(upravil Bentley 29. 5. 2007 20:56)

Téma: Neo CD 3.0 True Ribbon Tweeter

k comu by sa hodil?
myslim tym 2 alebo 3pasmo?
ake ostatne repra?
ja len ze vidim paskac, a dost lacny, s rovnou charou do 40kHz
http://www.speakercity.com/Merchant2/me … de=Fountek

nikto nic? asi si budem sam pisat:)

(upravil chyna.cz 30. 5. 2007 20:11)

Re: Neo CD 3.0 True Ribbon Tweeter

podle mě to pude do dvoupásma,když doporučený dělící kmitočet je 2,5KHz a druhej řád tak možná i s nějakým 8" basem

Web

(upravil dawsoo 6. 6. 2007 10:29)

Re: Neo CD 3.0 True Ribbon Tweeter

Já si myslím že ne na 2,5k ten pásek je moc malej... tj zatížitelnost bude problém a utaví se... buď něco mikro nebo třípásmo s čtyřpalcem nebo max 5 1/4 palcem dělička nad 3,5k mám doma něco podobnýho BG NEO3PDR tam píšou že 2k a ani náhodou je zhruba stejně velikej jako tohle a má prostě malou plochu na to aby kolem 2k to vyzářil... takže se bude hřát a šeredně kreslit dole...

jukni se sem http://www.zaphaudio.com/nondomes/

myslím že jsem to už dával jsou tam grafy a průběhy zkreslení.... ten tvůj je prakticky velikostí to samý co  "Aurum Cantus G2Si" a je tam i jeho větší brácha Neo CD2...

Není co dodávat...

Re: Neo CD 3.0 True Ribbon Tweeter

BG NEO3 je ina konstrukcia, neviem ci sa to oplati takto srovnavat.. Ale prekvapuje ma, ze pises 2K ani nahodou.. videl som ho pouzity aj od 1600Hz pasivna vyhybka 4-radu a vraj mu to nejak nevadi..(fs ma myslim okolo 300Hz) osobne skusenosti ale nemam ziadne wink

Re: Neo CD 3.0 True Ribbon Tweeter

ja bych ho tak videl miesto ARV-104-03/4 co mam v stlpkoch big_smile
len mi je luto  zase to tam cpat a "polka" hodnoty bedne bude 1 menic.
velkostne by tam pasoval si myslim, akurat diery prevrtat. citlivostou tiez, ked uvazim ze 95dB@2.83V/m , tj asi -3dB@1V/m a 7ohm  vs. 4ohm u ARVcka by ho sundalo na nejakych 90dB +/-
a delicku mam koli kyblu ARP na 5000Hz, co je pre tento uplne vpoho.

Re: Neo CD 3.0 True Ribbon Tweeter

Proč xx/1V smile 2.83V=1W/8Ohm

Re: Neo CD 3.0 True Ribbon Tweeter

5000k je na ARP docela dost... Ale ono když se uváží, jak je výškáč skutečně dělený a že dělička 3k znamená na frekvenci filtru -3db třeba na 5k... Tak ono to zase tak strašné není.

Re: Neo CD 3.0 True Ribbon Tweeter

Sumáč:
Jo určo použít jde ale dole pak roste zbytečně hodně zkreslení a tepelně je pásek víc namáhanej takže mění svůj odpor a vyhýbka se rozlaďuje....je to slyšet,já jsem si s některými hrál,mám rád pásky, takže to je spíš jen taková praktická zkušenost... pásky oproti obyč vejškám jsou poměrně drahý obecně a myslel jsem to spíš tak že byla by škoda ho odsmažit,navíc při vyšším dělení bude výsledek lepší (jako příklad můžu uvést i svou obří RD50 kde výrobce říká 150Hz s LR 4.řádu... což je opravdu moc nízko optimum je pro něj 400 LR 4. řád nebo 650 2.řád)

Není co dodávat...

Re: Neo CD 3.0 True Ribbon Tweeter

no vyhybka je umna CN, tak preto 5000 delicka wink ale uz mam nakupene Bennicy na nu, tak sa tesim jaka ukrutna zmena bude:) hehe, to zas budu vyhodene prachy...
FRANKU, tvojmu vzorecku nerozumiem, asi by som sa mal prespat, som prepracovany sad
inak ja bych na ten kybel dal podla chary z webu max 3.5-4kHz. nuz, neda se svitit, ale tak hra to, no.