Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 7)

Audioweb.cz » Reproduktory » Levný střeďáky a středobasy

  Stránky: 1 2 3 ... 7 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 137]

(upravil dawsoo 21. 8. 2016 20:58)

Téma: Levný střeďáky a středobasy

Aby to bylo v hromadě doplním ještě věci tzv střední a nižší slušný třídy se kterejma jsem měl možnost se potkat je toho hodně tak jen velmi stručný charakteristiky.
Seas:
L12RCY/P - malinký středobasáček s velmi příjemným zvukem použitelnost spíše do malého 2p než jako střed
MCA12RC čistokrevný papírový střeďáček od seasu .. poctivej kousek velmi dobře hrající vzhledem k ceně
L15RLY/P velmi oblíbená 5a 1/4 do 2p na svou velikost umí v dobrý bedně zahrát i vcelku dole střední pásmo je přesný a rychlý dělit max 3kHz
G17REX/P - Skelný vlákno od seasu vypadající jako kevlar velmi rovný a velmi přesný dělit lze krásně na 2,2-2,7k má pěknej rolloff takže netřeba zvěrstev ve vyhýbce neměkne jak kevlar ale později.
L17RCY/P stará dobrá klasika nemohu si pomoci ale novější řady seas kvalit starších nedosahují excelentní témbrová vyváženost a přirozený netvrdý projev
L17RE/P L17 s větší cívkou breakupy nízko,takže použitelnej jako malej středobas s dělením kolem 1,5k pak je přesnej a excelentní
P17RCY  můj velmi oblíbený PP od seasu... dneska bych ho použil jako perfektní velkej střeďák nad nějakej velkej basák... bezproblémový vyhýbky a jemnej čistej projev
P17REX  power verze PP od seasu zní jinak než RCY s menší cívkou... je razantnější dole je přesnější ale chybí mu trošku jemnosti a pohody oproti slabšímu bráškovi
L18RNX/P Populární sedmička v hlíníku zvukově dole výbornej nahoře jen průměr.. na středech se mi jeví horší než předchůdci L17
G18RNX/P Zvukově příbuznej s G17,ale nemá tak pěkný střední pásmo, zřejmě RNX magnety jsou orientovaný spíš na perfektní basy za cenu méně přesnýho podání nahoře
P18RNX/P Naprosto jiný zvuk než P17REX/P stejná píseň co u G řady... RNX pohony jsou na středech slabší než jejich předchůdci... dole naopak přesnější a výraznější než P17REX.
L21RNX/P můj první kov,líbil se mi tak moc že jsem ho použil k RD50 jde na osmu dolů,hraje pevně a čistě spodek a zároveň umí i bezproblémový nižší střední pásmo
L22RN4X/P čistokrevnej basák co jde dolu jak desetipalce,vykoupeno však nízkou citlivostí je asi rozumný použít dva,pak je to překvapivý a poměrně na dvě osmy silný.
P21RF/P Jeden z kandidátů na titul král nižší střeďák kdyby byl ještě o fous lepší dole byl by plně v TOP  brilantní přednes v rozsahu 200-1,5kHz v tomhle pásmu se minimálně vyrovná i mnohem dražším měničům a do top právěm patří ... má perfektní podání prostoru, zajímavější by bylo ozkoušet i jeho bráchu P21RFX/P s velikým magnetem big_smile ten by mohl bejt ještě více expresivní a živý nahoře.
L26RFX/P Zmíněn mezi top

Monacor:
SPH-102KEP - malinký střeďáček rovnej jak když střelí čistě hrající nepatlající co více si přát za osum stovek? Neznám střeďák s lepším poměrem cena zvuk.
SPH-170C - výbornej rovnej uhlík v sedmipalci první monacor kterej jsem otestil i z něj projekt postavil ... není mu co vytknout hladká chára jeden peak daleko za 5kHz není co řešit
SPH-225C - když se nepoužije jako basák ale jako středobas či dolnostřed tak je výbornej... tady musím dát zapravdu motorářům... ten reprák nemá dobrej pohon na to aby hrál pod 100Hz


