Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Dílna » Formica - kreslení schema

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [19]

Téma: Formica - kreslení schema

Jak otočit objekt-součástku okolo osy o 90°. Ví někdo, dík.

(upravil Boramyr 27. 1. 2009 21:52)

Re: Formica - kreslení schema

Během přesunu klikej prostředním tlačítkem, nebo mačkej tabelátor.

Re: Formica - kreslení schema

co když má jen dvou tlačítkovou myš? lol

Web

Re: Formica - kreslení schema

Trefa, zrovna mě to napadlo a udělal jsem edit. No ale v 21. století nemít mačkací kolečko, to můžou tak leda jablíčkáři a ani u nich si nejsem jistej smile

Re: Formica - kreslení schema

Zas ze mě nedělejte jetela, optickou myš sem měl ještě když každej houfně kupoval kuličkou protože byla levná a ta optika mi slouží dodnes.
díkec

Re: Formica - kreslení schema

nechcel som zakladať novú tému, neviete čím sa tahajú spoje ručne v Layout? doteraz som používal iba autoruter

Re: Formica - kreslení schema

Asi "Place" -> "Conductive" a když se rozlévá měď, tak "Place" -> "Copper", ale už jsem to neviděl minimálně 3 roky, takže za to nemůžu dát ruku do ohně;-)

Re: Formica - kreslení schema

Spoje - dáš si F5 - kurzorem si najedeš na začátek spoje, tlačítkem na myši nebo Enter spustíš kreslení, táhneš myší nebo kurz. tlačítky, ukončíš ESC.

Otočení součástky - F8 - pak najedeš na součástku,  klikneš na ní - zvýrazní se - a TABem si jí otáčíš kolem osy

(upravil mechanik 19. 4. 2012 14:52)

Re: Formica - kreslení schema

mira, mám 4.40 verziu, asi to máš inak
tek, dakujem, funguje to

EDIT: čo na to poviete? smile  je to prvá verzia ale myslím si že to nedopadlo vôbec zle smile

http://img85.imageshack.us/img85/2251/zdroj1.jpg

(upravil mechanik 19. 4. 2012 15:02)

Re: Formica - kreslení schema

potrebujem len vymeniť CR100 za CR50 v layoute

ked v schéme zmením púzdro a mám už rozrobený layout tak v nom sa púzdro nezmení, ani ked súčiastku odpojím a dám niekde vedla, snažil som sa to nájsť v nápovedách ale tam je samé editovanie a potom už len ako ho ukončiť ale nikde neni poriadne napísan čím zmeniť púzdro, mohli to spraviť tak ako pri schémach tam je to bez problemov...

tek, nevieš prosím ta čím to zmeniť?

Re: Formica - kreslení schema

mechanik: sorry, ale ja schema ani autorouter nepoužívám. Používám Formicu jen na prosté kreslení - v podstatě kreslím podle předlohy např. z časopisu nebo podle vlastního ručního návrhum, takže vazbu layout-scheme nepotřebuji. Při omezeném počtu součástek u volně šiřitelné sady
to podle mne nemá cenu, je to jen zdržování. Bohužel Ti neporadím.

Re: Formica - kreslení schema

přidej tam součástku, definuj jí jako typ CR100 a když se tě bude ptát na jméno (reference nebo jakseto - dělám už teď 2 roky v orcadu...) tak ho zadej jako jméno tý, kterou tím chceš nahradit. zapojení vývodů zůstane a jenom se překreslí pouzdro. chlapci při programování holt celkem přemejšleli smile

Re: Formica - kreslení schema

dakujem, funguje to

Re: Formica - kreslení schema

ešte by som mal jednu otázku, dá sa nejako nastaviť jemnejší korok ako je zkáladná sieť 1.27mm? takto pri kreslení púzdra nemám dostatočnú volnosť smile chcel by to tak 0,5mm

Re: Formica - kreslení schema

ESC - tj. Menu,   Options,  Cursor grid

Re: Formica - kreslení schema

zmiatlo ma tam to že je to pre autoruter aj rozlievanie zeme... dakujem

Re: Formica - kreslení schema

a zase mám otázku smile  neviete čím uložím návrh plošného spoja do grafickej podoby? do nejakeho formátu obrázkov, výkresov, vždy som si to dával rovno tlačiť- files/print/go! smile

dakujem

(upravil tek 9. 8. 2012 19:55)

Re: Formica - kreslení schema

File, artwork, load driver  - vybereš  např. pcx - bw = černobílý nebo col= barevný, případně postscript. Driver musíš řádně nakokonfigurovat a  Go.
V případě postscriptu musíš  např. vydistilovat do pdf.

Re: Formica - kreslení schema

aha, dakujem, pod load by som to teda nehladal smile

Příspěvky [19]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Dílna » Formica - kreslení schema

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£