Web

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Jo jedu v ASIO, rozdil je slyšitelnej. Mám tam teda nastaveno natvro 48 KHz a ok.
Ještě mě zajímá, k čemu je dobrej ten Latency Compensation, je nastavenej IN 32 Samples
                                                                                                               OUT 32 Samples
Pak je ještě dole ASIO Buffer Size= 512 Samples
Dá se s tímto ještě nějak kouzlit? Vím, že jednou jsem to trochu přepískl a hodilo mi to okamžitě modrou smrt lol

(upravil opamp 31. 1. 2009 15:00)

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

No konkrétně Ti neporadím.  Obecně je dobrý nastavit latency (resp. buffer) tak velký, aby při přehrávání nebyly ve zvuku slyšet drop-outy, praskání atd, když na kompu pracuješ - a pak tuhle hodnotu ještě trochu zvýšit, abys nebyl na doraze.

Pokud používáš kX drivery a nepřipojuješ přímo do zvukovky sluchátka, doporučuju ještě použit volbu "swap front and rear output" nebo jak tomu nadávají (nemám to před sebou), protože zatímco na rear je relativně normální operák ekvivalentní LM833, na front je "výkonový" typ (aby to utáhlo sluchátka) s asi 30x vyšším zkreslením

Po tomhle vymazlení se už i ta Live dá celkem poslouchat.

EDIT: ještě k resamplování - na mý kartě 24/192 zní naprosto nejlíp převzorkování na "pouhých" 88.2 - asi proto, že přecejen se líp převzorkovává celočíselně smile Škoda že ta karta neumí 176.4, to už by byl processing na úrovni starých CD přehrávačů Tesla/Philips MC9xx. Vyzkoušejte si na fakt dobrých, neutrálních bednách, jak to bude u vás. Předpokládám, že drtivá většina nahrávek pochází z CD a tedy 44.1 kHz samplerate.

Web

(upravil Martin 4. 2. 2009 10:01)

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Já na mých HD 595 při ASIO a 48 Khz celkem dost znatelnej rozdíl, zajímalo by mě, jak by to vypadalo u jmenovaných 88.2, ale moje karta to nepodporuje sad
Edit: poslouchám pouze FLAC, mp3 jsou fuč všecky smile
edit
Lidi teď trochu odbočím... V jaké cenové hladině by se pohybovaly reproduktory, které by hrály při nejmenším podobně jako moje HDčka ? Já si je pořád nemůžu vynachválit smile

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

up

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Už jsem si taky natahal něakou hudbu ve flac, přehrávám v mediaplayeru. Ale ted bych měl dotaz jestli nevíte jak vypálit flac na cd aby šlo přehrát třeba v cd playeru, např auto? Mám Nero 7premium a hlásí to chyby.

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Bystrouš
Pokud Ti player bere pálenku, tak to zkus programem Burrrn.

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

co ja som napaloval cdcka tak som len zadal audio cd a ono si to prekonvertovalo co chcelo (aac, ogg, mp3) ale je pravda ze flac som nikdy nenapaloval
btw pouzivam nero

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

A co EAC? 100% to umí z APE, možná že i FLAC. Nebo FLACy nejdřív dekomprimovat na wav - třeba Foobarem smile

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

jednoznačně nejdřív konvertovat flac do wav kupodivu "flacem"
http://sourceforge.net/project/showfile … e_id=12675
pak wav pálit nerem
dělám to často, zkoušel jsem toho dost a veškerý pluginy jsou na dvě věci......
ape, wavpacky, mpc, apod nejdřív konvertovat do flacu Easy CD-DA konvertorem(když máš cue stačí přetáhnout jen ten), pak výše uvedeným postupem

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

kua, CD stojí 2 koruny, to rovno vypálim ako AUDIO-CD...

Web

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

dokene,
Proč se pro japonské remastrované alba doporučuje Burrrn?
Nevidím dúvod k jakémukoliv dalšímu převodu a vypálení v NERU.

Re: Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Nevidím důvod, proč by vypálení WAVe 16b/44100Hz na CDDA mělo být závislé na vypalovacím softu. Tedy pokud není autor toho softwaru úplný idiot. Vždyť je to jen čtení čísel ze souboru a jejich sázení na placku po obalení patřičným kódem na fyzické vrstvě. Pokud má ale zdroj jiný samplerate, je tu hned další příležitost něco posrat. Je ale otázka, co se vlastně v tom všeumělovi od aheadu vlastně děje. Kde jsou ty doby, kdy nero byl príma praktický prográmek, tedy tak do verze 5.

Příspěvky [41 až 60 z 266]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 ... 14 »»»

Audioweb.cz » Muzika ♬ » Software pro nejkvalitnější poslech hudby Foobar 2000

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£