Tonsil
GDN16/50 - lacinej a asi nejlepší z total lowend repráků pod 500,- za kus použitelnej podobně jak P17RCY nedosahuje jeho čistoty a jemnosti ale je to už měnič kterej mě neuráží a nestydím se napsat že i baví

Peerless:
HDS152EXCL - (831882) no co dodat peerlessy nemam moc rád právě pro jejich zvuk ale byl jsem nucen tenhle kousek použít... mohu jen říci že udělat na tuhle věc vyhýbku aby to bylo rovný a sfázovatelný s rovněž pro mne nepopulární vejškou 27TBFCG v zaklopený bedně je vcelku masox... není to rozhodně měnič pro každýho, zvukově na první poslech sice relativně čistej, ale má v sobě cosi podivnýho (zvláštní kombinace tvrdosti a patlání) ještě vě větší míře než německý repráky jako např eton. Subjektivně ho neřadím moc vysoko i přesto že měření je ok a patří spíše mezi ty lepší.

Hi-vi:
W6 - Vcelku rozumnej sedmipalec za dobrou cenu chára rovná se zdvihem nahoře kerej ale jde oříznout krásně vyhýbkou, na měření vcelku ok, zvukově jednoznačně nad beymou a tonsilem ale určo pod seasem a C monacorem.
MY5N - Pětačtvrtka s plastovou membránou... zvukově rozhodně není na tom špatně měření nevím měl jsem ho ještě v době kdy jsem něměřil THD

TangBand:
TB W4-656A - pěkný čtyřpalcový polypropylenový střeďáček s litým košem a silným magnetem..zvukově příjemný poměrně nezabarvený dobře podávající prostor. měření vcelku odpovídající jiným čtyřpalcovým repro frekvenčka velmi  hladká jedinný kontrolovaný peak na 6,8kHz bez problémů odfiltrovatelný RLC členem oproti jiným nemá pokles za 3-4kHz,ale jde pěkně rovně až k 8-9kHz.


Zakládám to právě proto aby to bylo v hromadě... takže se nestyďte klucí napsat svý dojmy a postřehy klidně i z reproňů co tu byly uvedený... víc názorů neuškodí ničemu...pokud budou podložený tím že měniče dotyčnej aspoň měl fyzicky v ruce. datashetáři ať si založej svý vlákno, domněnky a odhady tu nechci.Stejně tak ani vidět tu cokoliv od TVM, či neznačkový typy z TIPy big_smile


Update 2016: Vzhledem k velkým změnám v oboru již nedoporučuji cokoliv stavět z laciných repro,jednoduše se to dnes již nevyplatí. Kdo tvrdí opak nebo to nadále tak dělá tak si bu´d lže sám do kapsy nebo je podvodník co rád tahá peníze z kapes neznalých.Píšu čistě jen proto že ten celý thread je hrubě neaktuální a já od toho dávám ruce zcela pryč.

Není co dodávat...

Re: Levný střeďáky a středobasy

L12RCY/P - s těmito prcky mám osobní zkušenost a musím říct, že člověka neurazí. Neslyšel jsem toho moc, spíš nic, ale poslouchat se rozhodně dají. Podání středů podle máho subjektivního dojmu je velice pěkné a vokály jsou příjemně prokreslené.

dawsoo ale i ostatní: Zkušenosti nemám, ale myslel bych, že L12 by nemusel bejt špatnej střed k 2x L18. Vím, že jsou v módě velký basáky, ale pokud není moc místa tak by to nemusela bejt špatná kombinace.

