Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 3)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » nahrada KTD 998

  Stránky: ««« 1 2 3

RSS

Příspěvky [41 až 45 z 45]

Re: nahrada KTD 998

A mám na tebe dotaz, jaký klidový proud mám nastavit? dík

Re: nahrada KTD 998

nic?

Re: nahrada KTD 998

Na to přece není univerzální odpověď... Já Ti můžu napsat "20 mA každým párem koncáků", jiný řekne ře stačí 10 a další že to chce tak 50 a všichni můžem mít pravdu.

Hrubě to nastavíš pomocí osciloskopu, na 20 (nebo víc) kHz do jmenovitý zátěže při pár voltech na výstupu, aby zmizel přechoďák. A pak k tomu cca 50% přidáš. Přesněji to nastavíš kupoduvu sluchem. A nejpřesněji spektrákem nebo měřením THD.

A většinou se kliďák mění s teplotou chladiče, ať tam máš sebelepší regulaci, takže to chce nastavovat za tepla a po vychladnutí překontrolovat.

Web

Re: nahrada KTD 998

Nastav tam kompromisně 40mA. Neměř ale proud v napájecí větvi, ale měř napěťový úbytek na 0,1R emitorákách - pro 40mA to jsou 4mV. Kontroluj úbytky na obou emitorákách - někdy je vlivem ss ofsetu úbytek na jednom odporu větší, tak ber za směrodatnou tu menší hodnotu. Měř s připojenou zátěží a zkratovaným vstupem.
Ofset /zbytkové ss napětí na výstupu/ by neměl překročit cca 10-20mV, pak už právě začínají potíže s nastavením klidového proudu.
Napájení toho zesilovače by nemělo překročit cca +/-35V, což odpovídá výkonu asi 70-75W/4R. Na větší výkon nejsou ty tranzistory stavěné, ostatně to píšou i v datasheetu, tak co si tu zbytečně dřu prdel...

Web

(upravil Dingo 4. 2. 2009 14:17)

Re: nahrada KTD 998

Sinclair:  Jo s tím výkonem, dle datashetu by to mělo pracovat do 8ohm a dodávat asi 100-150W při napájení +-60V. Mám zdroj +-34V, takže větší napájení už tedy řešit nebudu. Všechny tranzistory jsem osadil na jeden chladič nebo jsem měl dát ty BDčka mimo?
Dík.

Příspěvky [41 až 45 z 45]

  Stránky: ««« 1 2 3

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » nahrada KTD 998

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£