(upravil Mike 30. 1. 2009 10:55)

Re: Levný střeďáky a středobasy

Mozna bych pridal: pokud to bude mimo miosu muzete smazat

Vifa P13WH-00-08: Cena 700,- od Antonia. Pekny prijemny zvuk, na stredy ne nejlepsi, ale za tu cenu dobry. Po vymeneni za nejaky ...... a predelani vyhybky se stredy hoodne procistily vytvorily prostor a zvuj ke celkove pro ucho libivy

Web

Re: Levný střeďáky a středobasy

Mike: Rozhodně to mimo mísu není, ale čekal jsem, že nadšenej z nich budeš víc, vexli máš odměřenou? Se středy jsem měl taky problém, ale to přisuzuji tehdejší nemožnosti měřit a nevhodnému kolegovi - Seasí kov, nesedli si k sobě až hrůza, plán byl nahradit ho nějakým textilem, ale sešlo z toho. Ten prostor věřím, ten umí opravdu široký, občas na ně zavzpomínám. smile

Re: Levný střeďáky a středobasy

Nebyl by tip na nějaký 4", třeba PP, alias 5mp60, co by taky dobře sednul k 27tbcg? Cenově tak nějak do toho litru?

Re: Levný střeďáky a středobasy

antonio. S odmerenou vyhybkou k te beyme by to bylo jine kafe,ale vyhybka je dle ucha.takze zatim zkusebni,bude se pokracovat samo.ale na prvni poslech jsem se zameril jen na ty stredy a ted mi vadi to napojeni na bas a vysku.tam se to musi doladit.

Web

Re: Levný střeďáky a středobasy

Leon a Mike:
Na vyhýbce to stojí a padá... kluci... PP ač vypadá jako sranda (hladkej rolloff minimální peaky) tak chce trošku jiný zacházení... protože u něj se breakupy projevujou inverzně než třeba u papíru či tkaniny místo peaku je tam propad.

Není co dodávat...

Re: Levný střeďáky a středobasy

Dawsoo: Jasně, vím, na vyhýbku mám jednoduchý měření. V současný době, co mám 7" středobas, tak s těma středama nejsem uplně spokojen. Proto přemýšlím o něčem, co by umělo zahrát pěkně a čistě středy, ať už pro 3p. .

(upravil dawsoo 1. 2. 2009 21:56)

Re: Levný střeďáky a středobasy

Leon: Vyměň tu vejšku big_smile a uvidíš to co popisuješ za to nemůže ten středobas... pokud je to seas nebo vifa tak oboje má střední pásmo dobrý... patlal je ten seas vejška pokud se má krotit jsou nutný určitý kompenzace a hodně ho zatlouct útlumovejma členama tak aby byl 0,5dB pod středobasem,pokud nedodržíš alespoň tohle doporučení můžeš dát pod něj cokoliv a bude to furt šlichta

Není co dodávat...

Re: Levný střeďáky a středobasy

Středobas mám kevlarovou Vifu, jde krásně odspoda, razance balada, ale na středech... nevím. Myslel jsem, že je problém ta plocha. Nejdřív jsem k ní měl hadrovou Vifu, to nebylo ono. Pak jsem tam dal ten kov, trochu se to zlepšolo,
hlavně nahoře, tam se mi to líbí. Dobře, co by tam teda mělo bejt, vejška za 1,5k?

(upravil dawsoo 26. 2. 2009 0:21)

Re: Levný střeďáky a středobasy

leon:
27TDFC,XT25,.... bohužel 27TBFCG je reprák kerej je dělanej spíš pro 2p dole hraje moc pěkně ale čím vejš tím více je to bída... evidentně je špatně ten grill a ten slídovej nebo plastovej průhlednej bazmek... hraje to prostě i po tuningu na můj vkus moc chcíple... a vyhýbku myslím že já mu dokážu dát takovou že z něj vyrazím max.

Ohledně toho plivání na 27TBFCG aby nevznikla mejlka o co jde: Mam to ověřený na 8ks z různejch sérií 27TAFCG tímto trpí také ale v menší míře... se starým 25TAFC/D se to absolutně nedá porovnat... ten reprák je jinde když se použije správně... Pokud je někdo jinýho názoru tak proč ne nikomu to neberu..ale jen podotýkám že to nemusí bejt tím že je to jen o vkusu,ale i o tom že dost lidí nedokáže využít zdaleka potenciálu měničů v projektech. Možná si časem na má slova vzpomenete big_smile

Není co dodávat...

Re: Levný střeďáky a středobasy

Davide nemáš nějakej dobrej typ na bas co by šel dát pod P17RCY.

Re: Levný střeďáky a středobasy

mako:
Napadá mě např. cenově ještě snad rozumnej Visaton W300S,z dražších Seas L26,CA26,Vifa PL26, menší než 10-12 palec určo nemá smysl dávat.Nebo se mrknout po nějakým i uplně jiným větším basáku třeba u monacoru či jinde v čr dostupným zdroji.

Není co dodávat...

Re: Levný střeďáky a středobasy

"P17RCY  můj velmi oblíbený PP od seasu... dneska bych ho použil jako perfektní velkej střeďák nad nějakej velkej basák.."
Napsal si toto,mohu jej použít od 100 do cca 500Hz?Jsme nucen rozšířit bedny o jedno pásmo...Bude se hodit k HP100F2

(upravil dawsoo 26. 2. 2009 22:00)

Re: Levný střeďáky a středobasy

Anti:
Pokud to bylo na mě tak já bych ho použil v pásmu 300Hz-3kHz tam bude excelovat níž ani výš už ne protože by narostlo zkreslení.Základem pro dobrý středy je nepouštět ho moc dolů ... nahoru taky ne protože nad 3,5kHz už bude výrazněji směrovat a díky PP i mazat. HP100F2 pokud je to ten malej žlutej basic audax, tak nevím příjde mi že by se k sobě moc nehodili.... k tomu audaxu by spíš sedla nějaká kevlarová či skleněná osmička.

Není co dodávat...

Re: Levný střeďáky a středobasy

Díky za info.Teď jde o to,esli ten malý středobas použít,nebo ho vyhodit a hodit místo něj nějaký větší.Ale je to první reprák,který se mi líbí na středech.
Můžeš prosím doporučit nějakou tu skleněnou nebo kevlarovou osmičku?Díval jsem se po různých stránkách,a zas tak velký výber není,když to chci hnát od 100Hz.Jelikož ale dole budou dvě dvanáctky isobarik push pull,tak mi bylo doporučeno nejít výše.

Re: Levný střeďáky a středobasy

dawsoo mohol by si prosim ta ohodnotit SPH-130 ?
pripada mi celkom solidny... pouzil by som ho medzi 831858 a 25taf

(upravil dawsoo 27. 2. 2009 8:19)

Re: Levný střeďáky a středobasy

Shade:
Papírově vypadá rozumně nevidím problém....ale vyloženě hodnotit nemůžu, neměl jsem ho v ruce, je to jen otázka designu kulatej basák a vejška +hranatej střed... pokud tohle není problém tak jdi do toho.

Anti:
Projdi si thread pokec s dawsoo vážně nevážně tam je řeč o tkanejch osmipalcích (Monacor,Usher) tenhle je asi best: http://www.loudspeakershop.eu/glosnik-u … d=2bf9abbd

Není co dodávat...

(upravil Shade 27. 2. 2009 8:21)

Re: Levný střeďáky a středobasy

msh 115 tu niekto chvalil... neviem ci ty alebo pistole... toto je vpodstate o palec vaccsi
ps:ak ti vadi, ze ti tykam povedz
ja uz ten peerless mam doma z minuleho madisoundu

(upravil dawsoo 27. 2. 2009 8:30)

Re: Levný střeďáky a středobasy

Shade:
Byl to Jarous,Kyselym (tihle dva ty papíráky měli v packách co vím) v klidu mě tykačka neva, naopak by mi přišlo ujetý si tady s lidma na fóru vykat lol mrkni se tady tam to určo je http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=5314

Koukal jsem na ty perlessy ... nevypadaj špatně (kulatý koše a vrchlík) no s tím monacorem... on je rovnej a vypadá super,ale na plecháč se mi zdá trošku drahej.... když si vezmeš že za malej příplatek už bys moh mít třeba např. Seas MCA15RCY nebo nějakou pěknou Vifu... o nich jsem vcelku přesvědčenej že asi budou možná lepší

Není co dodávat...

Příspěvky [1 až 20 z 137]

  Stránky: 1 2 3 ... 7 »»»

Audioweb.cz » Reproduktory » Levný střeďáky a středobasy

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£